Feedback Sezon Ziua Mamei

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 8 Mai 2023.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Ce părere aveți despre acest sezon?

Sondaj închis pe 6 Iun 2023.
  1. Îmi place

    77,1%
  2. Îmi este indiferent

    14,3%
  3. Nu-mi place

    8,6%
  1. EllaBalerina

    EllaBalerina Board Administrator Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Vă așteptăm în această temă pentru păreri, opinii și nelămuriri cu privire la noul sezon. De asemenea, prin intermediul sondajului vă puteți exprima rapid opinia în privința acestei ediții.

    Nu uitați să consultați AICI tutorialul iar pentru alte link-uri utile: Indexul.

    Spor!
     
    paulici_01, in.the.rain, Adynicolae și alți 6 apreciază asta.
  2. tchupy

    tchupy Analist forum

    la nivel 39 la recompensa suplimentara este 1 toromiro nu 1 franklinia.
     
  3. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Corectat, multumim.
     
  4. MContender_

    MContender_ Novice forum

    Nu știu cât de corect e această postare aici dar e legată de eveniment.
    Cum faceți Gologani?
    Eu pe durata unui Sezon, consum în jur de 50/80 milioane de gologani. Din păcate nimic din ce produc (în special mâncare și copaci) le vând la -50% din ultima ofertă (ultimele animale din aproprierea nivelului 96) dar nici astea nu se vând mereu.
     
    dodi.b, paulici_01, MicuNicu și alți 3 apreciază asta.
  5. ca_zaza

    ca_zaza Pretendent

    Nici eu nu am facut multe sezoane, la inceput, din cauza costurilor care le implicau. Acum se pot face mai usor sezoanele. Din experienta mea, cateva idei,sa poti alege ce ti se potriveste.
    Din misiunile de la cooperativa fac doar ce nu implica stocuri ce m-ar dezechilibra (nu dau septel si produse atelier), fac cele cu fructe, plante, animale, unelte. Pt stocuri de animale poti face fara probleme un numar mare cu animale instant (arta pulverizarii florilor + bonusuri pe slot, roata norocului, vrej, etc). La plante - cumperi de la seminterie ce nu ai sau plantezi pana iti faci un stoc (eu am stocuri plantand si cumparand de la seminterie, rar iau de pe piata pt sezon; cumpar, dar pt alte cele).. Tot cu plante de la seminterie poti face si gg (sunt mai ieftine ca piata), dar trebuie sa studiezi putin piata (la mine pe piata sunt cativa jucatori care fac asta si e si amuzant daca iti place sa faci comert). Si tot cu plante poti face gg la piata plantand si vanzad ce se cere, la un pret modic
     
    paulici_01, MicuNicu, clauliviu și alți 5 apreciază asta.
  6. geta57

    geta57 Rutinat

    În timpul eventurilor caută să vinzi la piață îngrășământ. Cred că ai Tobogane de apă care dau lăzi de îngrășământ și deschizi câte ai nevoie și pui pe piață produsul.
     
    in.the.rain, paulici_01, -katnik- și alți 3 apreciază asta.
  7. dodi.b

    dodi.b Scriitor în devenire

    Eu de la vrej culeg zilnic 1,9M GG. Mare parte cheltui cumpărând de la semințerie plante ieftine care sunt folosite la cooperativă și moară și să am un stoc.
     
  8. 2020ANDREI

    2020ANDREI Novice forum

    buna! eu iti recomand sa incerci sa faci doar ce poti sau sa faci rost de niste iteme care dau gologani sau lazi de gologani

    sau de la un item numit PALATUL DE BRANZA. el iti da 2 lazi cu hrana de animale la fiecare 20 de ore. hrana obtinuta o poti vinde
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 8 Iun 2023
    paulici_01, clauliviu, MicuNicu și alți 4 apreciază asta.