Sindrofia licuricilor - Discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 27 Apr 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Vă rugăm să acordați o notă evenimentului:

Sondaj închis pe 5 Mai 2016.
  1. 1

    28,6%
  2. 2

    9,8%
  3. 3

    17,3%
  4. 4

    9,3%
  5. 5

    35,1%
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. pisitani

    pisitani Ambasador forum


    pai eu am socotit in ideea ca il faci tot 1-10 , adica aprinzi toate felinarele , apoi intri pe la shop :p
     
    roliana57, adria2, malagambafane și alți 2 apreciază asta.
  2. matusam

    matusam Legendă vie

    Buna!

    Depinde ce doresti sa obtii. Cele 80 monede-stea le poti obtine dintr-o singura parcurgere a tabelelor.
    Din fiecare tabel alege varianta care te avantajeaza. Este de preferat sa optezi pentru aprinderea a trei linii simultan.
    Atentie! Felinarul comun il aprinzi ultimul.

    Pentru tabelul 1 eu am ales

    01 02 03 04
    05 06 07 08
    09 10 11 12
    13 14
    15 16

    Aprind cele cu rosu si ultima data cel cu verde.
    Este doar un exemplu. Tu alegi ce doresti.
    Sper ca am putut sa-ti fiu de folos.
    Bafta!
     
    Modificat ultima dată: 29 Apr 2016
    petra2172, traian1971, roliana57 și alți 13 apreciază asta.
  3. dadan

    dadan Împărat forum

    Din pacate trebuie multe plante si drop din plin pentru toate,precum si mare atentie la aprinderea felinarelor.Pentru cine are rabdare, ar trebui sa facem mai intai plantele si dropul si apoi sa aprindem felinarele,dar...cine are atata rabdare???
    Timp nu prea este,dar vom vedea la sfarsit cu ce ne alegem:)
    Bafta tuturor!
     
    petra2172, .felicia.1, roliana57 și alți 10 apreciază asta.
  4. -carmen-83-

    -carmen-83- Novice forum

    Sa inteleg ca maximul de stelute pe care i-l pot lua e 8 daca fac cele 3 linii simultan?Daca asa este si nu am gresit la calcule pentru colectarea celor 80 de stelute necesare avem nevoie de 26400 zambile,lucibobi 9000,corturi 740 si rucsac 700.Daca am gresit va rog sa ma corectati.
     
    malagambafane, tcmxxl1975 și dadan apreciază asta.
  5. Veverita02

    Veverita02 Rutinat

    Buna seara. M-am uitat si eu cu atentie pe fiecare plansa sa vad ce premii m-ar interesa. Am constatat ca premiile sunt subtirele, n-am gasit nici o plansa de pe care sa vreau sa fac 3 linii, abia cate 1 sau 2. Ma intereseaza SH, puietii si stolerele misterioase. PE, GG sunt nesemnificative. In aceste conditii, la o trecere peste toate cele 10 planse as trange 36 de stelute si as avea nevoie cam de 14000 zambile si 5400 lucibobi, n-am socotit dropul si celelalte produse (dar pe care le am in sura). Ca sa iau linia de vrej ar trebui sa trec de 2 ori peste toate si inca ceva. Linia de vrej e "slabuta", iar restul premiilor ar fii 2 arbori, 2 adaposturi, ceva SH si cateva tichete party/tura. Chiar nu cred ca merita daca ne gandim ca urmeaza niste zile pe care sa le petrecem altfel decat lipiti de computer. Spor tuturor celor care vor "munci" neintrerupt.
     
    .felicia.1, olgapetcu, risti6 și alți 14 apreciază asta.
  6. horiaflorin41

    horiaflorin41 Scriitor activ

    Daca nu era sărbătoarea de Paste poate as fi muncit sa termin eventul, le-am terminat aproape pe toate, dar sunt foarte ocupat cu pregătirile ...si chiar nu am timp. Este si complicat si mult de muncit, iar premiile, cam, intradevar slăbuțe(apropo de Pastele catolic a fost un event foarte ușor iar la noi..pfff).
     
    Modificat ultima dată: 28 Apr 2016
    elrohe, .felicia.1, roliana57 și alți 9 apreciază asta.
  7. adria2

    adria2 Maniac forum

    Am inceput event-ul... plante multe, premii mici, inca nu am votat, o las pe mai tarziu... asa, ca sa-mi fac o idee.
     
  8. rubarbu

    rubarbu Scriitor în devenire

    37 x nivel si 5000 PET !!! Whaaaaaat?

    Ce repede s-a transformat bucuria citirii anuntului "cu grad mare de dificultate" in dezamagirea premiilor. Pacat de ideea noua, foarte frumoasa si total deosebita. Un pic a lipsit sa fie ceva extraordinar!
     
  9. ramonyka99

    ramonyka99 Pretendent

    nu este corect sa se stinga felinarele daca ai finalizat o linie,sunt plante sau produse donate care se pierd
     
    malagambafane și adria2 apreciază asta.
  10. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Cum adică ”se pierd” dacă primești monede-stea în schimb, pe lângă recompensele sarcinilor?
     
    roliana57, malagambafane, donnadmn și alți 2 apreciază asta.
  11. pisitani

    pisitani Ambasador forum

    Buna ziua,
    am vazut tutorialul de la editia din octombrie 2015, si am vazut ca acolo s-a dat un "ou de cioara",
    e vorba de pet?
     
    roliana57, malagambafane, donnadmn și alți 2 apreciază asta.
  12. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Da.
     
    roliana57, malagambafane, donnadmn și alți 2 apreciază asta.
  13. pisitani

    pisitani Ambasador forum

    Pai si eu daca abia acum am observat ca nu il am inseamna ca trebuie sa scriu la suport, nu?
     
    roliana57, adria2, stoiantudorel și alți 5 apreciază asta.
  14. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Păi da.
     
    roliana57, malagambafane, donnadmn și alți 4 apreciază asta.
  15. tuca4747

    tuca4747 De-al casei

    Buna seara
    Parerea mea este ca stilul de abordare a planselor este "sarea si piperul " eventului.
    Pur si simplu, pun plante non stop si cand am timp ( cred ca luni) ma uit la ce am strans si ce fel ma "joc" in continuare.
    Nu urmaresc neaparat premiile, care nu sunt semnificative, dar ma amuza combinatiile pe care pot sa le fac bineinteles cu beneficii maxime.
    Dupa mine este un event deosebit de reusit.
    Sarbatori cu multe bucurii, liniste si pace.
     
  16. -felicia58-

    -felicia58- Novice forum

    buna imi place eventul dar ca toata lumea am treaba,dar ma straduesc sa-l fac va rog care puteti spunetim cum produc pudra sclipitoare din care fac hrana la kiwi.
     
    cristina-violeta05, malagambafane și dadan apreciază asta.
  17. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara. Extinderea atelier de la fluturi, numita Parfumerie, produce pudra sclipitoare sau o poti cumpara de la Piata, de la produse.
     
  18. ulpia_dacia

    ulpia_dacia Scriitor activ

    pt hrana pt kiwi iti trebuie rozmarin,kiwi si laur.laurul e la nivelul95
     
  19. -felicia58-

    -felicia58- Novice forum

    multumesc pentru raspuns.paste fericit.
     
    roliana57, malagambafane și dadan apreciază asta.
  20. risti6

    risti6 Junior Expert

    Bună! Aprindem doar felinarele de pe linia sau liniile pe care le şi finalizăm, degeaba aprind 10 felinare, dacă doar 4 fac o linie, iar restul de 6 sunt aprinse alandala. Aprind 4 pe o linie, iau premiul şi apoi se sting, putând să le reaprind după ce fac turul tablelor. Iar cele aprinse ne dau premiul aferent.
     
    adria2, dadan și malagambafane apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.