Sindrofia licuricilor - Discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 27 Apr 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Vă rugăm să acordați o notă evenimentului:

Sondaj închis pe 5 Mai 2016.
  1. 1

    28,6%
  2. 2

    9,8%
  3. 3

    17,3%
  4. 4

    9,3%
  5. 5

    35,1%
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. RobbyRonaldo

    RobbyRonaldo Începător forum

    Cum Dumnezeu iau toate stelutele?! Am trecut 2 nivele,si 4 stelute am doar... :/
     
    adria2, dadan și malagambafane apreciază asta.
  2. Agro80

    Agro80 Conte forum

    Formezi o sageata din 3 linii (ca in modelul din tutorialul de Event) iar felinarul din varful sagetii, il aprinzi ultimul in asa fel incat cele 3 linii sa fie aprinse simultan.
     
    malagambafane, adria2, matusam și alți 3 apreciază asta.
  3. -mamaleone

    -mamaleone Mare-maestru forum

    'Neata!
    Am votat cu 3 acest eveniment: plante multe, drop mult, premii modeste; gaselnita cu completarea tabelelor in formatie l-a mai saltat un pic din categoria sub-mediocru. Circumstante atenuante pentru faptul ca probabil, in perioada pregatirii acestui eveniment, era sarbatoare pentru echipa de creatie, asa cum este acum pentru noi.
    Bun, rau, de facut ma lupt sa il fac, conform principiului :)

    Sarbatoare cu bucurie si spor in toate va doresc!
     
    petra2172, murat_anca, misu_mama și alți 7 apreciază asta.
  4. ramonyka99

    ramonyka99 Pretendent

    credeam ca raman active la resetare,asta e
     
    malagambafane și dadan apreciază asta.
  5. blackangel773

    blackangel773 Comisar forum

    Ce se intampla daca ajung la nivel 10?Pot continua sau e gata eventul?
    Pentru ca daca fac maxim de monede per tabel,adica 8 x 10 niveluri asta inseamna ca nu pot lua din shop decat cateva iteme.
     
    malagambafane și dadan apreciază asta.
  6. sammy_mih2

    sammy_mih2 Scriitor activ

    saltare a calculat cineva nr de plante ptr event?daca spunetimi si mie ,sant in mare criza de timp.Multumesc
     
  7. Chronos

    Chronos Guest

    Buna dimineata! Nu se poate calcula, din moment ce nu stii ce vrei si cum vrei sa faci.
     
  8. sammy_mih2

    sammy_mih2 Scriitor activ

    iti multumesc pentru promtitudine. Sarbatori fericite
     
  9. Chronos

    Chronos Guest



    Buna dimineata! Deci, daca este bucla, poti relua si relua si relua.:)
     
  10. blackangel773

    blackangel773 Comisar forum

    Multumesc .Speram la raspunsul asta pentru ca am gresit primul nivel si nu am luat 8 monede.
     
    roliana57, .mymy91., malagambafane și alți 2 apreciază asta.
  11. My_sweet_nest

    My_sweet_nest Scriitor în devenire

    Avand in vedere ca timpul e scurt, cerintele mari si premiile asa si asa, eu mi-am facut “optimizarea” traseului si a castigurilor. Pe mine ma intereseaza in principal arborii, adaposturile, tichetele de petrecere si superhrana. Si, bineinteles, sa minimizez costurile, obtinand cate 8 monede-stea la fiecare tabla de joc. Oricum, pentru cei ce vor si din produsele de la “Diverse”, va mai trebuie inca cel putin 35 de monede-stea, deci vor trebui facute doua ture de joc.
    Pentru cei in criza de timp si cu aceleasi teluri....cadou de iepuras ;):

    Tura 1 - drumul optim:
    Tabla 1 : linia 4, coloana 4, diagonala dintre ele, ultimul felinar aprins – coltul din dreapta jos
    Tabla 2 : linia 4, coloana 4, diagonala dintre ele, ultimul felinar aprins – coltul din dreapta jos
    Tabla 3 : linia 1, coloana 1, diagonala dintre ele, ultimul felinar aprins – coltul din stanga sus
    Tabla 4 : linia 4, coloana 4, diagonala dintre ele, ultimul felinar aprins – coltul din dreapta jos
    Tabla 5 : linia 1, coloana 4, diagonala dintre ele, ultimul felinar aprins – coltul din dreapta sus
    Tabla 6 : linia 1, coloana 4, diagonala dintre ele, ultimul felinar aprins – coltul din dreapta sus
    Tabla 7 : linia 1, coloana 1, diagonala dintre ele, ultimul felinar aprins – coltul din stanga sus
    Tabla 8 : linia 4, coloana 1, diagonala dintre ele, ultimul felinar aprins – coltul din stanga jos
    Tabla 9 : linia 1, coloana 1, diagonala dintre ele, ultimul felinar aprins – coltul din stanga sus
    Tabla 10: linia 1, coloana 1, diagonala dintre ele, ultimul felinar aprins – coltul din stanga sus

    Necesar:

    - event: 24000 zambile, 9200 lucibobi, 560 corturi, 520 termosuri, 12 rucsaci
    - plante: 5 mere, 5 gutui, 5 prune, 5 dude, 5 pere, 50 rubarba, 50 rozmarin
    - animale: 3 iepuri, 3 caini, 3 soareci, 3 curcani, 1 rata
    - septel: 1 gaina bruna, 1 iepure brun, 1 oaie bruna, 1 dalmatian, 1 soarece patat, 1 capra pestrita, 1 rata salbatica, 1 curcan domestic
    - produse: 1 lana oaie, 1 lana angora, 1 hidrant, 1 lapte capra, 1 paleta de culori, 1 ou

    Rezultat:

    - 4 tichete de petrecere, 12 superhrana, 55 supercompost, 40 compost Suzi, 2 arbori minune, 2 adaposturi misterioase, plus GG, PE si PET
    - 80 monede-stea, articolele din categoria “Nou” (linia de vrej, patru cele itemuri)

    Tura 2 - drumul optim:

    Tabla 1 : linia 3
    Tabla 2 : linia 4, coloana 4, diagonala dintre ele, ultimul felinar aprins – coltul din dreapta jos
    Tabla 3 : linia 1
    Tabla 4 : diagonala din coltul din stanga sus la coltul din dreapta jos
    Tabla 5 : linia 1, coloana 4, diagonala dintre ele, ultimul felinar aprins – coltul din dreapta sus
    Tabla 6 : coloana 3
    Tabla 7 : linia 1, coloana 1, diagonala dintre ele, ultimul felinar aprins – coltul din stanga sus
    Tabla 8 : linia 3
    Tabla 9 : coloana 1
    Tabla 10: linia 1, coloana 1, diagonala dintre ele, ultimul felinar aprins – coltul din stanga sus

    Necesar:

    - event:: 13200 zambile, 5200 lucibobi, 400 corturi, 240 termosuri, 9 rucsaci
    - plante: 5 prune, 5 portocale, 5 cirese
    - septel: 1 gaina bruna, 1 dalmatian, 1 capra pestrita, 1 curcan domestic

    Rezultat:

    - 4 tichete de petrecere, 5 superhrana, 2 arbori minune, 2 adaposturi misterioase, plus GG, PE si PET
    - 44 monede-stea, articolele din categoria “Diverse” (1 cupon 24h, 40 superhrana, 8 stelute, abtibild, etc.)

    In total:

    - necesar event: 37200 zambile, 14400 lucibobi, 960 corturi, 760 termosuri, 21 rucsaci
    - rezultat: 8 tichete petrecere, 57 superhrana, 55 supercompost, 40 compost Suzi, 4 adaposturi misterioase, 4 arbori misteriosi, 1 cupon 24h, GG, PE, PET

    Chiar daca la prima vedere par foarte multe plante, eventul se poate face destul de comod, chiar si de catre cei care au inceput mai tarziu. Folosind cele 5 terenuri, cu parcele mici si chutney, este nevoie de 13 ture de zambile si 5 ture de lucibobi, adica vreo 76 de ore. Intri la fema cate 5 minute la fiecare 3’12”, iar noaptea se planteaza lucibobi. Dropul este bogat, se face fara probleme (nu uitati sa tineti cont ca productia de rucsaci consuma cate 420 de unitati din fiecare drop).
    Deci….spor la treaba si Paste fericit tuturor! :)

    Eventul a inceput de 44 ore, nu aveam cum sa fac productia necesara (de 76 de ore) intr-un timp asa de scurt. Dar am deja jumatate din necesarul detaliat mai sus. Nu risipesc supercompostul si nu investesc bani reali in joc, asa ca.... :p

    Cu cea mai mare placere, ma bucur daca ti-a fost de folos! Asta mi-am si dorit, in fond, sa ajut si alti fermieri. Sarbatori fericite si pline de lumina!
     
    Modificat ultima dată: 30 Apr 2016
    petra2172, roliana57, goldhe și alți 27 apreciază asta.
  12. jesica57

    jesica57 Scriitor în devenire

    Buna. Iti multumesc pt ca mi-ai usurat munca. Esti un om generos pt ca n-ai tinut numai pt tine, ai muncit si ai dorit sa impartasesti si cu altii rezultatul muncii tale si pe mine chiar m-a ajutat. Paste fericit!
     
    roliana57, Papy, malagambafane și alți 10 apreciază asta.
  13. zeea

    zeea Scriitor în devenire

    abea acum am citit si eu una iti multumesc ,ai muncit f.mult si cred ca ne-ai ajutat pe f.multi,Paste fericit!
     
    roliana57, Papy, malagambafane și alți 3 apreciază asta.
  14. lexus200

    lexus200 Novice forum

    Sal.
    Am ajuns la tabla 12!!!!
    Ce se intampla daca am trecut de nr 10?
    Se mai reseteaza cumva?
    Ms.
     
    malagambafane, dadan și SkumpikaNina apreciază asta.
  15. SkumpikaNina

    SkumpikaNina Maestru forum

    Sunt 40 de "tabele" , daca te uiti in tutorial sunt numerotate :1/11/21/31/..... 2/12/22/32.... 3/13/23/33/....etc.... Si eu am observat tarziu... le iei cum ar veni de la capat..
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 2 Mai 2016
    petra2172, roliana57, malagambafane și alți 2 apreciază asta.
  16. lexus200

    lexus200 Novice forum

    Multumesc frumos ptr ajutor!
    Inseamna ca am inceput cu stangul,sa vad ce mai pot face.
    Un Paste Fericit iti doresc!!!
     
    SkumpikaNina, malagambafane și dadan apreciază asta.
  17. getulina

    getulina Novice forum

    cineva a primit 8 stelute la finalizarea celor 3 coloane, rind si diagonala sau cum se mai numesc ? eu am format figura aceea de 3, care este explicata in tutorial si de fiecare data am primit 4 stelute !ori e o greseala , ori eu nu am inteles ! vreau sa mai specific faptul ca inainte sa complectez felinarul care uneste cele 3 linii... am verificat daca celelalte felinare se pot ...finaliza si nici asa n-am reusit sa obtin 8 stelute !
     
    SkumpikaNina, malagambafane și dadan apreciază asta.
  18. marcela_f69

    marcela_f69 Conte forum

    ca sa primesti 8 stelute trebuie sa aprinzi felinarele in forma de sageata si varful sageti sa il aprinzi ultimul ,exemplu felinarul nr ; 1,4,6,8,11,12,13,14,15,16 astfel vei obtine de fiecare data 8 stelute .
     
  19. getulina

    getulina Novice forum

    asa am procedat si am incercat cu fiecare colt al acelui careu dar fara rezultat afirmativ si din acest moment m-am decis sa va intreb si pe voi ! oricum eventul acesta e compromis si nici nu ma mai fortez sa-l continui !
     
    dadan, SkumpikaNina și malagambafane apreciază asta.
  20. iarina56

    iarina56 Mogul forum

    Buna Getulina, nu se poate sa nu reusesti sa faci cele 8 stelute ! Eu am aplicat aceasta formula si am primit de fiecare data . Undeva gresesti, incearca sa te mai verifici ! Succes !
     
    matusam, dadan, Otilica69 și alți 2 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.