Sindrofia licuricilor - Discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 27 Apr 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Vă rugăm să acordați o notă evenimentului:

Sondaj închis pe 5 Mai 2016.
  1. 1

    28,6%
  2. 2

    9,8%
  3. 3

    17,3%
  4. 4

    9,3%
  5. 5

    35,1%
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Zighita

    Zighita Începător forum

    Cred ca se intampla ceva! Si eu am procedat corect si am primit doar patru stelute, rog dezvoltatorii sa verifice. Multumesc.

    La ruda 5, respectiv 6 am primit doar patru puncte.
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 2 Mai 2016
    malagambafane apreciază asta.
  2. 11hgf

    11hgf Începător forum

    am si eu o nelamurire. zambilele si lucibobi sunt intelese ca fiind flori amandoua ? intreb pentru ca vreau sa folosesc o potiune de la alchimist pentru a reduce timpul de productie al plantelor si nu stiu cum sunt socotite.
    ca si vot am votat cu 4 mi se pare un event foarte complex si interesant dar premiile sunt destul de mici, dar incerc sa fac cat pot de mult din el. mi s-a parut foarte interesant ca se pot cumpara si itemurile de la cealalta editie pentru cei care nu au reusit sa o finalizeze data trecuta. sper ca acest event sa se mai repete cu aceasi posibilitate de ati obtine itemurile pentru editia anterioara daca nu reusesi acum in totalitate.
    super treaba. felicitari.
     
    dadan, malagambafane și Otilica69 apreciază asta.
  3. Otilica69

    Otilica69 Expert forum

    Din cate stiu eu, la plantele de event nu functioneaza produse mestesugaresti!

    Hristos a inviat, spune-mi te rog, unde scrie total la sfarsit este totalul ce ar trebui sa terminam eventul in totalitate!Multumesc!
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 2 Mai 2016
    dadan, matusam și malagambafane apreciază asta.
  4. getulina

    getulina Novice forum

    iarina56 , am explicat ! Am folosit exact formula din tutorial si nu mi-a dat !!
     
    dadan și malagambafane apreciază asta.
  5. Veverita02

    Veverita02 Rutinat

    Buna dimineata. La tabla 7, linia a doua, ultima casuta in loc de rucsac (pentru 1 SH) cum e in tutorial, au fost ghinde. A mai remarcat cineva? Cum pe mine nu ma intereseaza monedele, prefer sa fac cate 1 linie/tabla pentru a repeta de mai multe ori jocul. In felul asta iau mai multe tichete, adaposturi, pomi, SH.
     
    matusam, dadan, malagambafane şi o altă persoană apreciază asta.
  6. ovidiu1a

    ovidiu1a Avansat

    Pentru ca sa primiti 8 stelute la un nivel, trebuie sa fiti atenti mai intai la cele 3 linii pe care doriti sa le activati, fara sa donati mai intai( puteti chiar face click pe punctele linilor fara sa donati ce va cere), asa veti observa ca cele trei linii se intalnesc toate intr-un singur punct( daca cele 3 linii nu se intalnesc in acelasi punct, nu veti putea lua 8 stelute cu ele). Acel punct este important, pentru ca felinarul din acel punct trebuie aprins ultimul, pentru celelalte nu conteaza in ce ordine le aprindeti, doar ultimul din punctul de intalnire al celor 3 linii trebuie aprins la urma. Fiti doar atenti la acesta si veti primi la urma 8 stelute, chiar va va spune aceasta inainte de a-l aprinde pe ultimul.
     
    Modificat ultima dată: 2 Mai 2016
    matusam, dadan, malagambafane și alți 2 apreciază asta.
  7. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Nu poate fi calculat un total, pentru ca sunt multe variante de a dona la eveniment si de a completa randurile. Socoteala ti-o poti face doar tu, daca ai un plan dinainte stabilit sau daca ti-l faci acum.
     
    matusam, dadan, malagambafane şi o altă persoană apreciază asta.
  8. Otilica69

    Otilica69 Expert forum

    Multumesc frumos, da mi-am dat seama acum, a inceput sotul sa doneze la mine(deoarece eu m-am incurcat in linii)si din 1000 si ceva de corturi am ramas fara, vad eu mai departe, Paste fericit in continuare!
     
    dadan, malagambafane, Chronos şi o altă persoană apreciază asta.
  9. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Da, ai dreptate. Se cer ghinde. Nu mai putem corecta tabelul dar sunt ghinde acolo.
     
    matusam, dadan și malagambafane apreciază asta.
  10. malina689

    malina689 Novice forum

    Hristos a inviat! Am reusit ieri de am luat linia de vrej, mie imi place eventul chiar daca premiile oferite nu sunt prea mari. Spor la treaba tuturor.
     
    dadan, Otilica69 și malagambafane apreciază asta.
  11. deea_sarpe

    deea_sarpe Junior Expert

    am si eu o intrebare? Din startul eventului eu am gresit prin completarea liniilor ne diind un pic atenta. adica in loc sa fac liniile sa imi iau 8 stelute faceam sa imi iau doar 2. Am terminat nivelul 7 si am doar 38 de stelute. Intrebarea mea este daca eu termin toate nivelele si nu imi fac cele 85 de stelute ma intorc inapoi la celelelalte nivele pentru am face necesarul de stelute sau se merge cu alte nivele in continuare.
     
    malagambafane și dadan apreciază asta.
  12. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Da, dupa ce le termini pe primele 10, o poti lua de la capat.
     
    dadan, malagambafane și matusam apreciază asta.
  13. -ciocollate-

    -ciocollate- Ambasador forum

    Hristos a Inviat !
    Si eu am livrat gresit ,numai ca am ajuns la 11 cum o pot lua de la capat ?
    Multumesc anticipat .
     
    petra2172, dadan și malagambafane apreciază asta.
  14. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! L-ai bagat in echipa si pe Raducioiu? Nu ai cum sa ajungi la 11.
     
    dadan, malagambafane și -ciocollate- apreciază asta.
  15. -ciocollate-

    -ciocollate- Ambasador forum

    Nivel 11 scrie...imi cer scuze sunt cam ametzita azi am aterizat pe ferma :(
     
    petra2172, dadan și malagambafane apreciază asta.
  16. Chronos

    Chronos Guest

    Eu sunt unul din apostoli, ghici care.;)

    Ametita, neametita, un printscreen nu ar strica.
     
    dadan, malagambafane și -ciocollate- apreciază asta.
  17. Jettatura

    Jettatura Maestru forum


    La mine scrie chiar nivel 12 ! :D

    Dovada : [​IMG]


    Cred ca totusi nu e gresit afisat, ca daca ma uit bine in tuturial, deasupra fiecarei tablitze este afisat ceva de genul : 1/11/21/31 (asta e la prima tablitza), apoi urmeaza 2/12/22/32 si tot ashe la toate cele 10 tablitze din tutorial !
     
  18. -ciocollate-

    -ciocollate- Ambasador forum

    Sigur ...chiar acum !
    [​IMG]
     
    petra2172, fotografu50, dadan și alți 2 apreciază asta.
  19. Chronos

    Chronos Guest

    Inseamna ca acela este de fapt nivelul 2, respectiv nivelul 1reloaded.
    Eu nu am ajuns pana acolo cu evenimentul, ca nu m-am grabit.
     
    dadan, malagambafane, matusam şi o altă persoană apreciază asta.
  20. -ciocollate-

    -ciocollate- Ambasador forum

    Inseamna ca nu este totul pierdut ,si pot reseta CM ?
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.