Susurul vieții - Discuții pe marginea evenimentului

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Adelina40, 15 Mar 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. bulgi

    bulgi Scriitor activ

    super event;felicitari BP!
     
    SOSYGMA, magdajora, malagambafane și alți 2 apreciază asta.
  2. risti6

    risti6 Junior Expert

    Bună seara! După un mic tur de forţă cu parcele mari, cu de toate(suzi, supercompost, buchet puritate, chutney şamd), asta de măcar 3 ori, vin câteva ture de parcele mici cu chutney, pun apoi plante ce se cer, gen mure, şi treptat revin la pomi şi animale, mai întâi multe găini şi iepuri, în weekend, să vând îngrăşământ la preţ bun şi să fac şi hrană anaconda. Ce event frumos, ce distracţie, cu atâtea sarcini, mulţumesc, B.P.! Spor tuturor!
     
    SOSYGMA, magdajora, Veverita02 și alți 8 apreciază asta.
  3. KrystynaJulyana

    KrystynaJulyana Începător forum

    buna.mie de ce nu imi apare noul event?
     
    SOSYGMA și malagambafane apreciază asta.
  4. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Iti apare, cum sa nu iti apara. Depinde unde il cauti. Esti logata in joc dinainte de ora 15:00?
     
  5. KrystynaJulyana

    KrystynaJulyana Începător forum

    da
     
    SOSYGMA, magdajora și malagambafane apreciază asta.
  6. radwkwyolo

    radwkwyolo Începător forum

    Atunci incearca sa dai un refresh (F5) :)
     
  7. KrystynaJulyana

    KrystynaJulyana Începător forum

    am reusit.multumesc
     
    SOSYGMA, magdajora și malagambafane apreciază asta.
  8. mokka_gabryel

    mokka_gabryel Profesionist forum

    din 100 si cv de copaci xxl in bahamarama 2 PAIE ????o_Oo_Ofoarte frumos...
     
    SOSYGMA, mariolteanu, adrianapatran și alți 2 apreciază asta.
  9. rody_lungu

    rody_lungu Novice forum

    Buna , decorul cu flori de minunat , eu iubesc florile ff mult , multumesc pt ca mi-ati inseninat seara
     
    SOSYGMA, lorilori71, magdajora și alți 3 apreciază asta.
  10. -ciocollate-

    -ciocollate- Ambasador forum

    Se stie ca ,copaci XXL ofera drop mai putin decat cei simpli ,nu inteleg de ce te miri ?!
     
    SOSYGMA, lorilori71, magdajora și alți 7 apreciază asta.
  11. risti6

    risti6 Junior Expert

    Bună seara! După cum a spus şi (mult-prea-)bunul nostru admin Chronos, dropul mare iese din ceva cu timp mare, nu din ceva ce se coace repede şi dă ceva mare...Dintr-un arţar normal poate ieşi un pai, dintr-unul xxl, recoltat de 2 ori într-un timp cât unul normal, poate să nu iasă niciunul,relativitatea asta e complicată, ca la babyboom,după cum am păţit şi m-am lecuit! Din 4 capre normale a ieşit una dulce, dar din amestec de normală, neagră, zburătoare, nu au ieşit decât tot una neagră şi 4 normale. Este acelaşi mecanism. Despre pepenii galbeni...faini, dar prea seamănă cu buruienile şi mă sperii, uneori, că am uitat să recoltez, mult mai nimerit era aspectul buruienilor din trecut. Altfel...se ştie...spor tuturor!
     
    lorilori71, SOSYGMA, malagambafane și alți 4 apreciază asta.
  12. george_br92

    george_br92 Novice forum

    Undeva este o greseala la mine. Daca adun sarcinile din lateral am terminat 118. Daca pun cursorul in mijloc imi arata la total ca am terminat 116. Sper sa nu raman cu 2 sarcini in minus si sa pot termina intreg eventul.
     
    SOSYGMA și lorilori71 apreciază asta.
  13. Chronos

    Chronos Guest

    Buna dimineata! Cu siguranta asa vei pati.:D Ia sa vezi tu, cand vei incheia primele 75 de sarcini, ca vei avea impresia ca o vei incheia si pe cea cu numarul 76, care de fapt nu mai exista. De aici apare toata deruta.;)
     
    lorilori71, matusam, -elenaion49- și alți 2 apreciază asta.
  14. daniela140170

    daniela140170 Novice forum

    Buna ziua. Am postat azi dimineata despre faptul ca nu am primit cuponul combina de la setul 2 desi sunt deja la nivelul pe set peste70.Postarea mi-a disparut, nu am primit raspuns.Am inteles ca poate am postat gresit. Am scris la Probleme generale si s-a intamplat acelasi lucru.Poate sa-mi raspunda cineva?Va multumesc.
     
    lorilori71 apreciază asta.
  15. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Unde ai cautat cuponul? La setul 2, nu iti apare ca bifat cadoul de la nivelul 47? Poate trebuie sa dai un refresh....
     
    dadan, lorilori71, roliana57 și alți 2 apreciază asta.
  16. daniela140170

    daniela140170 Novice forum

    Am reusit .Multumesc.
     
    SOSYGMA, dadan, lorilori71 și alți 2 apreciază asta.
  17. Aniela101

    Aniela101 Scriitor în devenire

    Buna ziua! Am si eu o intrebare... Sunt incepatoare, asa ca nu stiu cum imi pot converti pepenii ramasi :p. Imi puteti explica, va rog, cum sa fac acest lucru? Multumesc. :)
     
    miaandrei59 și SOSYGMA apreciază asta.
  18. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Acest lucru il va face sistemul, de obicei la o zi dupa incheierea evenimentului. Deci, tu, nu va trebui sa faci nimic.

     
    soso2169, adrianapatran, roliana57 și alți 2 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.