Templul ușilor - Discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Adelina40, 8 Apr 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Chronos

    Chronos Guest

    Anul trecut am avut doua, parca, nu? Cel cu Ziua pisicilor si cel clasic, toamna. Ideea nu este rea.
     
    roliana57, malagambafane, dadan și alți 3 apreciază asta.
  2. -crokyyy1234-

    -crokyyy1234- Analist forum

    Intr-adevar ! Cel cu pisicile,la care am si ramas in top....si cel din toamna,care dupa mine e cam costisitor,daca s-ar da un PET identic cu cel de anul trecut,cand ultima valoare a fost 220 mil gg,acum cred ca va fi cam dublu....dar vom vedea !!! Multumesc pt sustinere,Chronos ! O seara buna !
     
    roliana57, Chronos, malagambafane și alți 4 apreciază asta.
  3. azor67

    azor67 Scriitor în devenire

    Buna.Eu sunt multumit de event.Nu l-am finalizat dar am luat ce am dorit cel mai mult: linia de vrej cu itemele respective si puietii misteriosi .Rezultat:event reusit.Spor in continuare la farmerit.
     
    roliana57, iarina56, Agro80 și alți 3 apreciază asta.
  4. .felicia.1

    .felicia.1 Pretendent

    Buna seara! Am reusit sa termin eventul pe ultima ora. Cand e vorba de ceva aleeator...eu am ghinion...imi mai trebuia doar un triunghi...imi ieseau de toate , doar triunghiul :NU. Am reusit sa mai fac plante , dar nu mai aveam pietre...pana la urma am cumparat 10 pietre pe mamudele si ....am reusit!!;)......A fost teribil de emotionant!!. Am avut intentia sa renunt vazand ca nu am nici o sansa. Norocul meu a fost ca nu am renuntat, cautand mereu o noua solutie sa obtin ultima cheie!Aveam vrejul si doua iteme si era pacat sa renunt la al treilea :D. Acest event mi-a dat palpitatii, dar a fost frumossss!!!
     
  5. Ambra.

    Ambra. Împărat forum

    Buna seara!

    Am cam citit, diverse postari. Fara sa supar pe nimeni, fara sa apar pe nimeni, in conditiile in care pot accepta fara rezerve frustrarile celor care nu au finalizat eventul, vreau sa spun si eu ceva.
    Intrebare:

    Cine imi poate spune cand s-a mai intamplat ca un moderator al acestui Forum, in relatia jucator - moderator, sa recunosca deschis ca s-a confruntat cu aceleasi probleme ca si jucatorii care nu se bucura de privilegii, si cand spun privilegii, ma refer la informatii.
    Acest event, fara precedent, in conceptia mea, a fost realizat in asa fel incat sansele sa fie egale pentru toti. Ca si in viata, lupti pentru ceva, dar nu ai certitudinea ca vei castiga in proportie de 100%. Sincer, imi pare rau pentru cei care nu au reusit sa termine eventul, dar, in viata trebuie sa acceptam si rezultatele negative, si faptul ca nu intotdeauna castigam, in ciuda eforturilor pe care le facem. In opinia mea, acest event, nu a tinut cont de vechime, experienta, dar a fost cu drept de sansa sau esec pentru toti.
     
    Modificat ultima dată: 17 Apr 2016
  6. Flaxys

    Flaxys Scriitor în devenire

    Frumos spus, dar ai uitat ca exista si banul care face diferenta.
    Din punctul meu de vedere un event al norocului, puteai astepta si 3 zile la o cheie....spre norocul meu am terminat eventul, cu emotii, dar terminat.
     
  7. Ambra.

    Ambra. Împărat forum

    Da, fireste, sa tinem cont si de bani. Si ca tot sunt la capitolul intrebari. Cu ce te-au ajutat banii investiti, pentru drop, ca plantele oferite la cosurile achizitionate erau nesemnificative, atata timp cat nu ai sansa. Pot investi in achizitionare de drop 1000 MM, fireste, daca imi permit, am vreo garantie ca am sanse sa obtin cheile necesare, mi-au garantat administratorii Bigpoint ca daca investesc bani reali primesc cheile pe tava. Sa nu fim absurzi, cu bani nu obtii orice. Ajuta, dar nu poti cumpara orice cu bani.
     
  8. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    In primul rand, nu sunt Chronos. xD Macar asta puteai sa observi... :oops:
    Cat despre celelate afirmatii ale tale... Ca si cum ai conduce o masina fara permis, fara sa respecti regulamentele de circulatie, dar tu esti un sofer cinstit si onest... o_O
    Doresti sa temini cu succes un event? Citeste postarile jucatorilor cu experienta, ale celor care au terminat eventul, pune intrebari si afla tot ce te-ar putea ajuta. Si nu in ultimul rand, inainte de a face unele afirmatii/acuzatii, citeste Regullile de joc. "nici nu stiu sa pun intrebari pe forumuri etc etc ....eu doar joc " nu este o scuza, incearca sa joci bine si corect si atunci sigur nu vei mai fi nici frustrata si nici dezamagita.
    Toti dorim sa devenim mai buni, sa evoluam, nu?
    :)

    PS: am observat ca nu ai intrebat nimic pe parcursul eventului, nu ai cerut sfaturi si nici ajutor. Intrebarile se posteaza in acelasi fel ca si reprosurile, cauti topicul cu tema in care s-ar putea incadra intrebarea ta. ;)
     
  9. llyillyi

    llyillyi Mare-maestru forum

    nu prea scriu pe forum in schimb citesc mult, nu critic pe nimeni si nimic dar doresc sa imi exprim aprecierea la adresa moderatorilor acestui forum: prompti, rabdatori, simpatici, spirituali si severi cind e cazul
    in alta ordine de idei, avind o vechime in joc de 5 ani, pot sa afirm cu certitudine ca se poate juca farmerama perfect si fara bani reali cu conditia sa iubesti acest joc, sa incerci sa inveti cit de mult din experienta celorlalti jucatori care au amabilitatea de a posta pe forum cunostintele lor, trebuie doar un pic de interes si bunavointa
     
    Veverita02, miaandrei59, magdajora și alți 6 apreciază asta.
  10. Angela-a

    Angela-a Scriitor în devenire

    buna seara, -mare tambalau in gradina lui ion -, si eu am pierdut din cauza unei chei dar asta este cu cine sa ma cert, parerea mea este ca la acest event era nevoie de foarte mult timp liber pt un fermier pt a cultva pana ce reusea sa castige ,ma refer la cei mai putin norocosi cum sunt si eu, deci nu este vorba de bani investiti sau mm totul tinea de timp investit ,eu cred ca la fiecare event care are linie de vrej majoritatea fermierilor joaca pt linie in primul rand , am inteles si treaba cu aleatoriul ce nu am inteles de ce s-a pus 2 premi (linie si item)pe acelasi nivel,de ce nu s-a dat sansa ca ficare jucator sa isi aleaga premiul pt ca sunt sigura ca mai toti faceau linia prima data dupa care restul si nu mai erau atatea nemultumiri ,intrebarea este ce poti face cu o linie incomplecta ?
     
    roliana57, Ambra., dadan şi o altă persoană apreciază asta.
  11. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Poti obtine item-ul lipsa la Daruieste si Comercializeaza, postand in topicul din forum de schimburi intre fermieri sau depunand oferte in sistem. Sigur va sari iepurele de undeva.
     
    dadan, malagambafane și matusam apreciază asta.
  12. Angela-a

    Angela-a Scriitor în devenire

    nu cred in asa noroc , pentru ultimul item a fost batalia mare numai daca a fost lasata linia la urma si cei care au lasat-o la urma sunt foarte putini
     
    dadan și malagambafane apreciază asta.
  13. Chronos

    Chronos Guest

    Mai stam de vorba. La cati jucatori sunt, sigur vor fi jucatori care vor scoate acesti itemi la schimb pentru ca sigur vor cauta ei ceva in mod aparte. Daca ai vreun Howie Donut de prisos si il depui la o oferta, sigur ai sanse sa obtii item-ul lipsa. A fost doar un exemplu. De ce pui tu raul inainte si nu incerci cu nadejde atunci cand va sosi momentul? Norocul ni-l mai facem si noi, incercand.
     
    miaandrei59, roliana57, tuca4747 și alți 2 apreciază asta.
  14. dadan

    dadan Împărat forum

    Mai am o intrebare:eek:Oare de ce nu s-au dat si banane aurii la acest event tinand cont ca vom avea mare nevoie de ele?
    O zi frumoasa in continuare si numai bine!
     
    donnadmn, iarina56 și roliana57 apreciază asta.
  15. Chronos

    Chronos Guest

    Buna dimineata! Dar in februarie la evenimentul Regina carnavalului a "plouat" cu banane aurii. Deci, de ce alte banane aurii?
     
    matusam, roliana57 și dadan apreciază asta.
  16. dadan

    dadan Împărat forum

    Multumesc frumos pentru raspuns,Chronos!Prompt ca intotdeauna.!
    Era frumos ca sa avem 2-3 banane pe fiecare event,ca daca nu curge pica.
    Sper sa nu fie ca la alegeri cu ,,pomenile electorale,,:)
    Astept cu nerabdare urmatoarea ,,ploaie,, de banane:)
    Mersi inca o data si o zi cat mai frumoasa.Multumim pentru sfaturi,pentru ajutor si ca esti mereu langa noi.God bless you!
     
    donnadmn, Chronos, popik70 şi o altă persoană apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.