Templul ușilor - Discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Adelina40, 8 Apr 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. .Raluca06.

    .Raluca06. Analist forum

    Buna seara,
    As dori sa stiu daca timpul de crestere de 8 ore a plantei Heliconia echivalat cu sparanghel, se reduce cu apa la 6,24 si apoi cu ingrasamant la 5,46 ore iar pentru Vaza de argint echivalat cu Lavanda se reduce de la 4 ore la 3.12 cu apa si apoi cu ingrasamant la 2,53. Este corect? Inainte se treceau in FAQ aceste informatii, acum nu ....Dar daca sunt aceleasi criterii...OK...
    Pentru insula Hibiscus 8 ore si Chili 4 ore.
    Doresc mult succes tuturor jucatorilor! Eu voi incerca oricum, indiferent daca il voi termina sau nu. Daca nu am cupoane....pun parcele mari si tot voi castiga ceva...Cred ca as scrie un roman daca as incepe sa-mi spun gandurile...asa ca....noapte buna dragii mei...
     
    florin11429, donnadmn, SOSYGMA și alți 4 apreciază asta.
  2. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Fără a mai verifica calculele întreb: de ce ar fi altele față de plante similare?
     
    -elenaion49-, donnadmn, dadan și alți 3 apreciază asta.
  3. 12232nick

    12232nick Scriitor activ

    Eu am verificat demult si am constatat ca apa nu reduce cu acelasi procent la toate plantele.
     
    donnadmn, SOSYGMA, dadan și alți 2 apreciază asta.
  4. .Raluca06.

    .Raluca06. Analist forum

    Eu doar am intrebat nu am afirmat. Multumesc de raspuns.
     
    donnadmn, SOSYGMA, dadan și alți 3 apreciază asta.
  5. Pr0meTheus

    Pr0meTheus Conte forum

    In ce masura itemii fiorosi influenteaza dropul, as dori un raspuns, va rog?
     
    donnadmn, SOSYGMA, dadan şi o altă persoană apreciază asta.
  6. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

     
    roliana57, matusam, donnadmn și alți 3 apreciază asta.
  7. .Raluca06.

    .Raluca06. Analist forum

    Am cautat dar nu am gasit o lista cu itemii fiorosi care influenteaza dropul. Nu stiu care sunt acestia. Poate ii am si ii pot folosi in acest scop. Imi puteti spune care sunt?
     
    donnadmn, SOSYGMA, dadan și alți 2 apreciază asta.
  8. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Itemii fiorosi nu influenteaza dropul. Postarea mea s-a referit la cu totul altceva si anume, la faptul ca poti depune oferte, pe durata minievenimentului Daruieste si comercializeaza, oferte care sa contina itemi fiorosi si ai sansa sa obtii la schimb testoasa Howie Donut, testoasa care iti influenteaza dropul.
    Ce mai fraza am scris si mi-am si repetat jumatate de postare.;)
     
    roliana57, misu_mama, -elenaion49- și alți 7 apreciază asta.
  9. .Raluca06.

    .Raluca06. Analist forum

    Buna dimineata! Multumesc pentru raspuns. Chiar ma miram sa existe astfel de itemi...As mai intreba ceva...sa-mi fie iertata indrazneala...Cand va mai trece si pe la noi un Interpuiet Express? Cred ca ne-ar fi de ajutor arborii Jumbo. Si sunt ani buni de cand nu a mai fost un astfel de event. Multumesc inca o data.
     
  10. sandru1962

    sandru1962 Începător forum

    Buna dimineata!Cand incepe eventul daca nu va e cu suparare ?
     
    malagambafane, dadan și donnadmn apreciază asta.
  11. -ciocollate-

    -ciocollate- Ambasador forum

    În perioada 11 aprilie, ora 14:00, ora serverului, cu o oră mai târziu în România
     
  12. Chronos

    Chronos Guest

    Nu stim cand si mai cu seama, daca va mai trece Interpuiet Express. San Gigantica Express este posibil sa mai avem, dar deocamdata, ne multumim doar cu primavara.
     
  13. Veverita02

    Veverita02 Rutinat

    Buna dimineata. Nu te stressa cu dropul, nu esti singura care gandeste asa. Nu am inceput niciodata un event cu drop peste 100. E drept ca nu demolez toata ferma in vederea unui event, ci pastrez ce-mi este necesar zi de zi (pomi XXL, anumite adaposturi). Am nivel 91, un Howie si cupele pe la 26-27. Chiar am indraznit sa intreb fermierii mai priceputi din ce obtin drop de peste 200 la prima recoltare, dar nu am primit raspuns. La mine nici garoafele+ghimbir+adaposturile cele mai valoroase nu m-au apropiat de asa "record", asa ca nici nu mai incerc. Si cu toate astea, cel putin in ultima jumatate de an, am finalizat toate eventurile. E drept nu in 2 zile. Dar cum in timpul saptamanii nici nu pot sta permanent pe joc, cultiv plante cu timp lung (de care am nevoie,ca garoafe am vreo 5000) pentru drop, printre picaturi mai inmultesc si planta de event, iar in weekend intr-o zi jumatate- doua fac si necesarul de plante. Acum, pentru ca premiile nu mi se par spectaculoase si mai intervine si factorul aleator care pe mine m-a dat permanent peste cap (si macar daca as avea noroc in dragoste, ca inteleg ca astea sunt invers proportionale :)) nu o sa ma stressez. Cat o sa pot face,o sa-mi faca placere.
     
  14. dadan

    dadan Împărat forum

    Deocamdata doar ne dam cu presupusul pana apare efectiv eventul si vedem cum sta treaba cu adevarat.Necunoscute sunt caile Domnului!Pe mine ma intereseaza doar arborii si superhrana de aici.
    Acum depinde ce chei imi pica la zar!Pana atunci sa ne bucuram de ploaie..zic!:):):)
     
  15. -AlexSV-

    -AlexSV- Începător forum

    2-3 recolte la plante de 8 ore ?
     
  16. cathyrock90

    cathyrock90 Cunoscător forum

    Modificat ultima dată: 9 Apr 2016
    malagambafane, -elenaion49- și -mona48- apreciază asta.
  17. sandru1962

    sandru1962 Începător forum

    Multumesc pt raspuns!O zi buna si spor la recoltat !!!!!!!!!!!
     
  18. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Poate nu ai verificat bine, nu ai luat în calcul toți factorii care influențează timpul unei plante sau doar rotunjirile. Nu e exclus să fi fost vorba de o eroare la un moment dat, dar fără un caz concret, discutăm discuții :)
     
  19. matusam

    matusam Legendă vie

    Buna!
    Chiar daca nu sunt atat de priceputa, sa incerc sa-ti spun cum obtin eu dropul.
    Daca pun garoafe si ghimbir, obtin aproximativ 140 drop.
    Daca am copacii pusi pe toate terenurile si ii recoltez cu ajutorul functiei Premium (si mai am sansa ca peste o ora sa recoltez inca o tura), obtin chiar si peste 300 drop.
    O zi frumoasa!
     
    petra2172, malagambafane, dadan și alți 6 apreciază asta.
  20. Veverita02

    Veverita02 Rutinat

    Multumesc pentru raspuns. Nu stiu ce inseamna functia Premium, dar oricum nu intentionez sa cumpar pachete premium. Si dupa cum ziceam nici nu ma apuc sa demolez totul ca sa pun numai pomi. Pentru mine asta ar insemna ca tot la 4-5 zile ar trebui sa modific toata ferma. Si nu am atata timp sau dedicare. Ma multumesc cu ce pot face. Dar tocmai asta e frumusetea, ca fiecare are libertatea de a-si gestiona ferma cum crede sau dupa resurse. Exact ca in viata. E frumos ca fiecare isi impartaseste experienta, ca poate prinde bine cuiva.
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.