Templul ușilor - Discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Adelina40, 8 Apr 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Linet

    Linet Începător forum

    Bună. Dacă sunt la odaia 6/6 deschise o singură dată mai pot termina eventul? Am parcele mari dar am folosit chunty, am 4 chei rotunde, 3 triunghiulare, drop bun si peste 1000 de Heliconia. Mulțumesc
     
  2. roliana57

    roliana57 Legendă vie

    Nu dispera....si nu abandona. Totul depinde de ce noroc ai la chei. Poate ar fi bine sa treci pe parcele mici...pentru ca nu poti anticipa exact numarul de plante.
     
    -elenaion49-, mariolteanu, petra2172 și alți 4 apreciază asta.
  3. dadan

    dadan Împărat forum

    Dar cum este oare cand ai 9 chei triunghiulare si 10 ondulate iar circulare zero?

    Aleatoriul asta frizeaza absurdul la mine:(
     
    luciana1949, h_ana28, dayana și alți 12 apreciază asta.
  4. roliana57

    roliana57 Legendă vie

    E ca-n 2 lozuri...adica ai nimerit "viceversa":oops: Cam asa e si la minexD
     
  5. -ciocollate-

    -ciocollate- Ambasador forum

    Dan uite iti da vecina circulare ..eu am avut noroc la ele !:p[​IMG]
     
    mariolteanu, petra2172, adria2 și alți 9 apreciază asta.
  6. laur98

    laur98 Scriitor în devenire

    Interesant event !!! :)
     
  7. risti6

    risti6 Junior Expert

    Bună seara! La mine, în dreapta jos, scrie "odăi 6/6",doar uşa din mijloc arată un rând de nori şi 3cerculeţe plus un triungi goale, adică e de bine? Să mai cultiv plante, nu? Aveam heliconia pe plus şi urnă pe minus, am plantat urnă la greu şi am rămas fără heliconia,mai nou şi cu drop slab. Daaaa!!! Ăsta este spiritul Farmerama! E chiar orbeşte, dar este farmereşte! Chiar îmi place eventul acesta, din săptămâna orbilor....Haide, cu toţii, spor!
     
    zahara1663, lucile71, malagambafane și alți 8 apreciază asta.
  8. -elenaion49-

    -elenaion49- Baron forum

    Cum am fi putut sa intram intr-un templu stiind dinainte ce ne asteapta?Daca fecem pe cercetatorii,trebuie sa o facem pana la capat,chiar orbeste,dupa caz,ca orice istoric dedicat.Super event,desi nu stiu unde ma aflu,habar nu am cat mai este pana la final,cate usi mai am sa deschid si cum.Acum vad rostul aleatoriului in acest event.Sa deschidem cripte cu chei stiute ar fi fost un nonsens.Cred ca voi termina eventul fara sa ma astept intr-un moment in care voi crede ca mai am multe carari de strabatut si multe usi de deschis.Eu merg mai incet,ca un melc,pentru ca imi caut drum numai pe insula.Dar,chiar si asa sunt convinsa ca voi avea succes si voi cuceri templul.Spor la cautari tuturor fermierilor care se lupta cu usile din piatra,nedeschise inca.
     
  9. blackangel773

    blackangel773 Comisar forum

    Mie nu imi place deloc ca nu stiu ce am dat si cat si nu stiu ce imi mai trebuie si cat.Plante, drop...scz daca supar pe careva cu acest comentariu.In rest,eventul e ok.
     
    dayana, malagambafane, dadan și alți 4 apreciază asta.
  10. regina091963

    regina091963 Junior Expert

    Eu nu inteleg cate chei mai am de facut? La prima usa am mai am doua patratele, deci imi trebuie 2 chei patrate, nu? Le am, atunci de ce nu pot sa le deschid? Din moment ce am doua chei patrate nu ar trebui sa pot deschide usa?
     
    malagambafane, dadan și adria2 apreciază asta.
  11. matusam

    matusam Legendă vie

    Buna!
    Te referi la usa 1 - camera 1? Doar acolo ai nevoie de 2 chei patrate.
    Ai dat click pe Deschide si nu s-a intamplat nimic?
    Daca ai cheile, trebuie sa se deshida usa.
    Efectueaza o stergere de cache si cookies.
    Multa bafta!

    P.S. Daca iti lipsesc chei pentru a deschide o usa, le poti identifica usor. Cele care lipsesc sunt doar conturate.
     
    Modificat ultima dată: 14 Apr 2016
    luciana1949, EVE.violetta, donnadmn și alți 6 apreciază asta.
  12. regina091963

    regina091963 Junior Expert

    multumesc de raspuns Matusam
     
    malagambafane, matusam, donnadmn și alți 2 apreciază asta.
  13. afirut99

    afirut99 Pretendent

    • Sarcina inversata la Camera 1???
    SarcinăProduse necesareRecompensă
    Ușa 12 Chei pătrate1 Abțibild
    Ușa 21 Cheie circulară,
    1 Cheie ondulată
    2 Chutney de morcovi și mere
    Ușa 31 Cheie triunghiulară,
    1 Cheie ondulată
    30 Compost turbo a la Suzana
    Ceva nu e in ordine? Sunt inversate cerintele si recompensele intre Usa 2 si Usa 3?
    Sunt deja la Runda 3/3...s-a produs o rocada?

    • La ce ne vor folosi atatea chei triunghiulare....? Pacat ca pentru o alta cheie neobtinuta nu vom termina eventul!!!
     
    Modificat ultima dată: 15 Apr 2016
  14. -ciocollate-

    -ciocollate- Ambasador forum

    Itemele de la acest event sunt absolut minunate ,daca as putea reseta eventul ....:(
     
  15. tripleh01

    tripleh01 Novice forum

    da si mie imi trebuie rotunde ca din celelalte am grupa mare :) sper sa pice ceva pana la final ,daca nu vorba cuiva " trag cu cardu' miliardu' :)
    "
     
    malagambafane, -elenaion49-, adria2 și alți 2 apreciază asta.
  16. Chronos

    Chronos Guest

    Mai sus, in topic, gasesti raspunsul la intrebarea ta, intr-o postare de-a mea.
     
    malagambafane, roliana57, dadan și alți 2 apreciază asta.
  17. flores46

    flores46 Novice forum

    asa e se da foarte greu triunghiurile nu stiu de ce dar asta e mergem mai departe
     
    malagambafane, -elenaion49- și dadan apreciază asta.
  18. adria2

    adria2 Maniac forum

    Eu vreau sa termin acest event cu toate vicisitudinile lui, stiam de la inceput ce ma asteapta ( deh, aleatoru' ), asa ca plantez, racoltez si primesc chei care nu-mi trebuiesc... dar si cand o veni cea buna:D:D:D!
     
    malagambafane, petra2172, roliana57 și alți 4 apreciază asta.
  19. luciana1949

    luciana1949 Locuitor permanent

    Mda,mi se pare o noua versiune a primei variante a eventului de pescuit.Din nou,aleatoriul,bata-l vina,imi srica nitel cheful...Am adunat toate cheile,am luat linia de vrej si ce sa vezi : n-am nimerit nici macar un item de care am nevoie .Asa ca am luat-o iute de la capat cu culturile,cu vanatul dropului,na, cam cu tot ce trebuie ca sa incerc sa nu am o linie de vrej urata,neagra.Acum sper si incerc sa nu ma necajesc prea tare.Altfel,eventul e dragut ,cu recompense bunute,nimic de zis contra lui,doar chestia cu combinatiile de chei iti cam taie elanul.Om vedea pana la incheierea eventului si sper ca nu ne-om necaji prea tare.
     
  20. naivreasastii

    naivreasastii Comandant forum

    Salut fermieri ! Sunt curioasa ,a terminat cineva eventul ?Eu inca nu stiu pe unde ma aflu ,probabil intr-un labirint din care nu stiu cum sa ies si cu ce chei ?!Daca a terminat cineva sa-mi spuna si mie cate plante de event a folosit ?Asta asa ,doar ca titlu informativ!Astept chei rotunde ....poate ,poate pica ...Daca aveam ursul pescar ,acum ,cred ca aveam mai multe sanse !: D
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.