Templul ușilor - Discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Adelina40, 8 Apr 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. jeniurechean

    jeniurechean Expert forum

    Sunt dezamăgită. Îmi place noul, îmi pace adrenalina, dar de data asta s-a cam întrecut măsura. E a treia zi de când încerc să obțin cele trei chei rotunde. E ultima cameră unde se află linia de vrej. Între timp am obținut 18 chei ondulate, 9 chei triunghiulare și 2 rotunde. E primul event pe care nu cred că-l voi termina în ultimii trei ani.:(xD:cry:
     
    zukyry, laurkro, stef85600 și alți 7 apreciază asta.
  2. tuca4747

    tuca4747 Locuitor permanent

    Salut.
    Parea mea , acest event este foarte slab fata de ce se asteptau jucatorii.
    Dupa experienta acumulata de mine, iesirea cheilor "aleatoriu" se aplica dupa min. 3 schimbari succesive, dar mai sigur este de la 6 in sus.
    Dupa ce am parcurs destul de scurt primele 2 treceri prin incaperi, avand in stoc 7 chei triunghiulare , 2 circulare si 4 ondulate, avand in vedere ca imi mai trebuiau doar 3 circulare, (restul erau pe stoc), am crezut ca este simplu.
    Ei bine, facand 2-3 schimbari succesive/ tura, am ajuns sa am 13 triunghiulare si aceleasi 4 ondulate.
    Chiar am dorit sa vad ce eficienta au schimbarile, asa ca am acumulat drop pt cat mai multe schimbari , si rezultatul este ca au venit circularele incepant cu schimbarea 7 ( amuzant, ca terminasem plantele si am pus altele, dupa schimbarea 11, apoi am ramas cu drop, s.m.d.a..)
    Finalul este demn de ras: am terminat de "vizitat" incaperile, DAR am in stoc 20 chei triunghiulare, 10 ondulate si...2 circulare.
    Dupa mine, singurul loc unde se aplica corect termenul "aleatoriu" este la tipul de chei de "baza" si cel "rar".
    Oricum, nu merita efortul, dar pe mine curiozitatea ma omoara....
    Weekend placut tuturor.
     
    zukyry, Ambra., laurkro și alți 9 apreciază asta.
  3. adria2

    adria2 Maniac forum

    Am terminat event-ul aseara, am ramas cu 17 chei rotunde si 5 ondulate, am asteptat 2 zile o cheie triunghiulara...plante nu mai vorbesc, peste 4.000 de fiecare, drop 243. Recunosc ca nu am vrut sa fac acest event, dar vorbind cu o vecina, hai, facem doar cat sa luam "bunatatile" de acolo, este adevarat ca m-a amuzat aleatoru', nu am facut o tragedie, sunt lucruri mult mai importante in viata decat o cheie virtuala, este adevarat ca pui suflet in joc, dar ramane un simplu joc...
     
    doro090767, zukyry, Ambra. și alți 12 apreciază asta.
  4. donnadmn

    donnadmn Legendă vie

    Da, acel aleatoriu si-a spus cuvantul. Nu a fost dificil event-ul dar extrem de complicat datorita modului de a primi acele chei.
    Poate la urmatorul se va merge pe ideea aleatore sa mai plantam.xD
    Si sa vezi atunci distractie!! Multa bafta la' aleatoriu' celor ce mai au de alergat!:D
     
    Modificat ultima dată: 16 Apr 2016
    doro090767, zukyry, laurkro și alți 12 apreciază asta.
  5. babyiuby

    babyiuby Începător forum


    Imi poate spune si mie cineva ce e cu linia de vrej? :-S
    Am completat acea misiune "1 linie de vrej tematica" :D
     
    zukyry, Ambra., malagambafane și alți 4 apreciază asta.
  6. Pixel

    Pixel Guest

    Buna ziua!
    Pe acea linie de vrej vei putea sa pui itemele castigate la event si o vei putea gasi la Vrejul Magic. Atunci cand este linia completa iti va oferi 8000 PE si 12000 PET la fiecare 12 ore. Mai multe detalii despre liniile de vrej si despre Vrejul Magic vei gasi AICI si AICI.
     
    zukyry, Ambra., roliana57 și alți 6 apreciază asta.
  7. vasi57

    vasi57 Pretendent

    La acest event, din lipsa de timp, nu mi-am stabilit nicio tactica:plantez, schimb, deschid usi...ce-o iesi, o iesi! Voi vedea la sfarsit!
     
    doro090767, zukyry, Ambra. și alți 9 apreciază asta.
  8. -elenaion49-

    -elenaion49- Baron forum

    Eee,veverita,buna strategie,dar cine a mai avut rabdare in fata ispitei?Eu nu am rezistat ideii de a cauta comorile mai repede,chiar daca nu aveam toate armele(pietricelele) cu mine.:D Mai,mai ca eram capabila sa racai cu unghiile:D
     
    vasi57, doro090767, Agro80 și alți 16 apreciază asta.
  9. naivreasastii

    naivreasastii Comandant forum

    Stau si astept in fata ultimei usi ca sa iau ultimul item ,dar mai am nevoie de o cheie triunghiulara si nu vrea sa iasa nicidecum!Pana una alta m-am "antrenat "si am cules 13 chei ondulate si 2 circulare !De obicei imi fac o strategie pentru fiecare event si imi iese de fiecare data, dar acum am luat-o orbecaind pentru ca nu stiam ce urmeaza .Am plantat in nestire si in acest moment mai am 5000 planta urna si 4000 heliconia. Nu sunt suparata daca nu pot lua itemul ,sunt amuzata si putin nedumerita de situatie .Inca nu-i timpul pierdut !Succes tuturor celor care mai au din event
    Edit: venit cheia triunghiulara,finalizat event ,foarte bucuroasa !
     
    Modificat ultima dată: 16 Apr 2016
    Otilica69, vasi57, doro090767 și alți 17 apreciază asta.
  10. Fabinica

    Fabinica Locuitor permanent

    Buna seara,
    Ma inscriu si eu in randul celor care au catalogat acest event drept unul slab.
    Aleatoriul acesta nu-mi place deloc, pentru simplul motiv ca nu am atat de mult timp la dispozitie sa stau toata ziua sa plantez zeci de mii de plante si sa ma rog sa ma un pic de noroc sa-mi pice cheile de care am nevoie caci altfel iar o iau de la capat cu plantele.
    Premiile : foarte slabe.
    Chutney, susy, compost, cupon - necesare pentru a face eventul (+ de la pusculita ceva cupoane sau combina)
    Daca trag linia la final a mai ramas :
    - SH - foarte buna pentru eventul care urmeaza cu reproducerile
    - linia de vrej - nimic deosebit, macar daca era la 10 ore asa la 12 e ca si cum e la 24 pentru mine.
    - 5 + 5 pomi misteriosi - am obinut un amhestia xxl in rest nimic de pastat pe ferma sau pe insula.
    - si ... cam atat
    In concluzie: nu mai vreau aleatoriu si nici 30.000 de plante necesare sa termin un event.
    Cu respect ...
     
    stef85600, Otilica69, sanyi_ro și alți 15 apreciază asta.
  11. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Am tot citit la postari in aceasta tema de discutii. Ma bucura sa vad reactii, feedback, pareri pro, pareri contra, unele neputand fi lasate in forum din cauza limbajului folosit iar altele fiind postate aici in loc de Evolutia jucatorilor.
    Acum, ca jucator si ca moderator, imi dau si eu cu parerea. Se pare ca noi, oamenii, jucatorii si ma refer aici la o parte din voi, nu mai avem rabdare cu nimeni si nimic. Vrem totul cat mai repede, cautam para malaiata, nu ne motiveaza deloc atunci cand vedem ca nu ajungem asa usor la fructul interzis.
    Vi s-a parut ca acest eveniment a solicitat mai multe resurse ca de obicei? Poate ceva mai mult chutney. In rest, in afara de supercompostul de la inceput si produsele mestesugaresti pentru a creste efectul supercompostului, nimic deosebit, decat ceva mai mult timp investit. Nicidecum nu este un eveniment facut pentru cei care investesc bani. Acest eveniment, i-a facut oarecum egali si pe cei care stiu sa joace bine acest joc cat si pe cei care nu stapanesc chiar asa bine tainele jocului. Nu au fost necesare strategii sofisticate, ci doar timp sa cultivi si da, noroc. Nici de calcule nu era nevoie, ci doar de dorinta de a explora. Ca nu va multumesc premiile este altceva dar sa spui ca a fost un eveniment pentru cei ce baga bani sau ca este atat de frustrant, cat sa lasi familia nemancata la cină, de nervi, mi se pare exagerat.;)

    Credeti-ma pe cuvant, strugurii chiar nu sunt acri.

    O seara buna tuturor!
     
    crivio, mariuta48, Agro80 și alți 17 apreciază asta.
  12. lazakozmaeniko

    lazakozmaeniko Novice forum

    Nu investesc bani in acest joc,pur si simplu ma joc de placere,deconectare.Poate prin acest mod de gindire atrag norocul,am terminat eventul inca de ieri.
     
    Agro80, mariuta48, tcmxxl1975 și alți 11 apreciază asta.
  13. azor67

    azor67 Scriitor în devenire

    Astept de aproape doua zile la o cheie rotunda.Nu vrea sa apara,deci raman cu itemurile in inventar si cu linia de vrej ne luata.Asta da event,jos palaria.
     
    adria2, malagambafane, tcmxxl1975 și alți 8 apreciază asta.
  14. mariasamoila16

    mariasamoila16 Mogul forum

    Nu abandona! Ai sa reusesti pe ultima suta.Asa e conceput eventul. Sa ne dea emotii. Fara emotii ar fi searbad. Mie mi-a placut, aveam 15 chei triunghiulare si ajunsesem sa inchi ochii cand schimbam. In final, am reusit. Bafta!
     
  15. vlad4er

    vlad4er Scriitor în devenire

    Am tot asteptat o cheie triunghiulara si la ora actuala ma dau invins in fata tacticii D-lui Aleatoriu, care este adevarat, este Atotputernic, asa ca am transformat plantele in chei patrate (nu am decat ..22)
    Sunt hotarat ca in viitor cand la carma unui eveniment va fi tot D-nul Aleatoriu, sa cedez terenul din capul locului, ca nu merita efortul de a cultiva mii de plante, cu timpi fie si de 4 ore, pe care le "dai" la pretul salatei.

    In alta ordine de idei,( nu am gasit nici o tema de discutii referitoare la Calendarul Templului), as dori sa stiu daca este obligatorie accesarea in cursul zilei de azi a "cadoului " Nr 7, sau poate fi deschis la o data ulterioara, cand este util (un vecin mi-a spus ca ofera +1 planta pt 24h, iar eu am pus deja adaposturi )
     
  16. Chronos

    Chronos Guest

    Buna dimineata! Fiind un Calendar Tiki, tema de discutie tropicala era numai buna. Fiind un bonus, il poti deschide oricand deoarece le ai pe cele 6 deschise anterior.
     
    matusam, doro090767, roliana57 și alți 7 apreciază asta.
  17. ellamogo6655

    ellamogo6655 Avansat

    buna ziua ! domnule Chronos , credeti ca in cele cateva ore ramase (foarte putine) reusesc sa obtin 3 chei triunghiulare ? stau in fata ultimei usi de aproape 2 zile ... sunt foarte dezamagita... am 10 rotunde si ondulate in plus... deci 180 de tablite pierdute nu mai vorbesc de plante si timp... daca nu iau ultimul item nu o sa pot folosi linia de vrej iar la D&C slabe sperante tinand cont ca nu au fost dubluri... vreau 3 chei triunghiulare off:cry:
     
  18. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Eu cred ca este posibil sa reusesti. Sa iti povestesc cum a fost la mine. Am facut plantele, ambele tipuri (dar nu in cantitati suficiente, cel putin teoretic), aveam si drop suficient si pune-te pe deschis usi. La un moment dat am ramas fara plante de 8 ore. Am pus plante de 8 ore cu apa. Apoi am ramas fara plante de 4 ore. Am pus plante de 4 ore cu apa. Apoi am ramas fara drop. Am mai strans si drop. Intr-un final, acum vreo 3 zile sau si mai bine, am terminat evenimentul. Sa nu credeti ca eu am fost ocolit de ghinion. Vedeam cum "se topesc plantele si dropul" si mie nu imi ieseau cheile dorite. Dar am stiut ce sa fac, nu am pierdut timp, nu mi-am plans de mila, dar am si recoltat. Prima recoltare incepea la 6 dimineata si ultima se incheia pe la 12 noaptea. Adica am stat pe capul jocului. Ce sa fac, imi place. Nu sunt mereu un optimist, dar din 2011 pana acum, doar de 2 ori am crezut ca ma voi lasa de acest joc. Dar nu este musai sa priviti toti lucrurile ca mine. Evenimentul acesta este floare la ureche, daca, intr-adevar ii poti dedica timp.

    Si ca sa exemplific mai bine.....


    [​IMG]
     
    miaandrei59, iarina56, Daciana_36 și alți 14 apreciază asta.
  19. dadan

    dadan Împărat forum

    Mai am nevoie de o circulara si nu mai vine:(

    De ce nu exista un topic unde putem acorda note eventurilor ?
    Sa stie si echipa ce ne place si ce nu?
     
    petra2172, adria2, vasi57 și alți 4 apreciază asta.
  20. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Dar ce te face să crezi că nu știm să citim?
     
    petra2172, matusam, dadan și alți 2 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.