Templul ușilor - Discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Adelina40, 8 Apr 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. corina11986

    corina11986 Începător forum

    Dezamagire totala! Cine poate investi in joc, acum, la final de event, vazand ca nu primeste cheile potrivite de zile intregi, acela termina, ceilalti insa (cazul meu)......... ! Pacat de atata stradanie!!!!!
     
    tcmxxl1975, laurkro, pufos12 și alți 3 apreciază asta.
  2. ramonyka99

    ramonyka99 Pretendent

    am consumat toata sh si tot sc pentru o cheie ondulata,care cine stie pe unde este
     
    malagambafane, tcmxxl1975 și dadan apreciază asta.
  3. Andrutz70

    Andrutz70 Novice forum

    cel mai dezamagitor event pentru mine ptr ca ca nu a contat munca ci norocul...
     
    laurkro, malagambafane, tcmxxl1975 și alți 4 apreciază asta.
  4. morenna75

    morenna75 Novice forum

    Sunt taaare suparata!!!! Nu-mi place eventul ce tine de noroc.:cry::cry::cry:Am consuat 2000 de plante si nu am primit o ultima piesa pt a-l putea finaliza. :(
     
    JONNYisBACK, laurkro, malagambafane și alți 3 apreciază asta.
  5. pufos12

    pufos12 Începător forum

    buna ziua tuturor vecinilor nemultumiti cit si cei hmmm multumiti de acest eveniment ......sint extrem de trista si fustrata despre acest eveniment la care am muncit si ca sa l termin eram aproape obigati ca sa cumparam pachet de drop.....nu mi pot permit sa pun mereu bani in acest joc in plus am 4 conturi ....sa speram ca noile eventuri vor fi mai frumoase si fara sa investinam extrem de multe mm.....
     
    malagambafane, dadan, tcmxxl1975 și alți 3 apreciază asta.
  6. pufos12

    pufos12 Începător forum

    asa e sint cu totul de acord cu tine .........si eu am muncit si de fifecare data cind credeam ca termin hoppp nu aveam uoltima cheie ...grrrr in sfirsit am terminat o cu greu dar si fara placere ....pacat caci acest joc imi placea fff mult era modul meu de a ma destinde si ii si faceam si publicitate la alti prieteni .....sint extrem de mihnita ca si tine vecine......
     
    morenna75, malagambafane, dadan și alți 3 apreciază asta.
  7. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Dar de ce ar fi fost nevoie sa investesti mamudele la acest eveniment? Sunt evenimente si evenimente. Unele necesita o investitie mai mare de timp din partea fermierilor, altele nu. Acesta, prin prisma factorului aleatoriu, a necesitat sa stai sa mai cultivi cateva randuri de plante, adica vreo 2-3 zile de stat pe capul evenimentului. Prea ne-am obisnuit cu evenimente la care, la jumatatea timpului disponibil, 80% din fermieri au incheiat. Nu aveti timp sa dedicati unui eveniment, atunci inseamna ca jucati de placere.
    Adica, sunt jucatori care joaca de placere, cand au timp si chef. Adica, daca un jucator nu da o iesire la terasa sau iarba verde cu prietenii pentru Farmerama, nu au de ce sa se enerveze, ar fi penibil acest lucru.
    Sunt jucatori sau jucatoare care se feresc de soti sau sotii cand este vorba de acest joc. Acestia au de ce sa se enerveze, dar nu pe dezvoltatori sau moderatori ci pe partenerii lor de viata, ca nu le accepta un hobby.
    Sunt jucatori care nu renunta la o iesire la iarba verde sau terasa pentru acest joc dar si-au cumparat un laptop, o tableta sau joaca pe telefon atunci cand sunt plecati in concedii, drumetii si imbina utilul cu placutul. Acestia intra in categoria dependentilor de acest joc sau de ce nu, a celor care indragesc acest joc foarte mult. Acestia nu se vor supara pentru ca isi fac timp pentru pasiunea lor. Au fost poate si evenimente care au necesitat ceva investitii insa evenimentele nu sunt create pentru a scoate bani din buzunar. Chiar numai cativa vedem acest lucru? Cei care investesc mai mult sunt cei carora le place mult sa incheie un eveniment muuuult mai repede si poate de ce nu, sa si epateze putin. Este problema lor, alegerea lor si nu in ultimul rand, placerea lor. Daca nu investesti dar stii sa joci bine, inchei orice eveniment cu cel putin o zi inainte de incheierea timpului oficial.
    Si da, oameni buni, chiar trebuie sa stii sa joci acest joc, oricat de banal ar parea jocul. Cel mai bun exemplu a fost ultima editie a concursului nostru dedicat intrecerii intre fermieri. Desi lucrurile nu au fost ortodoxe 100%, la unii jucatori mai putin ortodoxe, totusi acolo a facut diferenta felul in care jucatorii stiu sa joace. Deci, exista pe bune conceptul de a stii sa joci Farmerama.
    Acest eveniment a fost special conceput sa fie putin aparte, sa va mai dezmorteasca, sa va puna rabdarea la incercare. Este simplu, v-ati obisnuit sa incheiati un eveniment foarte repede si cum ati dat de greu, gata, s-a rupt firul.

    Hai, ca este duminica dupa amiaza, asa ca.....Pregatiti cuptoarele!
     
    crivio, popik70, Ambra. și alți 10 apreciază asta.
  8. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Cred si eu ca ai terminat greu pe 4-5 conturi, cate ai. Deja la tine nu mai este relaxare, este un job in sine, sa culegi atatea ferme... :oops:
    Ma surprinde faptul ca tu, spre deosebire de altii care doar se vaita, nici macar nu ai retineri in a face public acest lucru. Chiar nu ai facut nitel pushing? Nu te-ai ajutat chiar deloc de pe un cont pe altul?
     
    crivio, Agro80, malagambafane și alți 2 apreciază asta.
  9. IepurilaAlex

    IepurilaAlex Novice forum

    Nu sunt de acord cu tine, Chronos, pur și simplu am primit 17 chei ondulate la rând, după care a început să-mi dea circulare. Iar eu aveam nevoie de trei chei triunghiulare ca să termin eventul.
    A fost pur și simplu imposibil, fără mahmudele... Și mi-aș fi dorit mult să-l fac...

    [​IMG]
     
    adria2, malagambafane, dadan și alți 2 apreciază asta.
  10. Chronos

    Chronos Guest

    Pai si eu de ce l-am incheiat acum 3 zile? Crede-ma ca am dat si eu rateuri muuuulte.. am fost nevoit sa cultiv inca doua zile si ceva in plus ca sa pot termina. In afara de ceva supercompost in prima zi, un cozonac si o puritate si cateva chutney, nu am consumat nimic. Si doar am plantat si cules. Dar am intrat zilnic si des pe cont si am valorificat destul de bine timpul. Asa ca, sigur noi doi nu am facut acelasi lucru la acest eveniment in tot acest timp iar eu sa termin si tu nu.

    De ce ai fost nevoita sa consumi toata super hrana? Ai tinut adaposturi? Pai nu asa se face, cel putin nu la acest eveniment.
     
    Agro80, malagambafane, dadan şi o altă persoană apreciază asta.
  11. doinitaa

    doinitaa Începător forum

    eu intru in greva ....degeaba am muncit ...norocul m-a ocolit. O luna stau pe tusa sa ma dezintoxic de Farmerama
     
    laurkro, malagambafane, dadan și alți 3 apreciază asta.
  12. ellamogo6655

    ellamogo6655 Avansat

    buna ziua dragi fermieri ! zi trista pentru mine... pentru 3 triunghiuri nu am reusit sa termin... dar sunt sigura ca in linistea noptii cand toate vor fi puse la locul lor copii, vase, animale,aspirator etc. si nimeni nu ma va mai striga avand nevoie de ceva... am sa-mi decorez ferma asa cum stiu eu mai bine... caci orice ar fi, iubesc farmerama.
     
    crivio, laurkro, Agro80 și alți 7 apreciază asta.
  13. pufos12

    pufos12 Începător forum

    buna ziua cronos ...sa sti ca sint un fermier fffff onest si nu stiam ca nu putem avea mai multe conturi ....ador acest joc si mi au placut toate eventurile ( mai putin cel cu usile ) nu stu ceea ce inseamna pushing ...dar crede ma ca nu la fiecare cont muncesc cinstit si din placere .nici nu stiu sa pun intrebari pe forumuri etc etc ....eu doar joc ......sper ca ma crezi ...o zi buna
     
    adria2, malagambafane, dadan şi o altă persoană apreciază asta.
  14. Fabinica

    Fabinica Locuitor permanent

    Buna ziua tuturor. Haideti totusi sa nu fim asa agresivi in postari si sa ne spunem doar parerea si sa ne exprimam dorinta ca parerile noastre sa fie transmise dezvoltatorilor. PS - Domnul Cronos, nu considerati cam dura expresia "nu stiti sa jucati farmerama" ? Mai ales facand analogie la un concurs la care niciunul din castigatorii de anul trecut nu a participat. Ne-ati atins sincer la "coarda sensibila". Eu spun sa ramanem in tema eventului si sa fiti obiectiv la parerile noastre. Cu respect ...
     
    adria2, laurkro, malagambafane și alți 8 apreciază asta.
  15. pufos12

    pufos12 Începător forum



    scuze pt caligrafie ...am gresit ...am vrut sa scriu ca la fiecare cont muncesc cinstit si ca nu trisez ....si ca ador acest joc caruia ii fac publicitate unor amici ....o zi buna
     
  16. Eu am reusit sa-l fac fara mamudele, totusi, am investit mult timp.
     
    popik70, Agro80, malagambafane și alți 2 apreciază asta.
  17. cosmin4321

    cosmin4321 Novice forum

    Inseamna ca eu am fost unul dintre cei norocosi. Am terminat event-ul fara sa muncesc prea multla el si nu mi-au ramas decat 3 chei. In rest, am primit exact ce mi-am droit (ca de fiecare data..)
    Imi place cand nu poti face o strategie exacta de la inceput si ai parte de surprize... placate si neplacute
     
    malagambafane, dadan și tcmxxl1975 apreciază asta.
  18. marcela_f69

    marcela_f69 Conte forum

    Buna dragilor,,,si eu am fost norocosa la acest event ,l-am terminat fara stres de cateva zile ,,dar imi aduc aminte de primul event cel cu pescuitul a fost un stres o frustrare ,ca mai erau doar cateva ore din event si nu reuseam sa prind 1 din itemi ,,pana la urma l-am terminat,, IDEA este ca e frustrant sa stai la mila aleatoriului ,muncesc cu drag si nu fug de munca sau de greu dar nici eu nu vreau eventuri din astea cu aleatoriu /noroc .
     
  19. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Hai sa le luam pe rand: ai pus intre ghilimele o afirmatie pe care eu nu am facut-o. Cand pui intre ghilimele inseamna ca citezi, inseamna ca reproduci exact o afirmatie, afirmatie pe care eu nu am facut-o. Da, am afirmat ca trebuie sa stii sa joci acest joc ca sa poti face diferenta in anumite situatii, situatie cum este acest eveniment. Deci, te rog frumos, mai multa atentie pe viitor.
    Acum, sa trecem la al doilea capitol, concursul. Nu stiu de ce trebuie sa te simti tu vizat (pentru a doua oara) cand nu ai fost implicat si nu ai fost nominalizat. M-am referit la ultima editie a concursului si atata timp cat nu ai participat, nu vad relevanta referirea ta. La prima editie, sa spunem ca sabotarea echipelor a fost strategie. Nu este cazul acum sa mentionez eu despre alte metode neortodoxe practicate de jucatori la aceasta ultima editie. Stiu ei jucatorii participanti despre ce vorbesc. Sper ca ne-am lamurit. O seara linistita.
     
    Agro80, malagambafane și -crokyyy1234- apreciază asta.
  20. -crokyyy1234-

    -crokyyy1234- Analist forum

    Buna ! Sincer sa fiu,o frustrare am avut-o si eu la acest event,doar din faptul ca l-am facut doar din 2 terenuri,pe care am plantat si tot de pe ele am obtinut 80% din dtop...Dar,eventul cu pestuitul,scuze ca te contrazic,dar a fost f bun si accesibil....Pana la urma,in caz ca nu ai observat,sansa de a obtine mai multe premii sau mai de calitate NU se ofera la eventurile cu cerinte FIXE ! Te rog,sa imi iei postarea ca o parere,nu ca o "revolta"....Si ca tot am postat.....Dragi,MODERATORI,chiar nu mai avem si noi parte de eventuri cu TOPURI ??? Altele,in afara de cel din toamna ? Macar vreo 2-3 pe an cu diverse cerinte,ce spuneti ?! :)
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.