Feedback Terenurile tropicale

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 21 Iul 2017.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Ce părere aveți despre noutățile anunțate în 6 octombrie 2020?

  1. Îmi plac

    88,4%
  2. Mi-e indiferent

    1,2%
  3. Nu-mi plac

    10,5%
  1. dany7570

    dany7570 Începător forum

    am o problema cu bananele aurii in baharama imi arata minus 27 cind la mine trebuia sa fie cu plus, ce pot sa fac
     
    in.the.rain, Criselt, paulici_01 și alți 4 apreciază asta.
  2. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Buna ziua!
    Ai deblocat ceva la Templu? Noul teren? Daca da, ai consumat mai multe banane decat aveai. Pe masura ce vei trece nivelurile, numarul se va apropia de 0. Vei ajunge si pe plus. Daca ai posibilitatea, pune niste itemuri pe un teren si vei inainta mai usor.
     
    in.the.rain, paulici_01, -katnik- și alți 5 apreciază asta.
  3. dany7570

    dany7570 Începător forum

    terenuri tropicale nu am deblocat ,am facut misiuni la cooperativa care imi dadeau banane aurii in loc sa mi adauge au aparut cu minus.
     
    in.the.rain, paulici_01, -katnik- și alți 5 apreciază asta.
  4. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Ai deblocat statui la Templu (plante, arbori, animale) sau + intre camere?


    Sunt convinsa ca ai facut misiuni si ai avut banane, dar le-ai consumat pe ceva. Crede-ma. Nu aveai cum sa ajungi pe minus cu valoarea lor. Nu sunt semnalate probleme in aceasta privinta.
     
    in.the.rain, paulici_01, -katnik- și alți 7 apreciază asta.
  5. RazvanAndrei

    RazvanAndrei Expert forum

    Buna ziua,

    Incerc sa gasesc cateva detalii legate de Portul Bahamarama. Momentan, singurul lucru pe care l-am gasit a fost o pagina in forum din 2014 unde se specifica ca va fi ceva legat de reciful de corali. Motivul intrebarii este ca costul deblocarii runei este de 30 de banane aurite, si as vrea sa inteleg pentru ce se cer acele banane.

    Acesta pagina mi s-a parut cea mai relevanta pentru a pune aceasta intrebare, sper sa pot gasi/primi un raspuns.

    Multumesc anticipat.
     
    in.the.rain, Criselt, paulici_01 și alți 4 apreciază asta.
  6. oni2012

    oni2012 Cunoscător forum

    La acest link https://board-ro.farmerama.com/threads/bahamarama.17869/ se găsesc informații despre Bahamarama.
    Dacă te referi la camera 8 din Templul maimuțelor :
    Statuie portuară30 bananeDupă deblocare se primește accesul către Insula comorii
    pot să spun că cele 30 de banane îți deschid doar accesul (lacătul) la Insula comorii după care urmează să faci misiuni pentru a debloca părți din terenul aferent unde poți amplasa doar itemuri!
     
    Modificat ultima dată: 24 Mar 2021
    adriane45, in.the.rain, Criselt și alți 7 apreciază asta.
  7. radubianca91

    radubianca91 De-al casei

    buna ziua unde gasesc si eu itemul bungalou vulcan ?
     
    cp58, in.the.rain, -katnik- și alți 4 apreciază asta.
  8. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Modificat ultima dată: 2 Apr 2022
    cp58, -katnik-, paulici_01 și alți 3 apreciază asta.
  9. radubianca91

    radubianca91 De-al casei

    cp58, valemnd158, in.the.rain și alți 4 apreciază asta.
  10. mariasamoila16

    mariasamoila16 Mogul forum

    Buna ziua!
    Spuneti-mi va rog, masca monstera pentru maimute, unde o gasesc? La templu nu este, nici la spa bahami...
     
    cp58, paulici_01, in.the.rain și alți 5 apreciază asta.
  11. tchupy

    tchupy Analist forum

    vezi ca la templul maimutelor ai o sageata jos in dreapta, da click pe ea si mergi la ultima (moneda) pagina (12), de acolo se deblocheaza
     
    cp58, paulici_01, in.the.rain și alți 5 apreciază asta.
  12. gabi_83i

    gabi_83i Junior Expert

    Scuze , ca intreb si eu ceva .Da la ce ajuta aceasta masca monstera pt maimute .Am deblocat-o da nu stiu ce e si unde e , si la ce ajuta :(
     
    raisa2005, cp58, paulici_01 și alți 6 apreciază asta.
  13. tchupy

    tchupy Analist forum

    este o planta noua, o cumperi de la seminterie
     
    raisa2005, cp58, paulici_01 și alți 6 apreciază asta.
  14. gabi_83i

    gabi_83i Junior Expert

    Multumesc frumos

    Salut
    Mai am o nelamurire si imi cer scuze daca am gresit topicul, dar am o intrebare.La Templul Maimutelor camera 8, pe primul rand sunt 4 statui , lenes cu patru upgrade-uri.Daca le-as debloca , la ce ma ajuta ?Adica e ceva folositor ?Ca daca ar fi ceva nefolositor , mi-ar parea rau sa consum bananele aurite .
    Multumesc
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 15 Apr 2022
    raisa2005, cp58, zeepinkstar și alți 7 apreciază asta.
  15. tchupy

    tchupy Analist forum

    Daca ai avut un "ou de lenes", După eclozare, oul de leneș se va transforma în petul Bungalou vulcan care va oferi 2000 PE/PET și un bonus de 10% PE pentru 1h / 48h. Deci daca ai ""Bungalou vulcan" simplu poate fi up-gradat de acolo. Daca nu ai asa ceva nu merita sa deblochezi deocamdata.
    https://board-ro.farmerama.com/threads/bahamarama.17869/
     
    raisa2005, cp58, zeepinkstar și alți 6 apreciază asta.
  16. gabi_83i

    gabi_83i Junior Expert

    Multumesc frumos pt raspuns, m-am lamurit acum.Incaodata mersi mult!
     
    in.the.rain, raisa2005, -katnik- și alți 5 apreciază asta.
  17. julian_gr67

    julian_gr67 Începător forum

    Am deschis toate elementele din templu si mai am banane aurite, cum deschid alte elemente?
     
    -katnik-, in.the.rain, raisa2005 și alți 3 apreciază asta.
  18. Pr0meTheus

    Pr0meTheus Conte forum

    Exista o thread creat special pentru Bahamarama >>aici<< unde puteti adresa orice intrebare. Iar ca raspuns la intrebare, alte elemente se deschid in functie de anunturile oficiale care apar tot timpul in forum care se afla >>aici<<
     
    Modificat ultima dată: 29 Mai 2022
    Daciana_36, -katnik-, raisa2005 și alți 8 apreciază asta.
  19. Claudia

    Claudia Duce forum

    Sunt oarecum dezamagita de marirea anuntata a numarului de nivele in Bahamarama, o sa trec dintr-un plafon in altul, fiindca nivelul 800 e pe la 80 de miliarde de PET, iar eu am ceva mai mult. Mi-ar fi placut sa mai vad o evolutie in bara de progres in timp ce recoltez pe acolo, ca la ferma, unde se misca greu dar se mai schimba ceva (e pur si muove :)) si nu am senzatia ca bat pasul pe loc, ca aici.

    [​IMG]


    E bine ca apar plante si animale noi, era si mai bine sa apara si un spatiu nou in ajutor, fiindca terenurile tropicale sunt mai mici decat cele din ferma sau cele din Clar de Luna (cand sunt active).
     
  20. geta57

    geta57 Rutinat

    Voi ”sări” la niv. 793, așa că mai am de lucru până la 800!
     
    valemnd158, z.zoita, -katnik- și alți 8 apreciază asta.