Feedback Tigru Kung Fu

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 11 Apr 2023.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 19 Apr 2023.
  1. Îmi place

    69,4%
  2. Îmi este indiferent

    4,1%
  3. Nu-mi place

    26,5%
  1. EllaBalerina

    EllaBalerina Board Administrator Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Vă așteptăm în această temă pentru păreri, opinii și nelămuriri cu privire la eventul Tigru Kung Fu. De asemenea, prin intermediul sondajului vă puteți exprima rapid opinia în privința evenimentului.

    Nu uitați să consultați AICI tutorialul iar pentru alte link-uri utile: Indexul.

    Spor!
     
    raisa2005, -elenaion49-, paulici_01 și alți 5 apreciază asta.
  2. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Un event fain, in sfarsit, nu greu, posibilitati mari cu strategii bune. SPOR

    Edit. Pentru incepatori: Faceti drop 2-3 - 4 zile cat este necesar pentru cele 60 de runde, macinati, apoi incepeti sa jucati la foc continuu, cu liniile de vrej si alte bonusuri activate, pentru o rentabilitate maxima. Se folosesc DOAR parcele mari cu chutney, apa, ingrasamant, SC si celelalte bonusuri mentionate. Pentru ca la piata nu prea vor fi plante de vanzare, decat tarziu si la preturi astronomice. BAFTA

    Edit, edit. Se joaca primele 9 jocuri se pun pe parcele mari plantele rezultate din lazi, in principal cele cu timp mai mare, cu SC apa ingrasamant. Cand sunt gata de recoltare se joaca cel putin pana la jocul 38 pentru a lua cat mai multe bonusuri si DOAR apoi se activeaza chutney si toate celelalte bonusuri si se planteaza semintele de event. In acest mod, in 8 ore cat sunt active aceste bonusuri date de joc, se cam termina tot eventul. BAFTA. Pentru drop, puneti toate magaziile, cu atelierele cele mai mari, adaposturile cele mai mari si artari (Goji sau Joshua) la pomi. Pe restul parcele mici cu planta cea mai mare
     
    Modificat ultima dată: 11 Apr 2023
  3. auras4422

    auras4422 Începător forum

    In sfasit un event fara stres.Bafta tuturor.
     
    -Abramburica-, dodi.b, -katnik- și alți 12 apreciază asta.
  4. aida59

    aida59 Maestru forum

    nu mai stiu ce bonusuri sau SC nu se apicau. Nici bonusuri de la moara nici parcele confort....Va rog daca imi aduceti aminte va multumesc
     
    -Abramburica-, -katnik-, ani.vajai și alți 11 apreciază asta.
  5. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Se aplica toate bonusurile, si de la roata si din sura, si (mai ales!) cele din event, dupa activare!
    Tineti cont de sfaturile lui <jagarella>, stie ce spune, trebuie sa maximizati numarul de plante din semintele limitate obtinute, pastrand viteza de joc, de aceea parcelele mari sunt cele mai rentabile!
    De plantat o sa aveti semintele obtinute din primele 9 runde, inainte de a intra in bonusurile de "+ x plante", si dupa aceea inainte de a culege primele plante trebuie jucate cat mai multe runde pentru cat mai multe "+ x" la plante...
    Bafta!
     
    Modificat ultima dată: 11 Apr 2023
  6. mara031991

    mara031991 Expert forum

    stie cineva de cate plante avem nevoie? Multumesc (o saptamana mai complicata cu timpul) Multumesc mult
     
    -Abramburica-, -katnik-, ani.vajai și alți 11 apreciază asta.
  7. clauliviu

    clauliviu Scriitor activ

    Pieris japonica = 5105, Ciuperci opuntia = 5385, Syzygium cordatum = 5235. Sper ca am calculat corect cerintele.
     
    -Abramburica-, -katnik-, ani.vajai și alți 9 apreciază asta.
  8. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Cate pungi cu seminte se dau la un joc? (pe langa cele bonus de timp) 1 punga?, nu mai tin minte de la celelalte eventuri si in tutorial nu este specificat.
     
    -Abramburica-, -katnik-, ani.vajai și alți 9 apreciază asta.
  9. victorashi

    victorashi Scriitor în devenire

    4 pungi sub 1minut.
     
    -Abramburica-, paulici_01, -katnik- și alți 8 apreciază asta.
  10. luciabara

    luciabara Profesionist forum

    Seminte de unde obtinem ca de 10 ori am citit si nu inteleg!>:(>:(>:(>:(
     
  11. geta57

    geta57 Rutinat

    La începutul eventului fiecare jucător va primi 1 produs de event pentru a testa mini-joculețul și pentru a obține primele Punguțe cu semințe antice din care vor apărea, la deschiderea din inventarul de consumabile, primele semințe ale plantelor de event pentru a fi plantate.
    Recompensarea cu punguțe cu semințe antice se va face în funcție de timpul obținut (minute) la completarea puzzle-ului:


    [​IMG]
     
    -Abramburica-, z.zoita, victorashi și alți 10 apreciază asta.
  12. aida59

    aida59 Maestru forum

    Va rog frumos sa imi spuneti daca doriti; am spor 200% in camara si trebuie pus in slot diamant. Daca voi pune si Suzi cate plante vo aduna de pe o parcela mare ? Multumesc mult
     
    -Abramburica-, -katnik-, victorashi și alți 8 apreciază asta.
  13. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    18 plante!
    5 plante - recolta standard (fara chutney sau bonusuri) + 10 plante (200% = 2 x recolta standard) + 3 suzie = 18!
    Nu uita de bonusurile de "+ x plante" pe care le activezi cand rezolvi puzzle-uri ca sa obtii seminte, sunt esentiale in tipul asta de event! Asa ca gandeste bine strategia! S-a explicat mai sus!
     
  14. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Si nu uita daca activezi bonusul de 200%, sa activezi si o "tarta pinki pie" ca sa maresti durata bonusului(se mareste cam cu 7 ore, daca nu ma insel)
     
  15. bmw123bmw

    bmw123bmw Supervizor forum

    [​IMG]
     
  16. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Atentie ca nu prea isi face refresh dupa jocuri, sa nu treceti de 9 jocuri asa din greseala. SPOR

    Edit. Gata primele 9 jocuri, deschis cele 105 lazi si acum doar drop pana luni dupa-masa. Atunci de la ora 15 pana la 23, in 8 ore voi face efectiv eventul.
     
  17. leutzu61

    leutzu61 De-al casei

    395 drop talisman si 502 drop pergament...deficit drop pergament.
     
  18. bmw123bmw

    bmw123bmw Supervizor forum

    Aceiasi tactica am abordat si eu , gata si la mine primele 9 joculete , ramane acum pe drop pana luni si dupa facem plantele . Succes !
     
  19. Robertaam

    Robertaam Scriitor în devenire

    Piesele de puzzle se pot roti?
     
  20. bobmic50

    bobmic50 Rutinat

    da .