Feedback Un cofetar pasionat

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 21 Feb 2017.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare evenimentul?

Sondaj închis pe 1 Mar 2017.
  1. Îmi place

    92,4%
  2. Îmi este indiferent

    2,4%
  3. Nu îmi place

    5,3%
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. -iulia1992-

    -iulia1992- Maniac forum

    Mai am nevoie de un bon si ating pragul de 610 puncte :)
    V-as face si pozica, dar nu stiu sa o atasez... Stiu sa fac print si sa salvez poza, dar cand vreau sa o incarc in comentariu mi se cere Image URL si nu stiu cum se obtine acel url...
    Nu cred ca fac spam, nu ? :oops:
     
    t_ina_e, StinckyRedneck, doinitza1 și alți 4 apreciază asta.
  2. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Aproximativ... :p
    Avem o sectiune a forumului unde poti pune intrebari "grafice", in topicul de intrebari. :)
     
    t_ina_e, roliana57, doinitza1 și alți 5 apreciază asta.
  3. mariasamoila16

    mariasamoila16 Mogul forum

    Am patit-o si eu, de doua ori!
     
    t_ina_e, StinckyRedneck, doinitza1 și alți 4 apreciază asta.
  4. DW..

    DW.. Avansat

    Am luat 8 bonuri din 111buc pomi jumbo,timp de coacere intre 21 si 23 de ore(cu supercompost) ,valoarea de baza 1000PE-1500PE,cupe la maxim 2 Howie pe un teren.Chiar nu stiu ce as putea planta sa cresc rata dropului.
    Edit /din 116 pomi tot turbo de pe alt cont ,aceleasi valori de baza,fara Howie si cupele la 29 am obtinut 12 bonuri
     
    Modificat ultima dată: 23 Feb 2017
    t_ina_e, StinckyRedneck, roliana57 și alți 4 apreciază asta.
  5. gaby_zarny

    gaby_zarny Scriitor în devenire

    salut, am terminat eventul, mai pot juca in continuare, nu? si am o nelamurire, 'Recompensă după finalizarea misiunii. Comandă onorată cu succes' recompensele din tabel le primim dupa ce am terminat eventul/misiunea?
     
    t_ina_e, StinckyRedneck, doinitza1 și alți 3 apreciază asta.
  6. luciabara

    luciabara Profesionist forum

    Am terminat eventul!!! Am vazut ca mai poti orna torturi!!! Cat timp sau cate torturi??Sau ce urmeaza?? Zi buna dragi fermieri!
     
    t_ina_e, StinckyRedneck, doinitza1 și alți 3 apreciază asta.
  7. Bătrânul

    Bătrânul Novice forum

    Vei putea orna atata timp cat ai bonuri de comanda si in limita timpului de event.
     
    t_ina_e, StinckyRedneck, roliana57 și alți 5 apreciază asta.
  8. marcela_f69

    marcela_f69 Conte forum

    Buna ,cine are Si dispune de SH multa este un mod de a scoate drop destul de bun intrun timp ff scurt ,,,eu pus ieri 2 x 132 poienite cu panda Si maimute , cu de toate in 12 minute am luat 145 drop ,am terminat eventul dar joc in continuare, premii bunicele !
     
    t_ina_e, StinckyRedneck, roliana57 și alți 5 apreciază asta.
  9. pinok86

    pinok86 Împărat forum

    Ma numar si eu, printre cei multi care au terminat eventul. Chiar daca dropul este foarte rar, cofetaria este de ajutor si se poate termina eventul lejer. Bafta in continuare celor care mai muncesc pentru event.
     
    t_ina_e, dulcica1970, StinckyRedneck și alți 6 apreciază asta.
  10. gaby_zarny

    gaby_zarny Scriitor în devenire

    acum am vazut ca nu am itemul 'cofetarie' in inventar. ce trebuie sa facem pentru a lua acest item? sa jucam in continuare si sa facem torturi?
     
    t_ina_e, StinckyRedneck, doinitza1 și alți 2 apreciază asta.
  11. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Buna ziua!
    Esti sigur/a ca nu l-ai amplasat undeva? Cofetaria a fost primita automat de toti jucatorii la inceputul evenimentului.
     
    t_ina_e, roliana57, doinitza1 și alți 3 apreciază asta.
  12. gaby_zarny

    gaby_zarny Scriitor în devenire

    am verificat acum, in inventar apare, da' cand dau pe linia de vrej ca sa'l pun in linia de vrej, nu apare..
    [​IMG]

    [​IMG]
     
    t_ina_e, doinitza1, donnadmn şi o altă persoană apreciază asta.
  13. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

     
    t_ina_e, roliana57, doinitza1 și alți 3 apreciază asta.
  14. cathyrock90

    cathyrock90 Cunoscător forum

    Am inteles
    Astept sfarsitul eventului
    Multumesc
     
    t_ina_e, StinckyRedneck, doinitza1 și alți 3 apreciază asta.
  15. gaby_zarny

    gaby_zarny Scriitor în devenire

    ^^ am inteles, multumesc mult pentru lamurire. o zi buna in continuare!
     
    t_ina_e, doinitza1, donnadmn și alți 2 apreciază asta.
  16. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Variantă și mai bună: plasați itemul pe teren, un bon de comenzi din când în când nu strică ;)
     
    ovidiu1a, t_ina_e, misu_mama și alți 7 apreciază asta.
  17. stella7742

    stella7742 Avansat

    Am facut-o deja,i-am dat si cate o bonificatie si iau un bon la 3 ore!;)
     
    ovidiu1a, t_ina_e, doinitza1 și alți 2 apreciază asta.
  18. anelizu.s_pui

    anelizu.s_pui Începător forum

    Salutare! Cred ca am o problema la drop. Am cules 3 campuri cu iepuri(mai exact 127 de adaposturi) si pomii fructiferi de pe margini si nu am primit nici macar un bon. E normal un drop atat de slab in conditiile in care am level 76 si am activat legenda vie cu 24% drop+? Sunt confuz. Ce se intampla? Va rog ajutati-ma. Multumesc!
     
    t_ina_e, StinckyRedneck, doinitza1 și alți 3 apreciază asta.
  19. Veverita02

    Veverita02 Rutinat

    Buna seara. Eu am adunat ieri 8 bonuri si azi 10. Am pus pe terenuri cele mai valoroase adaposturi si ateliere pe care le am (de la porocaliu in sus) care dau cele mai multe puncte (nu am pus gaini, rate, curcani) si cu timp de maturare cam 1 data pe zi. Te-ai astepta ca e suficient. Si totusi. Asa ca intreb: sunt mai bune upgrade-urile ca teoretic sunt mai valoroase sau mai bune adaposturile simple ca au timp mai lung? Precizez ca nivelul cupelor e 28. Am si testoase, lupi, cocosi, adaposturi neon, adaposturi uriase etc. Nu e o problema,ca am facut mai mult de jumatate din event, dar as vrea sa inteleg care e mecanismul. Multumesc.
     
    ovidiu1a, t_ina_e, StinckyRedneck și alți 5 apreciază asta.
  20. Bătrânul

    Bătrânul Novice forum

    Iepuri?Cred ca glumesti.Dropul de event este unul foarte rar dar nici nu este in cantitati mari pentru a finaliza eventul.Iti trebuie pomi simpli ce ofera puncte multe (artari,scorusi,pitomba,goji,etc) dar si adaposturi ce ofera puncte multe si cu timp mare.O valoare adaugata o constituie si testoasele Howie Donut.



    Adaposturile colorate care au timp mai scurt decat variantele simple si care ofera mai multe puncte decat variantele simple,se comporta oarecum precum pomii xxl.Ofera mai multe puncte,ofera un drop mai slab ca variantele simple dar le culegi mai des.Asa este si cu adaposturile upgrade colorate.
     
    t_ina_e, StinckyRedneck, roliana57 și alți 5 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.