Feedback Un cofetar pasionat

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 21 Feb 2017.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare evenimentul?

Sondaj închis pe 1 Mar 2017.
  1. Îmi place

    92,4%
  2. Îmi este indiferent

    2,4%
  3. Nu îmi place

    5,3%
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. StinckyRedneck

    StinckyRedneck Junior Expert

    Nota maximă pentru event.

    Întotdeauna prefer event-uri bazate pe logică (sau memorie, ca în cazul de față) decât pe elemente aleatorii (la noroc).
     
    Modificat ultima dată: 23 Feb 2017
    t_ina_e, -mamaleone, roliana57 și alți 4 apreciază asta.
  2. veve47

    veve47 Conte forum

    Buna seara, am o mica nelamurire. Am finalizat eventul, iar itemul cofetarie nu-mi aparae la linia de vrej si pe terenuri apare in inventar, barat. Inteleg ca este un item primit de catre toata lumea la inceputul event-ului, dar eu nici nu l-am amplasat, nici nu-l pot folosi. Ce trebuie sa fac? Multumesc.
     
  3. Jettatura

    Jettatura Maestru forum


    Sa astepti pana la expirarea eventului, cand itemul "cofetaria" (care acum ofera 1 bon de comanda), o sa fie transformat intr'un item normal !
     
    t_ina_e, StinckyRedneck, roliana57 și alți 2 apreciază asta.
  4. Bătrânul

    Bătrânul Novice forum

    Nu ar trebui sa iti apara barat.Ai incercat un refresh la joc?

    [​IMG]


    Dar nu va oferi din inventar.
     
    t_ina_e, StinckyRedneck, roliana57 și alți 4 apreciază asta.
  5. veve47

    veve47 Conte forum

    Multumesc frumos pentru raspunsuri tuturor, caci am primit ajutor si pe ferma si da, trebuie sa-mi schimb ochelarii ca nu am vazut ultima fraza din F.A.Q. De data aceasta sunt corijenta, mea culpa. Seara frumoasa tuturor!
     
  6. Veverita02

    Veverita02 Rutinat

    Adaposturile colorate care au timp mai scurt decat variantele simple si care ofera mai multe puncte decat variantele simple,se comporta oarecum precum pomii xxl.Ofera mai multe puncte,ofera un drop mai slab ca variantele simple dar le culegi mai des.Asa este si cu adaposturile upgrade colorate.[/QUOTE]

    Si atunci ce conteaza mai mult pentru drop: sa fie un item mai valoros sau timpul de maturare?
     
    ovidiu1a, t_ina_e, StinckyRedneck și alți 3 apreciază asta.
  7. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Timp mare+PE multe+celelalte bonificatii (vrej, runa, howie)+...+noroc ;)
     
    ovidiu1a, t_ina_e, -mamaleone și alți 6 apreciază asta.
  8. adypwi

    adypwi Novice forum

    Daca ai super-hrana, baga si animale la reprodus. Eu din 18 reproduceri de gaini negre si brune am luat 4 Bonuri. Nu-i mult dar e totusi echivalentul a 12 ore de Cofetarie. xD
    La mine s-a intamplat asa: prima culegere 8 bonuri, a doua culegere 3 bonuri, a treia culegere 1 bon, a patra culegere 1 bon :)
    Cu daposturi soricei, fabrici branza, colonii castori, fabrici de cherestea + pomi ieftini, amestecati cu normai, xl si xxl.

    Nu am numarat insa cate bonuri am adunat de la cofetarie, uitasem de ea in prima zi si abia doar azi am inceput sa produc bonuri la intervale de 3 ore. :oops: Totusi, cofetariea e "cea mai sigura sursa de venit" xD
     
    t_ina_e, StinckyRedneck, roliana57 și alți 3 apreciază asta.
  9. ostrogot

    ostrogot Junior Expert

    Am terminat eventul si nu pot completa randul de vrej . Itemul cofetarie nu imi apare in inventar ! De ce ? unde am gresit ?
     
  10. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Itemul il poti amplasa doar dupa ce termini eventul.
     
    t_ina_e, roliana57, malagambafane și alți 3 apreciază asta.
  11. .andrei222.

    .andrei222. Scriitor în devenire

    Cel mai reușit event de până acum!!! :DDin toate punctele de vedere! :DAșteptăm, BP, și altele asemenea, cu mecanică și premii asemănătoare! :);)
     
    ovidiu1a, t_ina_e, sile_mony și alți 5 apreciază asta.
  12. lentzica_blue

    lentzica_blue Pretendent

    Buna seara,esti sigur ca primesti 1 bon la fiecare 3 ore?In faq scrie ca itemul se culege la 6 ore!!O seara buna)
     
  13. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Si cu bonificatie? ;)
     
    t_ina_e, roliana57, malagambafane și alți 2 apreciază asta.
  14. gligoruttz

    gligoruttz Junior Expert

    Dupa terminare a mai continuat cineva? Merita ?
     
  15. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Regasesti in tutorial tabelele cu recompensele suplimentare. Decizi singur daca merita. :)
     
    t_ina_e, -mamaleone, roliana57 și alți 6 apreciază asta.
  16. AncaDaniel1972

    AncaDaniel1972 Începător forum

    da.merita.ce faci cu tichetele daca raman?nu poti merge la meci ,dar sigur se accepta la cofetarie.este foarte frumos sa poti continua dupa terminarea evenimentului si sa mai si capeti cadou.Tare eveniment.Felicitari.
     
    t_ina_e, iarina56, DANUTZA1965 și alți 6 apreciază asta.
  17. 09kis

    09kis Baron forum

    Event terminat dar continuam sa facem tort la comanda. Frumos event i-am dat nota pe masura. O noapte linistita sa aveti!
     
    t_ina_e, Agro80, iarina56 și alți 6 apreciază asta.
  18. cuculetcristina

    cuculetcristina Cunoscător forum

    Am terminat si eu eventul dar continui sa fac torturi,spor celor ce inca mai au ;)
     
    t_ina_e, Agro80, iarina56 și alți 9 apreciază asta.
  19. adriana_ioana92

    adriana_ioana92 Începător forum

    Buna. Ma poate lamuri si pe mine cineva cu produc bonuri de comanda mai repede? Am inteles ca cu ajutorul bonificatiilor, dar cum? Multumesc.
     
    t_ina_e, doinitza1, donnadmn și alți 2 apreciază asta.
  20. Bătrânul

    Bătrânul Novice forum

    Dai click pe itemul Cofetarie si apare optiunea de a folosi o bonificatie.

    [​IMG]
     
    t_ina_e, doinitza1, donnadmn și alți 5 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.