Feedback Un cofetar pasionat

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 21 Feb 2017.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare evenimentul?

Sondaj închis pe 1 Mar 2017.
  1. Îmi place

    92,4%
  2. Îmi este indiferent

    2,4%
  3. Nu îmi place

    5,3%
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. popescudana42

    popescudana42 Legendă vie

    Un event dulce plin de calorii,foarte frumos,sper sa nu faca nimeni diabet.
    Ma duc sa imi pregatesc ingredientele ,Porky e deja in bucatarie ma asteapta,cred ca vom face o echipa buna si niste torturi delicioase pentru toti clientii.
    Felicitari BP.
    Mult spor la bucatarit tuturor.
     
    davidsiirina08, t_ina_e, sica12ro și alți 14 apreciază asta.
  2. oanceanec

    oanceanec Junior Expert

    Buna seara,e bun venit evenimentul pentru mine <<<>>> nu sunt plante de event asa ca pun PAUNI si fac si ceva gg
     
    davidsiirina08, t_ina_e, doinitza1 și alți 6 apreciază asta.
  3. denisa1969

    denisa1969 Pretendent

    E un event frumos, sper sa fac cat mai mult ^^
    Spor tuturor!
     
    davidsiirina08, t_ina_e, doinitza1 și alți 8 apreciază asta.
  4. Claudia

    Claudia Duce forum

    E un event dificil, solicitant, favoritul meu :). De la eventuri grele ies premiile bune. O fi in locul Carnavalului anul acesta?

    Dropul va fi clar foarte greu de obtinut, nu se poate trimite nici cadou, nici nu apare de la Arborele fermecat.
    Ca sa pot folosi Howie la maxim, trebuie sa recoltez terenul cu toate gata in acelasi timp. Maine vad pe ce ma axez pe ferma, o sa am 3 terenuri diferite in alcatuire - doar animale, doar pomi si unul cu amestec. Pe insula nu schimb nimic, am XXL-uri si animale noi.

    La prepararea torturilor, cand o sa creasca dificultatea, o sa tin aplicatia Paint deschisa si fac un print Screen din prima secunda a comenzii. La nevoie, am timp sa lipesc imaginea in Paint si sa verific, daca nu sunt sigura, compozitia torturilor.

    Ce e neplacut e ca poate fi folosita doar moara din ferma pentru produs bonificatii, doar 8 bucati (16 la abonament) pe zi, iar itemurile ajutatoare nu dau nici ele prea multe bonuri sau bonificatii pe zi.

    Ce e placut e ca pana si pachetul compensatoriu pentru erorile recente contine si ceva ajutoare pentru eventul care incepe maine.

    Inchei nuvela cu o urare de spor la treaba tuturor si succes la drop pentru eventul cofetarului!
     
  5. ovidiu1a

    ovidiu1a Avansat

    Acesta este un eveniment frumos in care pentru inceput am ales sa ma orientez pe culesul de pomi, in mod special pentru ca sunt mai usor de cules, daca ai cel putin abonament de recoltare a terenurilor. Pentru aceea am ales sa amplasez acei pomi care asa simpli sau cu upgrande-uri au cel putin 110 PE( peste care amplasam upgrande-urile XXL sau XL de care dispunem), iar pentru suprafata ramasa am ales sa achizitionez pomi de soc cu valoarea de doar 1400 gg insa tot cu 110 PE. Pe insule de asemenea am pus mai intai adaposturi si ateliere care ofera multe PET, pe urma complectand cu diversi pomi ca si la ferma. Sper asa sa obtin un drop mai ridicat, in ipoteza ca dropul va fi scazut.
    Iar acum referitor la minijoculete, deoarece timpul initial de memorare a alcatuirii tortului, dintr-o comanda care o primim, nu va fi prea ridicat( doar de 4 secunde), trebuie mai intai sa producem Bonificatii (produsul de eveniment) la moara de la Ferma si doar pe urma sa trecem la minijoculete.
     
    Modificat ultima dată: 21 Feb 2017
    davidsiirina08, t_ina_e, doinitza1 și alți 7 apreciază asta.
  6. zeea

    zeea Scriitor în devenire

    eu te astept pe tine,ori alti fermieri care aveti intuitie sa ne mai ajutati,ca si alta data ,cu lamuriri pe parcursul jocului care sa ne ajute si pe noi cei cu mai putina pricepre
     
    davidsiirina08, t_ina_e, sica12ro și alți 7 apreciază asta.
  7. dadan

    dadan Împărat forum

    Mi se pare un event dificil,dar si antrenant.Am o memorie vizuala foarte buna insa nu stiu daca nu incep sa ma emotionez cand fac comanda...E tentanta nevastuica dar macar sa iau vrejul...Bafta tuturor!
     
    davidsiirina08, t_ina_e, roliana57 și alți 13 apreciază asta.
  8. stiucarul

    stiucarul Demiurg forum

    Referitor la Cupoanele de 2 ore combina !EXISTA?.Scuze daca nu am postat unde trebuie! Sunt incepator in...ale ,forumului ,!
     
    t_ina_e, roliana57, doinitza1 și alți 3 apreciază asta.
  9. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Nu există, era vorba de cele de 1h, dar 1 este lângă 2... Mulțumim de atenționare.
     
    t_ina_e, roliana57, doinitza1 și alți 3 apreciază asta.
  10. stiucarul

    stiucarul Demiurg forum

    Si eu multumesc de raspuns!
     
    t_ina_e, doinitza1, malagambafane și alți 3 apreciază asta.
  11. dydyana97

    dydyana97 Demiurg forum

    Sa ma lamuresc... Numarul total de cake points necesar pentru finalizarea intregului event este 1000?
     
    t_ina_e, roliana57, doinitza1 și alți 4 apreciază asta.
  12. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Da, dar joculețul poate fi accesat pentru premii și după atingerea acestui prag. La accesare, bara de progres afișează ”200”, dar poate fi extinsă prin click pe ”Expand”. Mâine ar trebui să avem și toate traducerile oficiale în joc.
     
    t_ina_e, roliana57, doinitza1 și alți 7 apreciază asta.
  13. dydyana97

    dydyana97 Demiurg forum

    Multumesc de raspuns !
    In cazul asta, doar pentru finalizarea eventului avem nevoie de 200 bonuri de comanda in cazul in care se greseste comanda de fiecare data si ar fi comenzi de un singur tort. De fapt avem nevoie de 195 fiindca 3 le primim in joc si 2 in pachetul de compensatii. Dar la cat costa un bon, sa fim fericiti daca luam 20 bonuri pe zi ca drop... Ma refer la astia fara broaste (sau cu 1 broasca) si cu cupele la 26-28 %...
     
    t_ina_e, roliana57, doinitza1 și alți 7 apreciază asta.
  14. -mihai34-

    -mihai34- Începător forum

    ideea mea pt realizarea torturilor e urmatoare, asta pentru cei care cred ca nu vor tine minte...notam fiecare blat cu o cifra de la 1 la 5, fiecare nivel 2 la fel si fiecare bomboana de pe tort tot cu o cifra de la 1 la 5.de exemplu pt blat negru e 1 alb 2 roz 3 galben 4 maro 5.pt nivel 2 procedam la fel negru 1 alb 2 roz 3 galben 4 albastru 5, iar pt bomboana la fel.tot ce trebuie sa facem este sa formam numere de 3 cifre, iar cand realizam tortul doar alegem rapid ingredientele in functie de numar.aveti nevoie doar de o foaie si un pix.sper sa va ajute ideea mea:)
     
    ovidiu1a, t_ina_e, petra2172 și alți 7 apreciază asta.
  15. Gabry_mafia

    Gabry_mafia Scriitor în devenire

    Pe jungla nu este valabil dropu'?
     
    t_ina_e, doinitza1 și malagambafane apreciază asta.
  16. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Este valabil. Poti amplasa adaposturi, ateliere, pomi pe cele cinci terenuri existente. Toate vor oferi drop. Adaugam la ele poienitele de procreare.
     
    t_ina_e, Gabry_mafia, roliana57 și alți 4 apreciază asta.
  17. deea1221

    deea1221 Scriitor în devenire

    Eu am o alta varianta:ppentru fiecare varianta se atribuie o litera
    c-ciocolata
    a-alb
    f-frez
    g-galben
    r-rosu si albastru
    e posibil astfel sa tii minte chiar si 3 torturi dar se si pot nota pe hartie
     
    ovidiu1a, t_ina_e, roliana57 și alți 6 apreciază asta.
  18. luzamba

    luzamba Începător forum

    Hai sa vedem cum merge dupa inceperea eventului, mie mi se pare ca ii complicam noi mecanica. Aveti putintica rabdare.
     
    t_ina_e, malagambafane, doinitza1 și alți 3 apreciază asta.
  19. doinitza1

    doinitza1 Junior Expert

    Ce inteleg eu este ca primim drop de pe toate terenurile insa plantele nu dau drop. Atunci de ce avem Happy Harvest Day 24h, acesta nu se refera la plante? :oops:
     
    t_ina_e, llyillyi și malagambafane apreciază asta.
  20. clnmarius

    clnmarius Junior Expert

    Bună ziua. Dacă luăm ad literam tutorialul: "...orice adăpost...", ar trebui să dea drop și adăposturile misterioase. Poate un moderator să ne confirme acest fapt? Mulțumesc anticipat.
     
    t_ina_e, doinitza1 și malagambafane apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.