Feedback Un cofetar pasionat

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 21 Feb 2017.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare evenimentul?

Sondaj închis pe 1 Mar 2017.
  1. Îmi place

    92,4%
  2. Îmi este indiferent

    2,4%
  3. Nu îmi place

    5,3%
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. yocoama

    yocoama General forum

    Pana acum m-am descurcat bine cu 23 bonuri am ajuns pe bara de progres la440.Eu sunt multumita,succes tuturor!
     
    t_ina_e, pinok86, petra2172 și alți 6 apreciază asta.
  2. BeoFarmer

    BeoFarmer Începător forum

    Si mie imi place foarte mult acest eveniment, succes tuturor!:)
     
    t_ina_e, -mamaleone, lucapadu1 și alți 6 apreciază asta.
  3. Ade-Leona

    Ade-Leona Scriitor activ

    Buna ziua! Eu am adunat adaposturile si pomii separat, iar la pomi nu imi da drop. Se mai confrunta cineva cu problema asta? Din tutorial am inteles ca dropul se obtine si din pomi.
     
    t_ina_e, lucapadu1, doinitza1 şi o altă persoană apreciază asta.
  4. Jettatura

    Jettatura Maestru forum

    Dupa o pauza, binemeritata intre 800 si 1000 (am savurat o cafea)...am finalizat eventul :

    [​IMG] [​IMG]

    Mult spor tuturor, la drop si la cadouri, in continuare ! :)
    Edit(Agathon): sa nu invatam copiii la prostii!!! :p
     
    t_ina_e, -mamaleone, -Abramburica- și alți 11 apreciază asta.
  5. DANUTZA1965

    DANUTZA1965 Avansat

    La mine e aceeasi problema
     
    t_ina_e, lucapadu1, doinitza1 și alți 2 apreciază asta.
  6. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Evident, depinde de pomi, dar si de alti factori. In general, dropul este destul de "zgarcit", daca nu ai howie si cupe la maxim + liniile de vrej care influenteaza dropul, este posibil sa nu fi obtinut drop.
     
    t_ina_e, pinok86, petra2172 și alți 5 apreciază asta.
  7. terrarossa82

    terrarossa82 Scriitor în devenire

    Am inceput cu 34 de bonuri de comanda din 4 terenuri ....plus celelalte 5 primite cadou,cred ca sunt suficiente pt terminarea eventului. Mai departe va fi un bonus de premii pt noi...deci un event f usor si reusit,cu premii f bune (in ciuda micilor probleme de inceput) .Felicitari Bigpoint! :)
     
    t_ina_e, pinok86, malagambafane și alți 2 apreciază asta.
  8. BennyMihai2013

    BennyMihai2013 Scriitor în devenire

    WOOW ce event frumos :inlove: o grafica a jocului excelenta. Primul tort l-am gresit:cry: merg mai departe. Dropul este putin dezamagitor. Ferma pregatita cu 4 Howie si doar 12 bonuri de comanda... pana la sfarsit sper sa am timp, mai ales ca s-a prelungit eventul cu 1 orexD Felicitari BG pentru acest event si succes celorlalti bucatari la facut torturi.

    PS: Eu ma duc sa ii spun mamei sa imi faca un tort :D
     
    t_ina_e, malagambafane, lucapadu1 și alți 5 apreciază asta.
  9. Ade-Leona

    Ade-Leona Scriitor activ

    Am pomi xxl cu PE mare si am si ceva linii de vrej, dar ai dreptate e dropul destul de "zgarcit". Multumesc, e ok. Cu ce am, cu aia defilez!
     
    t_ina_e, petra2172, malagambafane și alți 3 apreciază asta.
  10. popescudana42

    popescudana42 Legendă vie

    Event terminat 99%,mai am de luat cele 30MM si scoala cofetarilor.dar las pentru maine sa mai strang cateva bonuri..
    Sunt fericita pentru vizuina de nevastuici nu aveam iar acum deja sa instalat in noua ei locuinta,i-am cumparat si mancare..
    Felicitari tuturor.

    Felicitari Jettatura,, te urmez sunt in spatele tau vecine..
     
    Modificat ultima dată: 22 Feb 2017
    t_ina_e, 2avon, Degetica13 și alți 13 apreciază asta.
  11. Jettatura

    Jettatura Maestru forum

    Am o nelamurire (sa'i zic asa) ... itemul "Cofetaria" cand vreau sa'l pun la vrej, ca sa activez linia... nu mi'l arata in inventar (desi il am in inventar). daca il amplasez pe teren si apoi merg la vrej, imi zice ca nu am un asemenea item/decoratie in inventar ! Am incercat de 3-4 ori si la fel patesc ! Mai intampina cineva, aceasta
    nelamurire/problema ?
    Sau e doar la mine hiba ?!

    P.S. Se pare ca nu sunt singurul ! :)
     
    t_ina_e, malagambafane, lucapadu1 și alți 3 apreciază asta.
  12. Ade-Leona

    Ade-Leona Scriitor activ

    Cam de cate bonuri ai avut nevoie, sa ajungi la 99 %?
     
    t_ina_e, malagambafane, lucapadu1 și alți 2 apreciază asta.
  13. RADY91

    RADY91 Expert forum

    Un event destul de interesant care a venit cu ceva nou fata de ce eram obisnuiti desi se aseamana totusi cu alte eventuri din trecut :D

    La inceput credeam ca eventul va fi mai dificil dar dupa ce l-am terminat pot spune ca a fost destul de usorxD

    Am inceput eventul cu arbori pe toate terenurile fermei si insula si dupa recoltare am avut 54 sau 56 de bonuri de comanda(nu mai stiu sigur) cu tot cu cele oferite cadou.
    Am reusit sa termin eventul si am mai ramas cu o gramada de bonuri :p Pt terminarea eventului am folosit parca 30 de bonuri :)

    [​IMG]

    Acum astept terminarea eventului sa pot pune itemul Cofetărie pe linia de vrej ;)
    Cand a trebuit sa liverez 2 si 3 torturi am apelat la camera telefonului care a fost de mare ajutor xD

    Pacat ca itemul cronometru de bucătărie se poate obtine doar prin cumpararea cosului de event:cry:

    Daca cineva cumpara mai multe cosuri si va dori sa schimbe acel item la urmatorul D&C sa ma anunte:p

    Mult spor tuturor;)
     
    t_ina_e, goldhe, malagambafane și alți 7 apreciază asta.
  14. Jettatura

    Jettatura Maestru forum

    Multumesc frumos, vecina ! Iti doresc mult spor ... si la cadouri si la drop !
     
    t_ina_e, malagambafane, lucapadu1 și alți 3 apreciază asta.
  15. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    mersi frumos ptr sfat...nici nu ma gindesc,e stresant sa stau cu aparatul si sa alerg pe ecranul calculatorului....ptr mine e gata
     
    t_ina_e, pinok86, malagambafane și alți 5 apreciază asta.
  16. 09kis

    09kis Baron forum

    Am 28 bonuri, primul tort l-am gresit ( a trecut timpul foarte repede) la al doilea m-am incadrat.
     
    t_ina_e, malagambafane, lucapadu1 și alți 4 apreciază asta.
  17. Jettatura

    Jettatura Maestru forum


    Eu, unul... dupa inceperea eventului si dupa ce am recoltat cele 5 terenuri pline cu pomisori, am obtinut 85 de bonuri + cele 5 cadou = 90
    Cu 37 de bonuri am finalizat eventul !

    [​IMG]
     
    t_ina_e, goldhe, petra2172 și alți 5 apreciază asta.
  18. 01ruxi01

    01ruxi01 Pretendent

    super,eu am terminat cu 38 bonuri,am gresit 4 torturi....am inceput tura 2 numai cu bonusuri,..sunt multumita
     
    t_ina_e, malagambafane, lucapadu1 și alți 4 apreciază asta.
  19. Ade-Leona

    Ade-Leona Scriitor activ

    A, e in regula, nu ma mai sperie dropul scazut! am deja 27 de bonuri, maine fac diferenta. Deci e ok! Si noi astia , nu prea "bogati", fara howie sau linii de vrej speciale, il putem finaliza. Multumesc frumos Jettatura!
     
    Modificat ultima dată: 22 Feb 2017
    t_ina_e, petra2172, malagambafane și alți 6 apreciază asta.
  20. luciana1949

    luciana1949 Locuitor permanent

    Am cam avut un soc,da....am stat ,m-am adunat nitel si acum sunt doar cam tristuta...Pai bine,frate,din 5 terenuri cu adaposturi,ateliere,pomisori si ce or mai fi ele, sa obtii doar 12 bonuri de comanda?Merge greu,tare greu si parca nu ma mai bucur ca la inceput.Si pe aici vezi numai mesaje de invingatori.Cum s-or simti cei ca mine,cei mai aproape de...banal??
     
    t_ina_e, gggggg53, doinitza1 și alți 6 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.