Feedback Un cofetar pasionat

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 21 Feb 2017.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare evenimentul?

Sondaj închis pe 1 Mar 2017.
  1. Îmi place

    92,4%
  2. Îmi este indiferent

    2,4%
  3. Nu îmi place

    5,3%
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. popescudana42

    popescudana42 Legendă vie

     
    t_ina_e, 2avon, Degetica13 și alți 10 apreciază asta.
  2. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    cu 30 de bonuri fara bonificatii, doar cu "ajutorul" dat de fereastra cu imaginea torturilor in paint, l-am rezolvat. Urmeaza 5 zile de bonusuri. SPOR celor care mai au si folositi metode ajutatoare, la 2 si 3 torturi nu prea ai cum sa retii ce tre facut.
     
    t_ina_e, ovidiu1a, robert-adila și alți 6 apreciază asta.
  3. Bătrânul

    Bătrânul Novice forum

    Ti se pare ca esti la pragul de jos?Poate cele 19 bonuri ale mele obtinute de la terenuri cu pomi,din care eliminam meri,peri si alti pomi care nu ofera drop bun,te vor face sa te simti mai bine.Asa ca simte-te bine,ca la fel ca in viata,intotdeauna este loc de mai rau.
     
    t_ina_e, -mamaleone, robert-adila și alți 9 apreciază asta.
  4. -Clau

    -Clau Novice forum

    Eu tot recoltez si nici un bon.
     
    t_ina_e, robert-adila, doinitza1 și alți 3 apreciază asta.
  5. eugenia_zina

    eugenia_zina Novice forum

    nu iti dau bonuri decat pomii si atelierele.Super event demult nu a mai fost unul asa placut!!!!
     
    t_ina_e, robert-adila, doinitza1 și alți 4 apreciază asta.
  6. ovidiu1a

    ovidiu1a Avansat

    Dificultatea jocului creste de cand avem 2, respectiv 3 torturi de comanda simultan, dar citind in acest forum am gasit o solutie asemenatoare, am micsorat si centrat fereastra de joc ca sa imi ocupe cam 60% din lungimea ecranului iar in zona libera am deschis un program numit MWSnap( se poate cauta si gasi usor pe internet), care iti si previzualizeaza imediat zona de desktop care doresti manual sa o capturezi. Astfel setand marimea zonei capturate la 350x250 de pixeli( inaltime si latime), dau drumul pentru o noua comanda de cofetarie, apas in programul alaturat: Snap fixed rectangle, in cele cateva secunde aleg acea zona care doresc sa o capturez si voi avea instantaneu alaturat acea imagine cu 2 sau 3 torturi, ori de cate ori voi dori sa fac acest lucru, nefiind nevoie sa o salvez intr-o locatie. Spor la eveniment tuturor si felicitari Bigpoint, evenimentul este foarte reusit.
     
    Modificat ultima dată: 27 Feb 2017
    t_ina_e, jagarella, Soricica4 și alți 8 apreciază asta.
  7. DANUTZA1965

    DANUTZA1965 Avansat

    Facand poza cu telefonul nu ratati nimic. Succes garantat
     
    ovidiu1a, t_ina_e, Soricica4 și alți 8 apreciază asta.
  8. Pr0meTheus

    Pr0meTheus Conte forum

    Din cate am citit, se vorbeste de un cod bonus. Evident, l-am introdus si eu si imi apare un layer care precizeaza ca l-as fi folosit deja. Ciudata chestiune :)
     
    t_ina_e, doinitza1, dadan și alți 3 apreciază asta.
  9. Amst3l

    Amst3l Cunoscător forum

    progres 99% după prima recoltare 30 de cupoane .. randament peste 90%

    [​IMG]

    REZULTATE FOARTE BUNE
    [​IMG]
    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    DECI nota 5 cu FELICITĂRI ... mai ales pentru nevăstuică
     
    t_ina_e, robert-adila, doinitza1 și alți 9 apreciază asta.
  10. aida59

    aida59 Maestru forum

    despre ce cod este vorba.Unde il gasesc >multumesc
     
    t_ina_e, robert-adila, doinitza1 și alți 3 apreciază asta.
  11. -Clau

    -Clau Novice forum

    Am recoltat pomi si adaposturi si nici un bon.Ce e de facut???????
     
    t_ina_e, robert-adila, doinitza1 și alți 3 apreciază asta.
  12. BennyMihai2013

    BennyMihai2013 Scriitor în devenire

    Buna. Codul se afla in pagina de stiri. Este acea fereastra care iti apare imediat dupe ce te autentifici in joc
     
    t_ina_e, doinitza1, malagambafane și alți 3 apreciază asta.
  13. roliana57

    roliana57 Legendă vie

    Nu te descurajaaa....Mai este timp! Imi place eventul dar pe mine m-a cam pus pe ganduri...si incep sa cred ca am probleme cu memoria:oops:In niciun caz nu o sa fac poze cu telefonul...iar pentru print screen si vizualizare cred ca nu-mi va ajunge timpul.
     
    t_ina_e, gabone02, Soricica4 și alți 10 apreciază asta.
  14. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Ce anume tot recoltezi?
    Codul bonus este același cu pachetul compensatoriu. Nu pot fi obținute ambele.

    Depinde câți/de care pomi și câte/de care adăposturi. Este un drop relativ rar.
     
    t_ina_e, robert-adila, doinitza1 și alți 2 apreciază asta.
  15. Amst3l

    Amst3l Cunoscător forum

    la mine a mers chiar simplu ... mi-am notat cu 1 primul blat de Ciocolată cu 2 cel de-al 2-lea şi tot aşa ... sau mai uşor pe culori NEGRU - ALB - ROZ - PORTOCALIU - şi CURCUBEU (aici intră VIŞINIU+ALBASTRU+ROŞU) şi aşa a ieşit ce vezi în imaginele de mai sus.

    SPOR la BUCĂTĂRIT.
     
    t_ina_e, Soricica4, doinitza1 și alți 6 apreciază asta.
  16. popescudana42

    popescudana42 Legendă vie

    Eu am terminat eventul asa ,,fara telefon,fara alte minuni...
    foarte simplu sunt-- 5 blaturi ,5 creme si 5 decoruri...
    fiecare are o culoare--negru,alb,roz,galben,rosu,,,
    lua-ti o foita si un pix si notati in acele secunde...
    ex,,apare un tortulet,,n,a,r, si tot asa...
    blat-negru-n
    glazura-alba-a
    decor-cel cu rosu-r..
    notati cu prima litera.
     
    t_ina_e, 2avon, Degetica13 și alți 18 apreciază asta.
  17. ovidiu1a

    ovidiu1a Avansat

    Folosind acest program MWSnap, in situatia in care mi-am stabilit marimea imaginii capturate de 350x250 de pixeli, selectarea zonei din joculet, din dreptul comenzii de torturi primite, cu mana dureaza 1-2 sec, iar obtinerea ei in ecranul programului se face automat, asadar vom avea mereu timp sa ne uitam la ea si sa selectam blatul, glazura si ornamentul imediat ce ele se vor putea alege din cele 5 variante oferite de joculet, mai intai pentru primul tort, pentru al doilea si al treilea( fiecare alcatuit pe rand), Astfel ca doar cu 28 de bonuri de comanda, din care una am gresit-o, am ajuns cam la 870 de cake points, si astept doar recolta de maine ca sa-l finalizez evenimentul si deasemenea sa-l continui poate pana in ultima zi.
    PS: Cu cele inca 2 bonuri de comanda primite din codul bonus, evenimentul l-am finalizat anterior.
     
    Modificat ultima dată: 27 Feb 2017
    t_ina_e, robert-adila, doinitza1 și alți 4 apreciază asta.
  18. oana40

    oana40 Începător forum

    [QUOTE="TeamLeader, post: 236532, member:
    Depinde câți/de care pomi și câte/de care adăposturi. Este un drop relativ rar.[/QUOTE]

    Buna seara.
    Mie mi se pare ca este foarte rar. La 48 pomi XXl si 12 XL (i-am cules primii) ,drop zero.
    Pe teren numai cu artari drop 1; luminis cca 1/3 artari si in rest pomi cu PE 120-160, drop 2.
    Insula si jungla, drop 1.
    Sa tot joci cu asemenea drop, in conditiile in care un vecin , cam in aceleasi conditii de nivel (relativ mic ca si mine),/pomi/ cupe obtine 20 de bonuri.
    E pentru prima data cand diferentele dintre noi sunt discrepante.
    Chiar sunt curios daca mai are cineva asa un "spor".
    Daca si maine merge la fel, in aceste conditii ma las de acest "sport".
    O seara placuta si multa bafta tuturor.


     
    ovidiu1a, t_ina_e, gabone02 și alți 7 apreciază asta.
  19. stiucarul

    stiucarul Demiurg forum

    Unde gasesc pachetul compensatoriu /Sau cod bonus!?
     
    t_ina_e, robert-adila, doinitza1 și alți 3 apreciază asta.
  20. amiploro

    amiploro Novice forum

    Am terminat si eu eventul cu vreo 32 de bonuri (scoase din 5 terenuri cu pomi)...Am vrut sa pun itemele pe linia de vrej dar "cofetaria" nu apare (desi am primit-o,o am in inventar)...de ce nu merge?
    P.S. M-am lamurit,nu citisem tot...va aparea dupa ce se incheie eventul...Scuze :)
     
    Modificat ultima dată: 22 Feb 2017
    ovidiu1a, t_ina_e, robert-adila și alți 6 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.