Feedback Vânătoarea de monștri de Halloween

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 25 Oct 2022.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Ce părere aveți despre acest event?

Sondaj închis pe 1 Noi 2022.
  1. Îmi place

    29,5%
  2. Mi-e indiferent

    2,4%
  3. Nu-mi place

    68,1%
  1. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Vă așteptăm în această temă pentru păreri, opinii și nelămuriri cu privire la eventul Vânătoarea de monștri de Halloween. De asemenea, prin intermediul sondajului vă puteți exprima rapid opinia în privința evenimentului.

    Nu uitați să consultați AICI tutorialul iar pentru alte link-uri utile: Indexul.

    Spor!
     
    amy46, z.zoita, raisa2005 și alți 6 apreciază asta.
  2. aida59

    aida59 Maestru forum

    nu nteleg acelasi event?
     
    amy46, paulici_01, oni2012 și alți 6 apreciază asta.
  3. coboduza

    coboduza Scriitor activ

    De fapt unde gasim eventul ?
     
    amy46, z.zoita, paulici_01 și alți 7 apreciază asta.
  4. clauliviu

    clauliviu Scriitor activ

    Wow! O multime de premii: linie de vrej, Picollo, plus 1 copac cu mamudele. Pai pentru asta ma dau de 3 ori peste cap si tot termin eventul! Vot pozitiv. Spor la farmerit tuturor.
    Eventul se va desfășura în perioada 26 octombrie 2022, ora României 15:00 - 01 noiembrie 2022, aceeași oră. Poate fi accesat din cadrul ferestrei News, de la cronometrul de event sau din punctul de acces de pe teren:
     
    amy46, zeepinkstar, z.zoita și alți 8 apreciază asta.
  5. alesiacristina

    alesiacristina Novice forum

    cred ca este o problema ,cand dau sa accesez noul event ,imi apare cel vechi.
     
    amy46, paulici_01, oni2012 și alți 6 apreciază asta.
  6. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Care nou event ? Cel care va incepe maine ?
     
    paulici_01, jagarella, oni2012 și alți 6 apreciază asta.
  7. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Wow! premii care merita!
    La prima vedere pare ireal numarul de puncte necesare, 6 mil... Dar gasim noi calea sa le facem!
    Vrejul nu pare sa aiba itemi dedicati, pentru cine mai are loc in "Conacul Bantuit" e o oportunitate macar itemul (1x2) de 8000 PE!
    Deci, "challenge accepted"!
     
    amy46, craniulalb, zeepinkstar și alți 11 apreciază asta.
  8. geta57

    geta57 Rutinat

    Tutorialul eventului poate fi consultat AICI. Dacă deschidem de aici scris cu verde, se deschide ev. Nebun după animale!!!!!!
     
    amy46, MicuNicu, z.zoita și alți 7 apreciază asta.
  9. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Acum e ok.
     
    z.zoita, ani.vajai, paulici_01 și alți 8 apreciază asta.
  10. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Un event care MERITA sa fie terminat!
     
    amy46, zeepinkstar, mihai.1998 și alți 10 apreciază asta.
  11. oni2012

    oni2012 Cunoscător forum

    Felicitări BP! În sfârșit, această mică schimbare de mecanică a eventurilor este ca o resuscitare pentru cei care s-au plictisit și aproape că au renunțat la acest joc! Premiile sunt frumoase! Vom vedea cât de ușor/greu ne va fi să le obținem pe toate!;)
    Ce oferă itemurile Indicator confuz și Obiect zburător? Tichete petrecere și mamudele?
     
    Modificat ultima dată: 25 Oct 2022
    amy46, victorashi, irina_love200 și alți 9 apreciază asta.
  12. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    victorashi, oni2012, -katnik- și alți 6 apreciază asta.
  13. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Eeeh, sa vedem cum se fac punctele, desigur trage cu ochiul copacelul. SPOR
     
    victorashi, oni2012, -katnik- și alți 7 apreciază asta.
  14. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Am tras si eu cu ochiul pe acolo... problema e ca "Obiectul zburator" cu recoltari incluse (cu "+" in eventul urmator) e denumit "Obiect zburator XL"... Dar presupun (sau macar sper) ca e acelasi lucru!
     
    zeepinkstar, victorashi, oni2012 și alți 7 apreciază asta.
  15. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Daca te uiti un pic mai jos, scrie ceva de ACTUAL. :)
     
    victorashi, oni2012, -katnik- și alți 8 apreciază asta.
  16. gggggg53

    gggggg53 Conte forum

    Ufff , nu stiu daca reusesc sa-l fac desi ma atrag premiile .Plec intr-o mica vacanta pana duminica seara si daca nu functioneaza puffin cum trebuie nu am alta solutie, laptopul e cam greu in bagaj. Va spun luni ce reusesc.
    Va doresc spor tuturor .
     
    amy46, -Abramburica-, victorashi și alți 9 apreciază asta.
  17. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Daca ma raportez la exemplul din tutorial cred ca vor fi necesare peste 300 de pernute:( . Sper sa ma insel si sa facem mai mult de 1140 de puncte la o strangere de monstrii. ( 1140x12=13680/pernita)
    Si , apropo de tutorial cred ca aici este vorba de 25 de monstruleti nu de 250 :
    Fiecare monstruleț conectat este recompensat cu 10 puncte (10 monstruleți = 100 puncte, 250 monstruleți = 250 puncte etc.). Pentru a obține puncte este necesară conectarea a cel puțin 3 monstruleți.
     
    amy46, mihai.1998, raisa2005 și alți 7 apreciază asta.
  18. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Bineinteles ca 25. :)
     
    paulici_01, -katnik-, clauliviu și alți 4 apreciază asta.
  19. Archfiend_ZZ

    Archfiend_ZZ Scriitor în devenire

    In ultimul tabel din FAQ sunt praguri pana la 90000 de puncte iar punctele nu se cumuleaza de la joc la joc (pentru acel tabel de premii), deci teoretic se poate trece si de 90000 de puncte per joc. Daca media per joc ar fi undeva pe la jumatate.. ar fi necesare 130-140 de runde. Sa vedem ce-o sa iasa :D

    Am oferit un vot pozitiv in special pentru introducerea unei noi mecanici de joc, dar si premiile sunt atractive.
    Spor!
     
    amy46, raisa2005, -Abramburica- și alți 8 apreciază asta.
  20. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Cred ca te inseli! Punctele se acumuleaza ''De asemenea, prin acumularea punctelor, în fereastra mini-jocului vor fi disponibile alte premii. ''
     
    amy46, zeepinkstar, raisa2005 și alți 7 apreciază asta.