Feedback Vânătoarea de monștri de Halloween

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 25 Oct 2022.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Ce părere aveți despre acest event?

Sondaj închis pe 1 Noi 2022.
  1. Îmi place

    29,5%
  2. Mi-e indiferent

    2,4%
  3. Nu-mi place

    68,1%
  1. -alexutza14-

    -alexutza14- Scriitor activ

    Am explicat mai sus printr-un exemplu trasat.
     
    kameliana59, raisa2005, MicuNicu și alți 7 apreciază asta.
  2. primavara68

    primavara68 Profesionist forum

    vot negativ . nu stiu cum sa fac am incercat si chenar sa cuprind cat mai multe . nu stiu . oare conteaza culoarea pe care faci . trebuie o anumita culoare //
     
    kameliana59, raisa2005, MicuNicu și alți 7 apreciază asta.
  3. RazvanAndrei

    RazvanAndrei Expert forum


    Nu inteleg ce nu se intelege, fara suparare. Pe pagina anterioara s-a aratat clar un exemplu. In exemplu, se vad piesele de aceeasi culoare pentru a forma un chenar. Se vede modul de a trasa de la un monstrulet la altul, si de a nu da drumul la mouse pana cand ajungi inapoi in punctul din care ai plecat.

    Formezi un chenar = sanse mai multe la puncte.

    Unde este confuzia?!
     
    tcmxxl1975, kameliana59, raisa2005 și alți 10 apreciază asta.
  4. amy46

    amy46 Comandant forum

    [​IMG]
     
    lauraiorga, whitepearl, x3qthr și alți 23 apreciază asta.
  5. mihaceac68

    mihaceac68 Începător forum

    Va rog mult daca vreti sa imi spuneti cand si cum puneti piesele din stanga ca sa stiu unde trebuie pt un chenar fara a pierde desenarea xareului? Va multumesc
     
    -elenaion49-, kameliana59, raisa2005 și alți 7 apreciază asta.
  6. primavara68

    primavara68 Profesionist forum

    modelul de sus cred ca este unul la un miliard . eu inteleg foarte bine . problema este ca nu ai legaturi sa cuprinzi atatia .efectiv imi amorteste mana pe mouse .
     
  7. .mpond.

    .mpond. Profesionist forum

    in primele 4 mutari ,eu,doar sacrific piese.Cate 5 ,daca e posibil,pt a avea piese de schimb pt legaturi.Nu mana ma doare ,capul si ochii ma dor.Am inceput sa fac gafe si sa cobor stacheta,dureaza mult sa joci jocurile,e obositor! 2385350 pct din 61 de jocuri.Am inca 30 de jucat,dar nici nu-mi vine sa m-apuc !-.-
     
  8. Claudia

    Claudia Duce forum

    Trebuie sa ajuti la crearea unui circuit inchis, chiar daca nu atinge musai toate muchiile careului, sa fie totusi destul de cuprinzator ca sa fie piese cat mai multe in interior. Degeaba se leaga multe piese de aceeasi culoare, rezulta punctaj mic, daca nu se inchid multe alte piese. Acestea din interior sunt cele multiplicate cu numarul pieselor care sunt conectate la culoarea aleasa in exterior si dau punctajul mare.

    Ca sa creezi un circuit cat mai cuprinzator, te uiti la care culoare ai mai multe sanse si vezi cam cate piese ar mai fi necesare ca se se lege. In mod normal cam 2-3 la un circuit cu potential bun. La culoarea respectiva faci rost de piese de rezerva care stau in partea stanga. Faci rost de ele legand cel putin 5 din acea culoare indiferent daca se inchid sau nu, in zone in care crezi ca nu-ti vor afecta circuitul final, sau poate chiar vor cobora piese care te vor ajuta ulterior. E un sacrificiu riscant, dar nu ai de ales daca vrei sa faci rost de piese de rezerva. Dupa care asezi cele 2-3 piese ca sa creezi circuitul final. Si tot asa.
     
    paulici_01, amy46, -elenaion49- și alți 13 apreciază asta.
  9. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Ptr .mpond.
    Stai bine! Cu o medie de 39.100 pct/joc stai mai bine ca mine! Eu am jucat doar 12 runde si am 440.870 ... medie de 36.730pct/joc.Si da, ai dreptate e obositor dar este o noutate si...ptr. un pom de MM eu zic ca merita!
     
  10. tchupy

    tchupy Analist forum

    Incercam o varianta de strategie (nu rupe gura targului dar se pot face un minim de 30.000 pct.)

    1
    [​IMG]
    am prima harta: am urmarit sa vad cate un sir de minim 10 monstrii ( care ar fi mai ok) care pot fi selectati .

    2
    [​IMG]
    asa arata ce am selectat

    3
    [​IMG]
    Dupa ce am terminat pasul 2 se vede ca am obtinut un monstru (in stanga unde scrie 1, cel cu un ochi)

    4
    repet de cateva ori pasii de mai sus ca sa mai obtin niste monstrii in stanga

    5
    [​IMG]
    dupa pasul 4 am ajuns in situatia din imagine. Studiind imaginea am ales sa fac un traseu inchis din monstrii verzi. Ca sa pot inchide mai bine am inlocuit cei doi monstrii incercuiti cu cei doi din dreptul sagetii. (se da click cu mouse-ul pe monstrul din stanga, se tine apasat si se trage pana la monstrul care vrem sa fie inlocuit).

    6
    [​IMG]
    asa arata traseul inchis lucrat la pasul 5

    Dupa cum am spus, probabil ca nu se vor obtine super recorduri, dar se vor putea creste sansele la copac. (35000-40000 este rezonabil). Sigur jucatori mai experimentati ca mine au detectat din imagini trasee mult mai bune.
    PS - nu va grabiti, nu exista limita de timp
    PS2 - de preferat jucati in pachete de 1-5 pernute, poate dura mult si poate aparea oboseala.
     
    AnaMaria, paulici_01, amy46 și alți 27 apreciază asta.
  11. oni2012

    oni2012 Cunoscător forum

    Felicitări, cea mai bună explicație! Eu am înțeles aseară dar nu am avut răbdare să explic pașii mai ales că încă nu știu să postez imagini! Cred că acum au înțeles toți fermierii mecanica jocului.
     
    paulici_01, amy46, Daciana_36 și alți 11 apreciază asta.
  12. dydyana97

    dydyana97 Demiurg forum

    Eu, ca de obicei in ultima perioada, sunt pe langa cu eventurile... Am uitat ca trebuie sa inceapa un event nou, am intrat azi in forum cu gandul sa repar ceva legat de drop fiind convinsa ca va incepe eventul la ora 15 si nu-mi pregatisem ferma... Cand, ce sa vezi... Surpriza... Eventul a inceput ieri... Asa am reusit sa am 129 de flacoane din naut si de la vecini. Si ca sa fie totul perfect... am facut 6200 pct. din cele 2 pernute primite. Eu am inteles sa unim cat mai multi monstruleti, ceea ce am si facut si nu pricepeam de ce sunt cerintele asa de mari si se primesc atat de putine puncte...
    Multumesc celor care ne-au explicat mecanismul de joc !
     
    paulici_01, amy46, Daciana_36 și alți 12 apreciază asta.
  13. .mpond.

    .mpond. Profesionist forum

    nu e chiar asa de negru,e mai mult gri !:DAm luat cuponul din dreapta,adica am 2988160 pct,din 75 de runde jucate.Am inca 52 de pernute facute.Cred ca din 150 jocuri ajung la primul pom cu MM,oricat ghinion as avea la piese,pt ca primele vreo 10 jocuri au fost de tatonare si de ,,Doamne,ferește ,, !Asa ca las votul pozitiv,spor s-avem cu totii,si ochi buni !:)
     
    paulici_01, amy46, Daciana_36 și alți 11 apreciază asta.
  14. tcmxxl1975

    tcmxxl1975 Expert forum

    vorba tuturor...nu este chiar de Doamne Fereste....inafara timpului alocat pentru o incercare care la ultima a fost de 25 min ...s ar putea face mai mult de 68.000 PE/ runda....cred....exceptie primele 7 runde in care nu am inteles nimik din ce trebuia facut !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:
    [​IMG]
     
    paulici_01, Daciana_36, amy46 și alți 12 apreciază asta.
  15. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    M-am împotmolit la drop, bineînțeles!
    Mie mi se pare tare obositor joculetul asta. Concentrarea mea după 2 runde jucate e sub nivelul marii. Nu știu de cate pauze am nevoie sa îl termin, asta ca sa am o medie peste 60.000/runda… o sa votez pozitiv pentru recompense.
     
    paulici_01, amy46, -elenaion49- și alți 11 apreciază asta.
  16. Bandit82

    Bandit82 Avansat


    Cum faci 60.000, eu numai 2000 fac cum te rog sa imi scri un mesaj privat.
    Eu din 9 ture jucate am doar 23000 puncte cel mai naspa eveniment si greu nu ii dau de cap.
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 27 Oct 2022
    paulici_01, amy46, MicuNicu și alți 8 apreciază asta.
  17. mariuta48

    mariuta48 Legendă vie

    Multumesc, Claudia! Ma chinuiam si eu cu cerculetele de culoare pana am gasit postarea ta. Cu piesele de rezeva din stanga e alta treaba, mult mai usor. Cu ceva noroc se pot lega cat de cat ca sa faci un punctaj bun. Pacat ca am jucat 20 de runde fara sa stiu ca pot contribui si eu la norocul meu. 64920 am facut maxim, acum. Succes tuturor!
     
    paulici_01, amy46, MicuNicu și alți 10 apreciază asta.
  18. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Poti sa le legi, dar trebuie sa te ajute si aleatoriu. Sunt jocuri la care nu se leaga mai nimic. Cauti 1-2 ture de sacrificiu, dar la cum coboara nu poti lega nimic. Si-atunci....
     
    paulici_01, MicuNicu, -tzarancutza- și alți 12 apreciază asta.
  19. cp58

    cp58 Ambasador forum

    [​IMG] [​IMG]
    Pentru mine final de event. Am inteles strategia dar stau prost cu rabdarea. Succes tuturor!
     
    x3qthr, paulici_01, amy46 și alți 19 apreciază asta.
  20. primavara68

    primavara68 Profesionist forum

    ati gasit in mail codul pentru bonus ? este o lada de bonusuri
     
    paulici_01, MicuNicu, Marian_Spataru și alți 7 apreciază asta.