Feedback Vânzare de vechituri

Discuție în 'Runda de discuții' creată de nikolae28, 23 Apr 2020.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul ?

Sondaj închis pe 28 Apr 2020.
  1. Îmi place

    45,1%
  2. Mi-e indiferent

    5,7%
  3. Nu-mi place

    49,2%
  1. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Vă așteptăm în această temă pentru păreri, opinii și nelămuriri cu privire la evenimentul Vânzare de vechituri. De asemenea, prin intermediul sondajului vă puteți exprima rapid opinia în privința acestuia.

    Nu uitați să consultați AICI tutorialul iar pentru alte link-uri utile: Indexul.

    Spor!
     
    mara62, davidsiirina08, Papy și alți 8 apreciază asta.
  2. branzica25

    branzica25 Avansat

    Cred ca la acest event o sa zic pas. Trebuie multe resurse din care nu am aproape jumatate, si am aruncat un ochi in piata unde au disparut toate animalele cerute de event, daca o sa mai gasesc spre vanzare ce imi trebuie atunci poate o sa particip daca nu sunt cheltuielile mari, spor celor care participa :D
     
    markreddo, mara62, cp58 și alți 11 apreciază asta.
  3. bmw123bmw

    bmw123bmw Supervizor forum

    Ne trebuiesc 4020 Forsitia si 800 Dianthus alpinus deja sunt prea multe eventuri... aveam alte planuri.. dar trebuie sa le aman ... o sa incerc sa-l fac si pe acesta...
     
    markreddo, mara62, cp58 și alți 12 apreciază asta.
  4. cosmincody

    cosmincody Profesionist forum

    Se cere prea mult, iar itemi am destui in inventar. Prefer sa imi tin arborii jumbo in pasune. Succes celor care se avanta. Pas!
     
    markreddo, mara62, cp58 și alți 14 apreciază asta.
  5. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Dianthus il faci dintr-o recolta pe parcele mici...Nici nu trebuie toate campurile...Si celalat din 5 recolte maxim dupa inmultire, deci fara bonusuri o zi si jumatate. Acum totusi nu a fost 'event surpriza', sa nu fie anuntat, ca mai sunt si de astea...Problema o sa fie la animale, o sa ii chinuie putin si o sa fie costisitor pentru cei cu sura mai slabuta...Dar premiile generoase in PE, banane, ad-uri minune o sa-i faca exact pe cei mai mititei sa se ambitioneze, poate ii ajuta aleatoriul...
    Eu il fac, spor si voua !
     
    markreddo, mara62, bobmic501 și alți 19 apreciază asta.
  6. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Macar nu ne trebuie drop, pentru acest event.
    Interesant event!
    O sa-l fac cu placere, chiar daca nu am pregatita sura cu unele animale.
    O sa le cumpar si ma voi descurca si cu plantele.
    Mare pacat ca itemii dupa recoltari, nu raman cu aceleasi PE, la timpul de recoltare de 32 ore.
    Mult succes!
     
    markreddo, mara62, -katnik- și alți 11 apreciază asta.
  7. Claudia

    Claudia Duce forum

    Din pacate, nu e lada de animale din aur, e doar lada de aur, care are ca premii posibile: 60 SC, 20 SC, 10 SC, 60 Compost special a la Suzi, 20 Compost special a la Suzi, 10 Compost special a la Suzi, 50 Compost Turbo a la Suzi, 15 Compost Turbo a la Suzi, 8 Compost Turbo a la Suzi, 50 SH, 15 SH, 8 SH, 3 Tichete petrecere, 3 Creițari, 4 Arbori minune "Sahara", 2 Adăposturi misterioase Tiki "Trifoi" ,1 Latte picant de dovlecel (ce-o fi si el), dupa cum scrie in descrierea lazii.

    Dar macar are printre premii cele 3 adaposturi misterioase noi noute, ceea ce nu s-a mai intamplat pana acum la un event in paralel, din cate tin minte.
     
    markreddo, mara62, -katnik- și alți 13 apreciază asta.
  8. PokeForEeveeR

    PokeForEeveeR Junior Expert

    Sunt cerinte mult prea mari, dupa parerea mea. Tinand cont ca ai nevoie de 15 Calugarite si in piata mea una face 1M ... iar eu nu am nici macar un adapost casa ma ajut cu acela macar ...:(:cry:. De restu nici nu mai vreau sa pomenesc. Cel mai probabil fac primele 3 sau 4 misiuni, ca de restu ma cam doare sufletu :cry:.
    Am mai aruncat o privire, da primele 5 misiuni. in ele reusesti sa obrii 2 din cele 3 adaposturi misterioase noi si hai ca Hipopotamii, Iacii si Rinocerii nu is chiar asa de scumpi. In rest, pas .
     
    mara62, -katnik-, malagambafane și alți 10 apreciază asta.
  9. celina_amarandei

    celina_amarandei Talent de excepţie

    Voi face acest event, nu avem nevoie de drop, am in sura tot ce se cere, acum, dupa ce am cumparat cele 15 calugarite si m a costat enorm de mult, dar asta e, si poate de aceasta data voi avea noroc la misteriose. Spor si bafta celor care s au hotarat sa l faca!
     
    markreddo, mara62, -katnik- și alți 11 apreciază asta.
  10. marianvaly6767

    marianvaly6767 Mogul forum

    Pas ,si cu parere de rau, un vot negativ.Prea multe resurse dar mai ales este vorba de calugarite pe care nu le gasesti sau au preturi fantastice.
     
    markreddo, PokeForEeveeR, mara62 și alți 10 apreciază asta.
  11. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Am reusit sa multiplic plantele si sper ca maine seara sa finalizez eventul.
    Este un event usor, cam costisitor, dar vila nu-mi fac cu GG.
    Eu cheltui gg si tot eu ii fac la loc!
    Nu-i bai!
    Abia astept sa iau toate premiile!
    Mult succes, celor care se incumeta sa-l finalizeze.

    EDIT: Am cumparat si 15 calugarite de care mai aveam nevoie, adapost oricum nu aveam!
     
    Modificat ultima dată: 24 Apr 2020
    markreddo, murat_anca, mara62 și alți 14 apreciază asta.
  12. cp58

    cp58 Ambasador forum

    Eu am incurcat plantele....
    [​IMG]
     
    markreddo, mara62, black_snow69 și alți 16 apreciază asta.
  13. amy46

    amy46 Comandant forum

    [​IMG]
     
    markreddo, ghitane, mariuta48 și alți 17 apreciază asta.
  14. sandokanlord

    sandokanlord Baron forum

    Parca numai tu:D:D
     
    markreddo, mara62, black_snow69 și alți 12 apreciază asta.
  15. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Feriti ca vin si eu...A 3-a zi e cu noroc...Diseara sunt gata cu toate eventurile...Poza:
    [​IMG]
     
    markreddo, PokeForEeveeR, mara62 și alți 16 apreciază asta.
  16. jirulka70

    jirulka70 Începător forum

    Macar voi nu ati donat din greseala toate plantele la o emisiune:D Si am ramas cu 10!
     
    markreddo, mara62, amy46 și alți 15 apreciază asta.
  17. hcnxdz

    hcnxdz Novice forum

    Event fara drop!:oops:
    Cat pe ce sa dau vot pozitiv, dar dupa ce m-am uitat si la cerinte si la recompense...Hmmm...
    Cred ca o sa dau un indiferent!
     
  18. primavara68

    primavara68 Profesionist forum

    si eu la fel am facut . acum am inceput de la 10 buc iar .
     
    markreddo, davidsiirina08, mara62 și alți 11 apreciază asta.
  19. cathyrock90

    cathyrock90 Cunoscător forum

    Primesti un adapost calugarite la sezon ....nu abandona
     
  20. cp58

    cp58 Ambasador forum