Feedback Vârtejul cel mare

Discuție în 'Runda de discuții' creată de nikolae28, 28 Feb 2018.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul ?

Sondaj închis pe 7 Mar 2018.
  1. Îmi place

    126 vot(uri)
    42,9%
  2. Mi-e indiferent

    20 vot(uri)
    6,8%
  3. Nu-mi place

    148 vot(uri)
    50,3%
  1. anda1100

    anda1100 Începător forum

    Speranta moare ultima ...dar eu tot nu finalizez ...ca de obicei !
     
    Geanina932, amaliaghitescu, mara62 și alți 10 apreciază asta.
  2. kiri2270

    kiri2270 Legendă vie

    ;) nici un fermier incepator nu poate compara obtinerea dropului din salata versus garoafe/papagali versus hipo...polemica cordiala face minuni ...bafta la drop si sa nu ne otravim singuri !
     
    mara62, -ciocollate-, pinok86 și alți 17 apreciază asta.
  3. luciana1949

    luciana1949 Locuitor permanent

    Si totusi e din ce in ce mai chinuitor cu dropul,nu mi-a venit sa-mi cred ochilor.Mi-am sters bine si ochelarii,dar cifra de 2030 nu s-a dat schimbata..........Cam demobilizator,cred eu,fara suparare,nu?
     
    Geanina932, amaliaghitescu, mara62 și alți 16 apreciază asta.
  4. ddoinatm

    ddoinatm Novice forum

    In ultimul timp calendarul este extrem de incarcat (am ajuns sa avem si cate doua eventuri in aceeasi perioada, poate pe viitor vor fi cate trei sau patru).Foarte multe eventuri care au acelasi tipar, zeci de mii de plante si drop cu nemiluita. "am uitat" ca in ferma mai exista cooperativa. Pentru mine este un element inutil ca nu mai am cand sa ma ocup si de acele misiuni. Inteleg ca este un joc comercial din care BP trebuie sa castige, iar eventurile sunt o sursa de venit, dar totusi eu una as dori sa avem un calendar cu mai putine eventuri si sa nu mai fie toate, consecutiv cu plantat. A fost o perioada cand mai aveam si pauze in cursul lunii iar eventurile nu erau toate cu planta de event, deci cred ca se poate.
    Daca ar fi un sondaj pe tema numarului de eventuri din luna, poate am putea vedea care este dorinta majoritatii.
    O sa incerc sa termin si acest event desi nu este foarte atractiv. Se cere foarte mult drop.
     
    Geanina932, ad_1o1, .aliosa. și alți 23 apreciază asta.
  5. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Simplu, nu-mi place! Un event cu mult fum pentru mai nimic!
    Atat pot spune! Recompensele acestui event pentru nivelurile superioare sunt neisite bombonici.
    Atatea plante si drop pentru atat de putin?
    Pe scut! Daca vrei sa bifezi il castigi si pe eventul acesta. ;)
     
    mara62, pisitani, -katnik- și alți 14 apreciază asta.
  6. geckofeet666

    geckofeet666 Supervizor forum

    Iar un event cu PE si PE si PE.
    Am nivelul 98, dar nu inteleg de ce-mi trebuie sa tot avansez? Sa am acces la alte plante? Si la ce-mi folosesc? observ ca cei cu nivel 200 tot la garoafe apeleaza pentru drop.....sa am acces la alte misiuni de la cooperativa? hmmm cine mai are timp de cooperativa cu event peste event concomitent cu alt event?
    Dupa parerea mea BP ar trebui sa introduca lucruri noi, functii noi, fabrici noi, care sa ne faca sa nu ne pierdem interesul si sa dorim sa avansam, sa putem avea acces la ele, nu doar sa ofere asa de multe eventuri.....parerea mea. Jocul se rezuma acuma doar la eventuri....
    Imi aduc aminte cum intram pe ferma, investeam si bani reali, sa ajung sa-mi fac runele, sa avansez in cartierul mestesugaresc, etc, dar acum....doar sa acumulez PE? Pentru ce?
    Eu spun pas eventului, dar succes celor care il vor face.....
     
    bmia_maria, amaliaghitescu, mara62 și alți 26 apreciază asta.
  7. adria2

    adria2 Maniac forum

    Pas si eu......:(
     
    mara62, -katnik-, sandokanlord și alți 10 apreciază asta.
  8. gaboneza61

    gaboneza61 Scriitor activ

    Eu mai mult ma bucur pentru eventul de groaza, decat pentru acest "vartej" :p. Sunt mai castigata daca ma ocup de ferma si misiuni la coop., decat sa ma umplu de nervi din cauza dropului si pentru ce ? un vrej in plus si niste PE. Mult SPOR celor care se "inhama" la atata munca. :)
     
    .Martha69., mara62, -katnik- și alți 10 apreciază asta.
  9. biluta28

    biluta28 Novice forum

    multumesc de raspunsuri...am garoafe , am ghimber, am artari ....mai greu cu cooperativele ...sa vad daca fac eventul sau mai completez sarcini la coop...nici nu am reusit sa deschid cascadele integral ...oricum am votat pozitiv
     
    gaboneza61, llyillyi, mara62 și alți 8 apreciază asta.
  10. Geanina932

    Geanina932 Novice forum

    Sa inceapa nebunia...sper sa reusesc sa fac ceva :D
    Spor la lucru :)
     
    llyillyi, mara62, miracol31 și alți 5 apreciază asta.
  11. -elenaion49-

    -elenaion49- Baron forum

    Foarte relaxant eventul pentru ca avem toate terenurile la dispozitie, deci dropul la inceput poate sa depaseasca si 600 de unitati.
    Linia de vrej nu ne da decat puncte, dar avem zeci de linii care ne dau numai intre 1500 si 2500 de puncte, si am muncit si pe vremea aceea doar pentru acele linii, chiar daca nu erau ofertante.;)
    Jocul a avansat si primim puncte frumoase de la linii. Daca avansarea in joc nu inseamna nimic, putem sa punem animale, pomi, plante, si sa nu facem evente. Nu este obligatoriu pentru nimeni sa faca un event, dar sunt foarte multi jucatori care vor sa le termine pe toate, indiferent daca premiile sunt frumoase sau nu.:)
    Niciodata nu va exista un event pe placul tuturor, nici mie nu imi plac toate, dar imi place ca mereu avem ceva nou de facut pe ferma.
    Aici te contrazic, au fost momente cand nu aveam evente in fiecare luna, si era plictisitor jocul. Nu aveam decat de plantat si recoltat luni intregi, si nu era asa de antrenant totul.
    Cu totii am trecut prin emotiile de la inceput, cand vroiam sa avem suficiente stelute ca sa deblocam runele. Eu am acum 3904 stelute si 1346 de banane aurii, iar la inceput nu puteam sa fac rost de stelute asa usor ca acum. Trebuia sa adun un ou intr-o zi, ca nu existau pomi cu oua si nici la piata nu gaseai sa cumperi. Dar acum cand avem totul deblocat, jocul ar deveni o rutina daca nu am avea atatea evente. Nu cred ca intelegem jocul in mod egal, pentru ca niciodata jocul nu a fost la fel. Cei care joaca de 8 ani au prins toate schimbarile si stiu cat de greu era la inceput. Stiu ca mecanica jocului s-a schimbat, si ca totul este mult mai comod, mai frumos si mai amuzant acum.

    De aceea eu sunt multumita cu ce ni se ofera acum, si sper ca si jucatorii noi sa ajunga sa se simta relaxati jucand, si sa decida ca este mai bine sa nu faca un event decat sa fie suparati din cauza lui.:inlove::inlove:
     
    ad_1o1, llyillyi, stef85600 și alți 35 apreciază asta.
  12. dydyana97

    dydyana97 Demiurg forum

    Nu cred ca peste 2000 unitati de drop e o cantitate insurmontabila pentru cei care finalizeaza eventurile, fie chiar si in ultima zi. Sa nu uitam ca muschetarii au avut nevoie de 1300 drop recoltat de pe 3 terenuri... Chiar si planta de event are un timp rezonabil de maturare(3,36 min cu apa si ingrasamant).
    Nu stiu ce drop voi scoate, in Baha am adaposturi pe toate terenurile si nu o sa irosesc hrana pe care am pus-o.Pe ferma merg pe garoafe pe parcele mari si ce-o fi o fi...
     
    llyillyi, donnadmn, mara62 și alți 12 apreciază asta.
  13. narcisa1954

    narcisa1954 Novice forum

    daca dropul va functiona brici avem sansa luari vrejului. succes tuturor
     
    llyillyi, donnadmn, mara62 și alți 9 apreciază asta.
  14. blackangel773

    blackangel773 Comisar forum

    Vot pozitiv.
     
    llyillyi, donnadmn, mara62 și alți 10 apreciază asta.
  15. pinok86

    pinok86 Împărat forum

    Eu am sa fac eventul si am sa incerc sa il duc la bun sfarsit. Ma intereseaza linia de vrej, chiar daca sunt la nivel 98. Eu nu investesc bani reali in joc, deci inaintarea in nivel imi aduce mamudele, la care stau foarte prost si poate vreodata voi avea nevoie de cateva. Sper sa-mi programez bine timpul, rata de drop sa fie buna, pentru ca nu posed nici o broscuta, dar au mai fost cifre care ne-au speriat si totusi am finalizat eventul.
    Bafta!
     
    llyillyi, donnadmn, mara62 și alți 16 apreciază asta.
  16. roliana57

    roliana57 Legendă vie

    Cu 600 de parcele mici cultivate cu planta de event, apa, chutney si eventual ingrasamant, rezolvam problema in 3 zile. Pe restul suprafetei ne putem face strategia pentru drop. Vom consuma si ceva SC pana obtinem cele 600 de plante. Oricum avem la dispozitie mai multe zile si nu este necesar sa ne grabim.
    Deocamdata ma abtin sa spun vaiii:)
     
    -katnik-, llyillyi, donnadmn și alți 10 apreciază asta.
  17. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Cu 15 + 135 SC si Suzie si chutney, pe la 5-6 dupa-masa avem necesarul pentru 6 terenuri cu parcele mici. Apoi o tura completa cu apa pana deseara avem 4500 plante. La o recoltare de 4 ore se fac 3300 plante, deci mai sunt necesare 5 recoltari si sunt gata plantele. Asta insemna ca in 3 dimineata incepem sa punem plante pentru drop. Tot ca la eventul trecut, o combina de 48 de ore si gata. SPOR.

    PS Un cuponas, doua, acolo ar fi fost motivante. Poate ar fi bine sa ia in considerare BP.

    PPS Daca obtinem 450 (15%, de care s-a mai scris aici) de unitati la recoltarea de la ora 3, nu va fi problema cu dropul
     
    Modificat ultima dată: 1 Mar 2018
    -katnik-, llyillyi, donnadmn și alți 11 apreciază asta.
  18. usordetinutminte

    usordetinutminte Talent de excepţie

    am inceput cu 320 vasle - bun deocamdata. am avut parcele mici cu nap/pepene galben
     
    -katnik-, llyillyi, roliana57 și alți 11 apreciază asta.
  19. -iulia1992-

    -iulia1992- Maniac forum

    372 vasle.
    BAFTA!
     
    -katnik-, llyillyi, roliana57 și alți 13 apreciază asta.
  20. cerbul

    cerbul Locuitor permanent

    488 vasle. Succes tuturor!
     
    -katnik-, llyillyi, roliana57 și alți 14 apreciază asta.