Feedback Vopsește cu drag

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 30 Mar 2021.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 7 Apr 2021.
  1. Îmi place

    19,2%
  2. Îmi este indiferent

    1,3%
  3. Nu-mi place

    79,5%
  1. Nemo

    Nemo Forum Moderator Team Farmerama RO

    La o lectură mai atentă a Tutorialului de event ...
    Culorile amplasate în căsuțe înainte de a pune oul rămân salvate pe acea căsuță pentru un eventual ou amplasat ulterior.
    Scorul va fi dat în funcție de numărul de culori amplasat pe un ou, dar și în funcție de numărul de ouă colorate, de exemplu un ou în două culori va avea scorul crescut cu 15%, în 3 culori scorul crește cu 40%, de asemenea se adaugă o crește cu 25% dacă sunt colorate complet două ouă, cu 35% la trei ouă etc.
    Așadar, importantă este amplasarea oului (alb) în căsuța decorată cu cât mai multe culori...așa ai obținut punctajul!
    Continuă și mult succes!
    :)
     
    stiucarul, goldhe, alexsilviu11 și alți 17 apreciază asta.
  2. pinok86

    pinok86 Împărat forum

    Eu sunt "praf". Drop mic, nici un bonus pentru plante si 9 runde jucate cu doar 1657 puncte, slab, foarte slab
    Bafta tuturor!
     
    stiucarul, derby54, alexsilviu11 și alți 9 apreciază asta.
  3. Nemo

    Nemo Forum Moderator Team Farmerama RO

    Să nu omiteți recomandarea din Tutorial: dropul de event va apărea, cu șanse mari, din reproduceri.
     
    stiucarul, goldhe, derby54 și alți 9 apreciază asta.
  4. dulcica1970

    dulcica1970 Supervizor forum

    Vom avea si BB ? :sleepy::)
     
    stiucarul, robert-adila, derby54 și alți 11 apreciază asta.
  5. pinok86

    pinok86 Împărat forum

    Am retinut, multumesc, dar din pacate nu e singura mea "grija".
     
    stiucarul, robert-adila, derby54 și alți 11 apreciază asta.
  6. RazvanAndrei

    RazvanAndrei Expert forum


    Fara BB, nu se vor inghesui multi sa faca reproduceri.
    Oricum, ca si event, din ce vad la rezultatele sondajului 75% din fermieri nu sunt "fani" si cred ca marea cauza este modul de a juca.
     
    stiucarul, gily2019, derby54 și alți 11 apreciază asta.
  7. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Buna seara!
    Mini-jocul nefiind contratimp puteti plimba pe plansa ce aveti de aplicat. Incercati sa aplicati cat mai multe culori, sa pictati 2 oua in acelasi timp. Nu este greu.
    Un exemplu:

    11.PNG 12.PNG
    13.PNG
    14.PNG
    16.PNG
    17.PNG 18.PNG 19.PNG 20.PNG 21.PNG final.PNG
     
    stiucarul, Claudia, Criselt și alți 14 apreciază asta.
  8. kiri2270

    kiri2270 Legendă vie

    Multumim, Cruella, cu rabdare si ceva orientare se poate prinde noua mecanica de joc...;)si iata si ceva rezultate...

    [​IMG]
     
    Modificat ultima dată: 31 Mar 2021
    stiucarul, cadina, robert-adila și alți 23 apreciază asta.
  9. matusam

    matusam Legendă vie

    Arbori rezultati din puietii minune: plop, hicori, brad preistoric, bayberry, alun mediteraneean, arin rosu, bumbac, roscov, frasin.
     
    stiucarul, cadina, derby54 și alți 16 apreciază asta.
  10. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Cu dropul se pare ca nu vor fi probleme, pare a iesi din planta de event suficient. Problema mare este mecanica jocului. Inca nu am jucat, am citit pe aici dar..... nici o iota
    SPOR
     
    stiucarul, derby54, alexsilviu11 și alți 11 apreciază asta.
  11. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Eu am estimat imediat dupa inceperea jocului un necesar de 105-110 runde, pana sa prind "noua mecanica de joc", avand in vedere si scorurile de 185-220 de puncte scoase pe runda si jucate exact asa cum a explicat ulterior si Cruella. Dar daca dupa ce prinzi "mecanica de joc" obtii in 76 de runde doar 12875 de puncte, adica o medie de 169.4 puncte pe joc asa cum vad intr-o postare de mai sus, incep sa inteleg ca nu mecanica de joc (care de fapt nu e nicio filozofie) e problema, ci faptul ca nu ai niciun control asupra jocului, ouale, vopsite sau nu, vin intr-o ordine atat de aleatorie incat nu-ti da nicio sansa sa gandesti o strategie. De acolo si acele mai bine de 75% voturi negative, printre care si al meu...
    P.S. La 35 bucati drop obtinute la o recoltare de pe cele doua terenuri, nu cred sa fie nevoie de reproduceri, mai ales ca se adauga zilnic inca 10 drop de la copacii fermecati si inca maxim 20 din cadouri.
     
    Modificat ultima dată: 31 Mar 2021
    stiucarul, matusam, robert-adila și alți 16 apreciază asta.
  12. -iulia1992-

    -iulia1992- Maniac forum

    Mi-ai luat cuvintele din gura, dupa cum zice zicala...
    5 runde jucate -> 997 de puncte. Voi juca in ritm normal, fara a ma stresa prea tare...
     
    stiucarul, matusam, cryss și alți 11 apreciază asta.
  13. giuly1969

    giuly1969 Ambasador forum

    Finalizată partea stângă!
    Mult spor tuturor fermierilor!
    [​IMG]
     
    stiucarul, matusam, Cruella și alți 15 apreciază asta.
  14. irina_love200

    irina_love200 Împărat forum

    60 de runde jucate = 12171 puncte
    Sa avem spor !
     
    stiucarul, matusam, Cruella și alți 11 apreciază asta.
  15. RazvanAndrei

    RazvanAndrei Expert forum

    Pentru cei ce ati jucat deja 50 de runde +, ati investit in cosuri? Pare incredibil cum in 8 ore ati strans 22.750 de plante de pe 2 terenuri?!
     
    stiucarul, -iulia1992-, Jettatura și alți 8 apreciază asta.
  16. Pr0meTheus

    Pr0meTheus Conte forum

    Nu neaparat, eu de exemplu, dupa foarte mult timp, am avut noroc sa prind la roata cateva bonusuri si pe o parcela confort scot 117 plante
     
    stiucarul, malagambafane, paulici_01 și alți 8 apreciază asta.
  17. oni2012

    oni2012 Cunoscător forum

    Bună fermieri !Știe cineva ce e cu rândunelul care se joacă pe câmpurile mele ? E tare simpatic și am observat că dacă îl clichezi se contorizează ceva.Oare ce ?
     
    stiucarul, cadina, malagambafane și alți 9 apreciază asta.
  18. kiri2270

    kiri2270 Legendă vie

    Si uite asa, in timp ce mai dezbatem si analizam, vopsim cu drag si contabilizam...desigur, se putea si mai bine...desigur, strugurii sunt acri...si mult mai sigur si mai frumos, sa aveti spor si o zi buna de 1 aprilie!

    [​IMG]
     
    Modificat ultima dată: 1 Apr 2021
    stiucarul, cadina, matusam și alți 16 apreciază asta.
  19. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    BP ar trebui sa afle ca am fi fost mai multumiti daca linia de vrej era undeva la jumatatea premiilor - de ex la cel de-al 50-lea joc, ca era mai atractiv daca o lada piccolo era cam tot pe acolo. Asa, la 180-190 de puncte media, pentru a lua ce este interesant este nevoie de 110-120 de jocuri, adica vreo 50.000 de plante de pe 2 terenuri !!! In concluzie un vot NEGATIV.

    Edit. Cat priveste punctajul, 15% mai mult din ce??? Era mai ok daca era 1 ou 10 puncte, in incondejezi cu 1 culoare face 15 puncte, ii mai da-i o tusa il duci la 20, ai noroc sa-ti de-a jocul 15 oua din 10 aparitii in dreapta, asta ii. Total de ne-nteles. Asa incerc sa pun pe oua culori si oua in casute unde am pus deja culori, dar nu avem nici un control la punctaj, nu stim cine si cat punctaj da, doar ca poate da mai mult daca.....
     
    Modificat ultima dată: 1 Apr 2021
    hcnxdz, stiucarul, malagambafane și alți 16 apreciază asta.
  20. tchupy

    tchupy Analist forum

    daca-l prinzi de 5 ori la rand iti da ceva, de exemplu: 1 unelte
     
    stiucarul, malagambafane, hereea și alți 11 apreciază asta.