Feedback Zbor de noapte

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 14 Mar 2017.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 22 Mar 2017.
  1. Îmi place

    81,4%
  2. Mi-e indiferent

    4,9%
  3. Nu-mi place

    13,7%
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. drop fooooarte slab, la plante de 8 h am obtinut 18 drop, deci 3 kebab, nici o speranta de terminat eventul, dar din obisnuinta si pasiune merg mai departe, pana marti mai sunt ceva zile, spor si noroc la drop
     
    t_ina_e, lucapadu1, mara62 și alți 4 apreciază asta.
  2. mara031991

    mara031991 Expert forum

    pe parcele mici sau mari ?Ai adunat drop fff mult/ Eu dupa parcele mari doar si asta s-a inimplat de ori.nu mai stiu cw parcele sa mai pun ?
     
    t_ina_e, robert-adila, lucapadu1 și alți 2 apreciază asta.
  3. roliana57

    roliana57 Legendă vie

    "Evolutia" mea: 41/125
    [​IMG]


    Cel mai bun drop l-am obtinut de la ciuperca luminoasa.
     
    Modificat ultima dată: 17 Mar 2017
    t_ina_e, robert-adila, lucapadu1 și alți 10 apreciază asta.
  4. mianar9

    mianar9 Novice forum

    nu-mi place eventul pt ca nu pot sa-l joc deoarece la mn pe parcela nu apar liliecii n-am cui sa dau kebab degeaba fac eu la moara !
     
  5. noryta

    noryta Novice forum

    apasa piatra funerara de langa moara si se va deschide un chenar. Bifezi apoi patratelul de sub liliac

    nu voi termina nici eu. 28 kebab. drop f slab
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 17 Mar 2017
    t_ina_e, lucapadu1, mara62 și alți 4 apreciază asta.
  6. mianar9

    mianar9 Novice forum

    eu nu pot lucra la acest event deoarece la mn pe parcela nu apar liliecii si n-am cui da kebabul !
     
    t_ina_e, lucapadu1, mara62 și alți 2 apreciază asta.
  7. roliana57

    roliana57 Legendă vie

    Raspunsul ti l-a dat noryta
    Apasa piatra funerara de langa moara si se va deschide un chenar. Bifezi apoi patratelul de sub liliac
     
    t_ina_e, robert-adila, lucapadu1 și alți 7 apreciază asta.
  8. Jettatura

    Jettatura Maestru forum

    Buna dimineata ! Bilantul meu : 0/360. Mult spor, tuturor !

    [​IMG]
     
    t_ina_e, robert-adila, lucapadu1 și alți 9 apreciază asta.
  9. aida59

    aida59 Maestru forum

    ore si primesc 9-1-cum ai reusit? Am terminat planta event si am facut drop. Pun de ieri planta planta 8 ore si primesc 9-10 drop.Nu stiu ce sa fac. Am parvele mari....nu cred ca o sa termin
     
    t_ina_e, lucapadu1, mara62 şi o altă persoană apreciază asta.
  10. Jettatura

    Jettatura Maestru forum

    Cultiv pe parcele mici 1x1, cu apa; gunoi; SuperCompost + la recoltare apasa simultan tasta F5 cu tasta stanga a mouseului :) Am cultivat 3 feluri de plante (la inceput, ptr a testa cum iese dropul) Ciuperca Luminoasa - 30 drop/recoltare; Floare de Amurg - 22-23 drop/recoltare si Spirite - 22-23 drop pe recoltare. :)
    Mentionez ca am activat ghiveci oribil (reduce timpul de maturare la plantele fioroase) si 1 data la 48 ore linia de vrej ( care, la fel reduce timpul de maturare la plantele fioroase). :)

    P.s. : Si din cadourile zilnice primite de la vecini si prieteni ! :)
     
    t_ina_e, robert-adila, lucapadu1 și alți 8 apreciază asta.
  11. alex.keegan

    alex.keegan Cunoscător forum

    P
    Pune planta de 8 ore pe parcele mari cu aranjament puritate+SC si buchet oribil, se face in 1 h 30 min si ies cam 15-18 sosuri.
     
    t_ina_e, lucapadu1, mara62 și alți 7 apreciază asta.
  12. sica12ro

    sica12ro Novice forum

    Da?:D Din ce?:(
     
    t_ina_e, robert-adila, lucapadu1 și alți 5 apreciază asta.
  13. pinok86

    pinok86 Împărat forum

    Eu am obtinut 22 sosuri cand am pus ciuperca luminoasa. La floare de amurg, tot 8 ore, am obtinut mai putin decat la planta de event. Cei care spun ca obtin mai mult, au broscutele care ii ajuta la suplimentarea dropului, depinde iar nivelul cupelor. Fiecare se descurca cum poate. Nu trebuie sa disperam, facem ce putem, trebuie sa ne relaxam si sa ne bucuram de event.
     
    t_ina_e, lucapadu1, mara62 și alți 7 apreciază asta.
  14. sandokanlord

    sandokanlord Baron forum

    Broscutele nu se pot amplasa pe Clar de luna;)
     
    t_ina_e, lucapadu1, mara62 și alți 6 apreciază asta.
  15. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Buna dimineata!
    Multumim noryta si roliana pentru raspunsuri.
    Nu trebuie sa fii necajita ca nu ai inteles din tutorial cum faci ca liliecii sa apara pe teren. Nu esti singura.
    Cand te afli pe terenul Clar de luna dai click pe aceasta piatra.
    piatra.PNG
    Iti va apare un dreptunghi care are un patratel mic sub poza cu liliac. Trebuie sa o bifezi si va arata asa:
    bifat.PNG
    In josul paginii vor aparea liliecii si-i vei putea hrani.
    l2.PNG
    Continua linistita sa faci Kebab. Sunt sigura ca te vei descurca.
    Spor la treaba!
     
    t_ina_e, robert-adila, lucapadu1 și alți 11 apreciază asta.
  16. pinok86

    pinok86 Împărat forum

    Eu nu am broscuta si nu am stiut ca nu se pot amplasa pe acest teren. Dar oricum, mersi pentru informatie sandokanlord. Poate fi folositoare pentru altii.
     
    t_ina_e, lucapadu1, mara62 și alți 4 apreciază asta.
  17. cosmincody

    cosmincody Profesionist forum

    Salutare, fermieri! Eu m-am apucat de event ieri dimineata, am plantat planta de event toata ziua ieri, am pus apa si super-compost, deci ca durata undeva la o ora recoltam, drop cam slabut. Azi noapte am pus plante nocturne cu timp de maturare peste 6 ore, iar dropul a fost mai bun. Acum am 26 de lilieci hraniti, adica am reusit sa fac 26 de kebab. Toata ziua, azi, o sa recoltez la cate o ora, iar dropul e in medie de 15 sosuri sangeratice. Sper sa fac cat mai mult din event, daca nu o sa pot sa il fac pe tot! :p

    Bafta tuturor!
     
    t_ina_e, robert-adila, lucapadu1 și alți 8 apreciază asta.
  18. AndyPandy84

    AndyPandy84 Maestru forum

    Ultimul drop obtinut: 10 borcanase cu sos dintr-un teren de urechi gelatinoase, parcele 1x1 in conditiile in care urechile dau 40 PE si cu bonusuri de PE de 90%. Ce mai, de groaza xD
     
    t_ina_e, lucapadu1, mara62 și alți 4 apreciază asta.
  19. roliana57

    roliana57 Legendă vie

    Urechile gelatinoase nu-ti vor oferi un drop "impresionant" iar bonusurile pentru PE nu-ti influenteaza dropul. Pentru un drop mai bun: cultiva plante cu timp de maturare mare (ciuperca luminoasa, floare de Amurg) pe parcele mari iar pentru un timp de maturare mai scurt....foloseste apa, ingrasamant, SC, aranjament puritate sau cozonac, buchet oribil. Succes!
     
    Modificat ultima dată: 17 Mar 2017
  20. AndyPandy84

    AndyPandy84 Maestru forum

    Wow, deci bonusurile de PE nu influenteaza dropul? :eek: Zuuuper, bine ca am aflat acum ca sa nu mai investesc aiurea in placinte si dulceturi. Multumesc, Roliana!
     
    t_ina_e, davidsiirina08, lucapadu1 și alți 4 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.