Feedback Zile de vară

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 10 Iun 2021.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 24 Iul 2021.
  1. Îmi place

    24,5%
  2. Îmi este indiferent

    5,3%
  3. Nu-mi place

    70,2%
  1. mama954

    mama954 Novice forum

    buna seara ce se intampla cu plantele de pe teren daca sunt necoapte acum la ora 23?
     
    stiucarul, paulici_01, -katnik- și alți 2 apreciază asta.
  2. Nemo

    Nemo Forum Moderator Team Farmerama RO

    Se vor recolta conform timpului aferent, fiind identificate apoi în Inventar.
     
    matusam, stiucarul, paulici_01 și alți 5 apreciază asta.
  3. mama954

    mama954 Novice forum


    multumesc seara buna
     
  4. stiucarul

    stiucarul Demiurg forum

    plante am,,sa fie drop!!
     
    matusam, paulici_01, malagambafane și alți 7 apreciază asta.
  5. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Gata numarul 2 Cu garoafe, daca tot fac drop instant pentru cealalta misiune...Poza:
    [​IMG]
     
    matusam, paulici_01, stiucarul și alți 9 apreciază asta.
  6. vlad4er

    vlad4er Scriitor în devenire

    Felicitari.
    Te rog, daca se poate, as dori sa stiu cat dureaza o cultura de garoafe "instant" ( la mine cu sera, vrej si SC timpul este de 40 min) si cat
    drop ai obtinut la o cultura.Din trestie am luat doar 199, ramane sa vad la garoafe cat iese.
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 18 Iun 2021
    MicuNicu, paulici_01, stiucarul și alți 5 apreciază asta.
  7. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Tocmai aia e, ca nu dureaza...Cu puritate si cozonac, cand aplici SC se coc instant...Chiar si pe parcele confort, fara apa, fara bonusuri de flori...Dar cu o linie de vrej care mareste eficienta SC cu 5%...
    Ai nevoie de altoiul "timpuriu" si de "sete de SC" Cele 2 altoiuri care au unul ceasul si celalalt ceasul in picatura verde...Eu mai am si "fan-Eco", dar nu sunt sigur ca ajuta, ca se aplica asupra apei si ingrasamantului, si nu am folosit de astea...doar SC
    Iar de drop, 44 la o tura, unul per parcela, dar cu 10 howie si vreo 4 linii de vrej de drop...In general parcelele confort sunt mai sigure la drop 1 la 1
     
    matusam, paulici_01, stiucarul și alți 6 apreciază asta.
  8. ani.vajai

    ani.vajai Scriitor activ

    Cind va aparea la magazinul de accesorii , cosul de cumparaturi ptr misiunea 2?
     
    paulici_01, stiucarul, amy46 și alți 4 apreciază asta.
  9. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Cosul 2 va putea fi achizitionat in perioada 25 iunie, ora Romaniei 15:00 - 27 iunie, ora Romaniei 23:00. Tutorialul a fost actualizat.
     
    Modificat ultima dată: 19 Iun 2021
    matusam, paulici_01, amy46 și alți 4 apreciază asta.
  10. ani.vajai

    ani.vajai Scriitor activ

    Multumesc!
    Asta inseamna ca nici aceasta misiune nu o pot termina. Mai am nevoie de 573 de paie in 24h. Exclus si niciodata pe ferma mea.
     
    paulici_01, SidTheKid, amy46 și alți 5 apreciază asta.
  11. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Este adevarat ca achizitionand cosul primeai si plante, dar cu banii dati pe un cos poti cumpara MD. Cu ele cumperi exact 100 paie cat iti ofera cosul.
     
    matusam, paulici_01, SidTheKid și alți 6 apreciază asta.
  12. ani.vajai

    ani.vajai Scriitor activ

    Nu obisnuiesc sa cumpar MD. probabil de aia nu mi-a venit ideea.
    Mutumesc oricum.
     
    matusam, paulici_01, SidTheKid și alți 6 apreciază asta.
  13. cp58

    cp58 Ambasador forum

  14. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Aproape gata si dropul pentru misiunea 3...Cu ce o mai iesi si din cultivarea plantei noi ar trebui sa ajunga... Poza:
    [​IMG]
     
    matusam, paulici_01, irinadimulescu și alți 11 apreciază asta.
  15. amy46

    amy46 Comandant forum

    [​IMG]
     
    matusam, Flaviu73, paulici_01 și alți 14 apreciază asta.
  16. flowerice17

    flowerice17 Începător forum

    Am reusit sa termin eventul din primul weekend si sa plantez in continuare planta de event pantru saptamana 2 .Nu am avut nevoie decat de o recolta de plante de event si am facut necesarul , de vineri nu plantez decat plante care aduc un numar mare de dropuri la recolta si nu cred ca voi termina misiunea 2 , numarul de dropuri fiind enorm .Referitor la monezi recuperezi doar 43 la prima misiune , vorbea cineva de 100 !!! As vrea sa stiu si eu cum le-a facut ?
     
    paulici_01, giuly1969, stiucarul și alți 5 apreciază asta.
  17. Criselt

    Criselt Legendă vie

    Misiunea 2 finalizata. Am luat de la Shop toate liniile de vrej, de-acum incet-incet incep sa le completez. Bafta celor care mai au de lucru!
     
    matusam, paulici_01, giuly1969 și alți 10 apreciază asta.
  18. gggggg53

    gggggg53 Conte forum

    Uffff, gata si zilele de vara !
     
    matusam, paulici_01, irina_love200 și alți 7 apreciază asta.
  19. stiucarul

    stiucarul Demiurg forum

    gata si eu de ieri.
     
    matusam, paulici_01, malagambafane și alți 7 apreciază asta.
  20. piscupiciu2014

    piscupiciu2014 Scriitor în devenire

    Buna ziua se actualizeaza si ceasul aferent misiunii zile de vara III conform anuntului de prelungire (la momentul actual arata 33 ore)
    Multumesc anticipat