Feedback Zile de vară

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 10 Iun 2021.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 24 Iul 2021.
  1. Îmi place

    24,5%
  2. Îmi este indiferent

    5,3%
  3. Nu-mi place

    70,2%
  1. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Solutia pe care o intrevad e ca diseara sa renuntam la planta de event si sa punem pentru drop hortensie, ceva... Si sa speram ca dropul ce iese din planta "elastic de par" o sa fie suficient... Mi-am pus si eu intrebarea daca a fost intentionata sau nu suprapunerea...
     
    stiucarul, zoridezi70, paulici_01 și alți 7 apreciază asta.
  2. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    O sa incerc totusi cu o reproducere...poate iese totusi ceva:)
     
    stiucarul, boby2020, paulici_01 și alți 6 apreciază asta.
  3. maximm

    maximm Duce forum


    Nu cred...

    "Lapte de cocos


    Acest drop va fi disponibil pentru misiunile 6 și 7.

    Acesta va apărea, aleatoriu, în urma recoltării plantelor și pomilor de pe Pășunea sălbatică în perioada în care misiunile 6 și 7 sunt disponibile. Îl veţi putea trimite şi cadou, îl veţi regăsi în secţiunea "Articole de sezon" din lista de cadouri."
     
    stiucarul, paulici_01, dana2727 și alți 7 apreciază asta.
  4. z.zoita

    z.zoita Junior Expert

    la reproduceri nu apare a fost schimbat tutorialul am incercat saptamina trecuta si nu a aparut
     
    stiucarul, paulici_01, SidTheKid și alți 6 apreciază asta.
  5. stormy_ania

    stormy_ania Scriitor în devenire

    De ce hortensie și nu hrișcă? Are timp mai scurt de coacere și dă mai multe PE.
     
    stiucarul, zoridezi70, paulici_01 și alți 7 apreciază asta.
  6. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Mie Hortensia imi da mai mult drop decat hrisca, 1 per camp mic, tocmai pentru ca are timpul mai lung...PE nu conteaza la drop!

    PS: Mai am un motiv! Cu altoiurile pe care le am la Hortensie, daca o cultiv la 23:00, folosind produsele mestesugaresti, cu apa si gunoi se coace in jurul orei 15:00, ceea ce mi se pare in regula... Nu o sa stau pana la 01:00 sa pun o planta mai scurta!
     
    Modificat ultima dată: 22 Iul 2021
    stiucarul, popik70, zoridezi70 și alți 11 apreciază asta.
  7. RazvanAndrei

    RazvanAndrei Expert forum

    Destul de intentionata.

    Te obliga sa alegi intre cele doua eventuri sau sa risti unul dintre ele. Iti trebuie 1195 drop pentru ultima parte a eventului care incepe maine. Nu strangi 1195 cu 1 recolta. Eu am pus ultima planta disponibila la nivelul meu (bulgare de zapada - 21:30 ore) si pe acea pasune doar 200 (daca luam 200) de drop. Deci, ca sa inchei acel event, ori pui SC la greu si pui garoafe, si te reapuci de planta elastica, ori continui cu elastica si renunti la zile de vara. Nu poti sa obtii 1195 drop la zile de vara fara sa tii pasunea salbatica ocupata de plante cu durata mare.

    Ar mai fi o optiune, si anume sa folosesti SC pe plantele elastice si sa speri ca reusesti sa strangi in 3 zile 1195 drop pentru zile de vara.

    Toate optiunile mi se par degeaba, insa, se poate alege un rau mai bun din lista de rele.
     
    stiucarul, zoridezi70, malagambafane și alți 9 apreciază asta.
  8. amy46

    amy46 Comandant forum

    Saptamana trecuta am reusit sa adun cea mai mare parte de drop pentru maine...imi lipsesc 209 drop

    [​IMG]
     
    stiucarul, boby2020, zoridezi70 și alți 20 apreciază asta.
  9. irina_love200

    irina_love200 Împărat forum

    Event finalizat !
    Mult spor !
     
    stiucarul, boby2020, zoridezi70 și alți 12 apreciază asta.
  10. amy46

    amy46 Comandant forum

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    stiucarul, luciana1949, boby2020 și alți 31 apreciază asta.
  11. kiri2270

    kiri2270 Legendă vie

    :p Final de Shop de vara...drop scos din garoafe altoite, culese cu armada Howie.

    [​IMG]
     
    pinokiomic, luciana1949, paulici_01 și alți 22 apreciază asta.
  12. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Gata si eu cu zilele astea de canicula... Tot cu garoafe am rezolvat, am lasat o codita sa mai salvez ceva SC, iesea el dropul oricum... Poze:
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    stiucarul, vinfiert, paulici_01 și alți 9 apreciază asta.
  13. dulcica1970

    dulcica1970 Supervizor forum

    Lungi au fost zilele de vara si cu emotii, dar am reusit sa ma racoresc dupa ce am dat gata si ultima misiune ! Zile racoroase va doresc si voua si mult spor celor care inca mai aduna lapte de cocos ! ;):p
     
    stiucarul, davidsiirina08, amy46 și alți 10 apreciază asta.
  14. cryss74

    cryss74 Începător forum

    Se pare ca imi lipsesc 10 monede rotiță cu toate ca am finalizat toate eventurile anterioare.Stie cineva cum pot verifica daca s-a strecurat vre-o greșeală pe undeva?
     
    stiucarul, davidsiirina08, -katnik- și alți 4 apreciază asta.
  15. Criselt

    Criselt Legendă vie

    Am ajuns si eu la final... cu toate cele 3 randuri de vrej completate. Si am un mare sentiment de usurare! ;)
     
    paulici_01, derby54, stiucarul și alți 7 apreciază asta.
  16. RazvanAndrei

    RazvanAndrei Expert forum


    Nu cred ca exista vreo greseala.

    Daca ai terminat toata eventurile, ar fi trebuit sa poti lua toate premiile din acea grila. Pana si cel ce valoreaza 1 rotita. Au fost calculate sa se poate lua tot, daca joci in fiecare weekend. Ma gandesc ca ai ratat vreo misiune/cerinta?
     
    paulici_01, derby54, stiucarul și alți 5 apreciază asta.
  17. geta_numai_eu

    geta_numai_eu Maestru forum

    Neata lumeee gata treaba...haideti la plaja...misiuni indelpinite. Spor tuturor!!
     
    paulici_01, derby54, stiucarul și alți 5 apreciază asta.
  18. cryss74

    cryss74 Începător forum

    Nu se pot vedea misiunile trecute pentru ca daca nu gresesc cumva le-am terminat pe toate
     
  19. -katnik-

    -katnik- Comisar forum

    Finalizat misiunea Zile de vara VII . Activat randurile de vrej 2 si 3.
    Vot pozitiv!
    Spor tuturor fermierilor !
     
    stiucarul, davidsiirina08, amy46 și alți 5 apreciază asta.
  20. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Cu siguranta nu ai livrat ceva si nu ai finalizat o misiune. In forum nu putem face verificari. Trimite tichet la Serviciul Suport.
     
    paulici_01, stiucarul, amy46 și alți 4 apreciază asta.