Feedback Zilele câinilor și pisicilor

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 20 Iun 2017.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 28 Iun 2017.
  1. Îmi place

    79,1%
  2. Îmi este indiferent

    7,3%
  3. Nu-mi place

    13,6%
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. ostrogot

    ostrogot Junior Expert

    Fabrica de hidranti si fabrica de cutii de carton am deja. Asa ca nu am motivatia de a participa la event. De data asta voi zice pas.
     
    doinitza1, victorashi, malagambafane și alți 7 apreciază asta.
  2. marcela_f69

    marcela_f69 Conte forum

    Vot pozitiv si din partea mea pentru acest Event ! spor la reproduceri tuturor !
     
    cerbul, doinitza1, mara62 și alți 11 apreciază asta.
  3. gabone02

    gabone02 Avansat

    Nu imi este foarte clar daca primim linia de vrej indeplinind doar cele 2 misiuni individuale. Pentru asta trebuie sa atingem primul prag?
    Ce valoare are primul prag? dar cel final?
    multumesc
     
    doinitza1, mara62, victorashi și alți 8 apreciază asta.
  4. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Event foarte frumos si relaxat. Minunat! Sper sa avem forta de a realiza si misiunea globala.
    Liniile de vrej le vom castiga la misiunile individuale, asa ca ne vor fi de folos pentru a produce mai multe animale pentru a le dona la misiunea globala unde premiile in PE sunt fenomenale.
    Numai daca ne uitam atenti la recompensa de la niv. 15 (72917 x Nivelul jocului) ametitor, nu? Ferice de cei ce vor ajunge acolo!
    Avem animale, hrana, SH, Baby boom, craitarii sunt si ei prezenti la reproduceri, cu alte cuvinte suntem bucurosi si pregatiti pentru acest event.
    Nu sunt sigura ca am inteles bine la ce se refera "contravaloarea celor donate"? Cumva contravaloarea animalelor caini si pisici cat si septelul aferent lor, dar si contravaloarea dropului de event deoarece are valoarea donarii de 10.000.


    "Dacă după finalizarea unei misiuni veți vrea să continuați să donați pentru a ajuta la progresul global, veți obține ca recompensă individuală PE în funcție de contravaloarea celor donate,..."


     
    doinitza1, mara62, victorashi și alți 10 apreciază asta.
  5. Flaxys

    Flaxys Scriitor în devenire

    Nu vad ce este atat de interesant la acest event...foarte multi fermieri se bucura si chiar nu gasesc nici un premiu mai special pentru asta.
    Poate nu am citit cu atentie si mi-a scapat.
     
    cris_tod, doinitza1, mara62 și alți 11 apreciază asta.
  6. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Liniile de Vrej se află la primul prag, da. Valorile necesare atingerii celor două praguri lipseau din tutorial, sunt adăugate acum: 26.000.000.000, respectiv 30.000.000.000 GG.
    Exact.
     
    cerbul, doinitza1, gabone02 și alți 14 apreciază asta.
  7. stefania6262

    stefania6262 Scriitor activ

    Vot pozitiv ,bafta la reproduceri!
     
    cerbul, doinitza1, mara62 și alți 11 apreciază asta.
  8. Carolll72

    Carolll72 Veteran Forum

    In mod normal ar fi suficient ca 46000 de jucatori sa termine ambele sarcini, sper sa fie totusi mai multi...
     
    cerbul, doinitza1, mara62 și alți 11 apreciază asta.
  9. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Hai ca acum sunt in ceata! Care sunt cele doua praguri? Sunt doua praguri la misiunea globala?
    Deci liniile de vrej nu se castiga la sarcinile individuale?
     
    doinitza1, mara62, victorashi și alți 4 apreciază asta.
  10. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Prag=etapa.
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 21 Iun 2017
    doinitza1, mara62, victorashi și alți 9 apreciază asta.
  11. Carolll72

    Carolll72 Veteran Forum

    Pragul final e chiar mic, raportat la intreaga comunitate, tinand cont si de faptul ca aproape toata lumea are ff multa superhrana. Eu , ma asteptam la cerinte mult mai mari!
     
    cerbul, davidsiirina08, doinitza1 și alți 8 apreciază asta.
  12. adina69

    adina69 Scriitor activ

    'Neata fermieri!

    Avand in vedere ca am intrat sa imi fac ferma, am ales sa ofer cateva ore septelului pentru a se reproduce in tihna, nu din lipsa de parfum, ci din comoditatea de a termina evenimentul inca din primele minute.
    Cat despre cele doua praguri, nu ma complic, cu siguranta vor fi dovedite usor de un numar atat de mare de fermieri. Nu cred ca voi strica septelul, respectiv superhrana pentru niste experienta. Spun niste desi ar fi mai multa, insa cine ma grabeste sa cresc in nivel avand in vedere greutatile intampinate altadata la un nivel de varf?
    O zi buna!
     
    davidsiirina08, doinitza1, mara62 și alți 9 apreciază asta.
  13. Dana_100

    Dana_100 Novice forum

    Event tare frumos cu premii deosebite. Aparent usor, dar el este dificil. El trebuie echilibrat la donarea contravaluarii donarii( caini / pisici).
    Nu ai cum sa stii ce alegere vor avea fermierii din toate țările.
    La final o sa fie mai dificil. :p
     
    davidsiirina08, doinitza1, mara62 și alți 4 apreciază asta.
  14. naivreasastii

    naivreasastii Comandant forum

    Eventul e relaxant si frumos daca dispui de multe pisici si multi caini precum si de septelul aferent !La prima vedere pare simplu ,dar daca fac niste calcule , ma uit in sura si ma gandesc ca pot dona doar septel de la caini si pisici ,deja lucrurile se complica .Sper ca SH sa-mi ajunga pentru a finaliza eventul .Deocamdata am pe toata ferma adaposturi de caini si pisici,hrana am pregatit si vreau sa cred ca ma descurc si de data aceasta !Spor tuturor !
     
    davidsiirina08, doinitza1, mara62 și alți 7 apreciază asta.
  15. doinitza1

    doinitza1 Junior Expert

    Asa cum am facut si alta data voi dona maxim caini si pisici si am sa fiu mai zgarcita cu septelul. Am cumparat animale suficiente, ferma este plina de adaposturi de pisici si catei.
    Nici nu a inceput eventul si suntem gata? Pana pe 27 iunie facem animale. Pacat ca baby boom dureaza asa putin! Oricum o sa reproducem acum ca sa nu ne para rau mai tarziu.
    Oricum imi trebuie septel pentru misiunea de la cooperativa si o rezerva nu strica niciodata.;)
     
  16. ttteee

    ttteee Cunoscător forum

    La misiunea 5 câini se cer oase în valoare de 150.000, iar în tutorial sunt trecute 15 oase, deci în valoare de 15.000. Cum este corect?
     
    davidsiirina08, doinitza1, mara62 și alți 4 apreciază asta.
  17. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Corect este 15 x 10.000 = 150.000
     
    -Abramburica-, doinitza1, mara62 și alți 5 apreciază asta.
  18. ttteee

    ttteee Cunoscător forum

    Îmi cer scuze.
     
    doinitza1, mara62, malagambafane și alți 2 apreciază asta.
  19. Claudia

    Claudia Duce forum

    Am terminat cele 2 misiuni si am donat dropul ramas de jucarii la misiunea globala.

    Ce e ciudat e ca am primit pentru fiecare donatie de 16 jucarii (echivalent 160,000 GG) o recompensa de 46,333 PE, care este egala cu circa 333 x Nivelul meu de joc (139). Nici pomeneala de macar 521 x nivelul de joc, atat cat e trecut in tutorial ca ar fi recompensa pentru contravaloarea de 100,000 de GG, daramite mai mult, ca pentru 160,000 atat cat am dat la fiecare dintre cele doua animale.
     
  20. geckofeet666

    geckofeet666 Supervizor forum

    Pot spera la un al doilea baby boom in weekend??:p
     
    cerbul, doinitza1, mara62 și alți 4 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.