Feedback Zilele câinilor și pisicilor

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 20 Iun 2017.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 28 Iun 2017.
  1. Îmi place

    79,1%
  2. Îmi este indiferent

    7,3%
  3. Nu-mi place

    13,6%
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. adria2

    adria2 Maniac forum

    Am terminat evenimentul, acum sa ne ocupam si de global :)
     
    marianz, miracol31, cerbul și alți 13 apreciază asta.
  2. Shepherd

    Shepherd Guest

    Este foarte corectă cantitatea de puncte pe care ai primit-o. Este direct proporţională cu cantitatea donată la un moment dat în funcţie de acel prag.
     
    marianz, miracol31, davidsiirina08 și alți 7 apreciază asta.
  3. -iulia1992-

    -iulia1992- Maniac forum

    Am terminat si eu amble misiuni, am donat si la gobal.. Votul meu e pozitiv
    Insa, nu stiu cum a fost la voi, dar la mine a fost slab rau BB... :( in special la catei..
    Dar de, aleatoriul asta....
     
    marianz, miracol31, cerbul și alți 14 apreciază asta.
  4. tweety`

    tweety` Baron forum

    Eu am donat 50 de jucarii la pisici, pt misiunea globala si am primit doar 97917 PE. Avand nivelul 94 inseamna ca am primit puncte pentru un prag mult mai mic(1041,67 x nivel joc). In tutorial scrie ca pentru pragul de 350 000 se primeste 1667xnivel de joc. Iar bara nu se completeaza cu progresul general. Se afla dor la final daca s-a indeplinit misiunea, sau cum?
     
    marianz, cerbul, blackspace77 și alți 9 apreciază asta.
  5. Claudia

    Claudia Duce forum

    Valoarea recompensei in PE pentru donatiile ulterioare finalizarii misiunilor individuale nu este dependenta de vreun prag, cel putin acest lucru nu este mentionat in tutorial. Doar pachetul de recompense speciale - gen linia de vrej- este dependent de un prag.

    Valoarea recompensei primite in PE este mai mica decat cea mentionata in tabel la nivelul meu, nu inteleg cum poate fi foarte corecta din moment ce nu corespunde valorii mentionate nici macar pentru doar 100,000 GG contravaloare produse donate, desi au avut valoare de 160,000 GG.
     
    cerbul, blackspace77, davidsiirina08 și alți 9 apreciază asta.
  6. Shepherd

    Shepherd Guest


    Ca un mic exemplu pentru nivelul 5 la care ai donat 160000 /50000*3=1,066
    După se înmulţeşte 1,066 cu 313, rezultând 333.
    Te-am lămurit?



    Rezultatele se vor vedea in timp, valorile necesare sunt totusi mari.
     
  7. catalinamanda

    catalinamanda Scriitor în devenire

    Am citit rasp si tutorialul dar nu am inteles. Ca sa primesc linia de vrej trebuie sa donez la nivelul global/. Sau e suficient sa doneze ceilalti jucatori si sa treaca pragul pt a primii linia?
     
  8. miaandrei59

    miaandrei59 Pretendent

    event terminat ,am donat si la global si mai donez .
     
    marianz, miracol31, davidsiirina08 și alți 8 apreciază asta.
  9. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Este suficient, dar:
     
  10. catalinamanda

    catalinamanda Scriitor în devenire

    misiunea individuala este finalizata, ambele sunt
     
    sile_mony, marcela_f69, mara62 și alți 6 apreciază asta.
  11. doinitza1

    doinitza1 Junior Expert

    Daca este cineva a donat pentru global la catei cat si la pisici il rog sa ne puna o poza, pentru fiecare animal in parte. Ma refer strict la global.
    Multumesc!
     
    miracol31, davidsiirina08, sile_mony și alți 6 apreciază asta.
  12. adina69

    adina69 Scriitor activ

    Event finalizat. Am fost nevoita sa consum mai multa superhrana din lipsa septelului in cauza, donand totodata surplusul de jucarii, oase.
    Astept sa vad cum evolueaza cele doua praguri. Timp este destul.
    Nu doar la tine. nici nu am trecut de Savannah, respectiv Starsky. Si acelea...doua din fiecare.
    Asta e. As mai pune alte animale, dar la norocul meu, cred ca stric superhrana.
     
    Modificat ultima dată: 21 Iun 2017
  13. popescudana42

    popescudana42 Legendă vie

    Am terminat cele 2 misiuni individuale si acum incep sa donez la cea globala.pentru ambele am donat la pisicute 23 de jucarii si la catelusi 50 iar acum donez ce jucarii mai strang si septel..
    Mult spor tuturor si mult noroc la reproduceri.
    Nu a fost un BB darnic pana acum pentru mine,dar asta e merg mai departe.
     
  14. Claudia

    Claudia Duce forum

    Aritmetic vorbind, calculul tau este corect. Logica incadrarii la nivelul 5 imi scapa. De ce sa fi donat pentru nivelul 5, cand donatia era ca valoare intre nivelul 6 si 7? In mod normal, ar fi trebuit sa primesc recompensa minima pentru 6 si cand completez diferenta pentru nivelul 7 sa primesc diferenta de PE corespunzatoare.
    Acum am donat inca 4 jucarii la pisici, ca sa ating donatia de 200,000 PE, nivelul 7. Am primit ca recompensa pentru cele 4 jucarii 11,583 PE. Pentru primele 16 am primit 46,333 PE, iar pentru cele 4, am primit 11,583 PE, proportional. Deci la valoarea totala donata de 200,000 GG echivalent, am primit in total 57,916 PE.

    Conform tutorialului, la 200,000 GG produse donate, recompensa ar fi fost 938 x Nivelul (139) = 130,382 PE. Diferenta = 72,466 PE mai putine decat ma asteptam, asta uitandu-ma la tabelul din tutorial; este o diferenta foarte mare si nu-mi convine.

    Daca donatia trebuie facuta "dintr-o bucata", dintr-o singura categorie, ca sa se incadreze la un anumit nivel si sa primim recompensa din tabel, acest lucru trebuie mentionat clar, nu e subinteles, fiindca suntem obisnuiti cu donatii cumulative.

    Drept urmare, mai mult decat jucarii care nu ma costa nimic, nu o sa donez la misiunea globala. Mai am inca 40 din fiecare, se va face o suma frumusica pentru global. Eu cred ca reusim sa atingem pragurile fara probleme.
     
  15. lilianapostelnicu

    lilianapostelnicu Scriitor în devenire

    Terminat cele 2 misiuni, ma apuc sa donez si la global. Vot pozitiv.
     
    marianz, sile_mony, marcela_f69 și alți 7 apreciază asta.
  16. stoiantudorel

    stoiantudorel Comandant forum

    Poate nu excelez eu la matematica dar la o donare de 2400000 gg am primit 1000000 pe desi detin nivel 200 si la valoare de 2300000 in tutorial spune ca se inmulteste cu 10000 ori nivel de joc.Unde gresesc eu calculul?
     
    marianz, davidsiirina08, -iulia1992- și alți 9 apreciază asta.
  17. -Cosmin97-

    -Cosmin97- Novice forum

    Mai am putin pentru pisici ca am inceput mai tarziu, dar o sa il termin.
    Pana atunci, ma bucur ca am reusit sa intru in posesia unui frumos exemplar Sheeba Inu.
    Succes tuturor!
     
  18. deea4u

    deea4u Analist forum

    Din partea mea acest event va avea un vot negativ, motivul e ca nu sunt adaposturi misterioase....
     
    marianz, blackspace77, sile_mony și alți 7 apreciază asta.
  19. dadan

    dadan Împărat forum

    Am terminat ambele misiuni individuale,BB foarte slab.Cam scump totusi eventul :p .Acum donez la global.Bafta tuturor!
     
    marianz, miracol31, blackspace77 și alți 11 apreciază asta.
  20. mara62

    mara62 Conte forum

    Am terminat cele doua misiuni, am donat ceva si la global, norocul a fost si de data aceasta absent la BB. Votul meu este pozitiv ;)
     
    marianz, chichi_scai, miracol31 și alți 10 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.