Feedback Ziua îndrăgostiților - 2022

Discuție în 'Runda de discuții' creată de nikolae28, 9 Feb 2022.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul ?

Sondaj închis pe 19 Feb 2022.
  1. Îmi place

    80,5%
  2. Mi-e indiferent

    9,7%
  3. Nu-mi place

    9,7%
  1. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Vă așteptăm în această temă pentru păreri, opinii și nelămuriri cu privire la eventul Ziua îndrăgostiților. De asemenea, prin intermediul sondajului vă puteți exprima rapid opinia în privința evenimentului.

    Nu uitați să consultați AICI tutorialul iar pentru alte link-uri utile: Indexul.

    Spor!
     
    valemnd158, paulici_01, MicuNicu și alți 5 apreciază asta.
  2. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Of cat am asteptat eventul asta si ce premii triste sunt acolo...:(
    O sa il fac din inertie, pentru vrej si pentru ca minijoculetul asta nu imi da batai de cap.
    O sa-mi fac un cadou si o sa-mi achizitionez ferma roz sa imi alin suferinta xD.
    La vot o sa ma mai gandesc...

    Succes celor care se hotarasc sa participe!
     
    rjean777, tcmxxl1975, raisa2005 și alți 12 apreciază asta.
  3. cathyrock90

    cathyrock90 Cunoscător forum

    Merita
    Vrejul e super ok, porc spinos...
    dar fara cutii picollo...
     
    -Abramburica-, tcmxxl1975, raisa2005 și alți 8 apreciază asta.
  4. .mpond.

    .mpond. Profesionist forum

    depinde din ce unghi privim !Imi plac premiile:inca 1 ad de porc spinos si inca 1 item "arta pulverizarii florilor".Apoi e cantitatea de SH care se poate lua cu monede putine(mai ales ca urmeaza event cu reproduceri ;)).Si restul de premii,stelute,creitari,banane(depinde de ce are fiecare nevoie),etc....Apoi,sa nu uitam ca si de la calendar se primesc destule,iar eu privesc eventul si calendarul ca pe un pachet.Ca nu sunt picollo?!Daca-s prea multe,devin banale !:)
     
    tcmxxl1975, raisa2005, paulici_01 și alți 10 apreciază asta.
  5. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Mi se pare singurul lucru interesant de la acest event.
    Niciodata! Cu cat mai multe, cu atat mai bine!
     
    rjean777, tcmxxl1975, cami20022002 și alți 19 apreciază asta.
  6. OanaMihaela

    OanaMihaela Cunoscător forum

    Pentru a finaliza eventul sunt necesare 11856 plante si 1056 drop.

    Eventul mi se pare ok, insa destul de monoton.. cum de altfel mi s-au parut cam toate incepand cu eventul de Craciun.
    Mult succes tuturor!
     
    Modificat ultima dată: 10 Feb 2022
    rjean777, tcmxxl1975, catapen și alți 18 apreciază asta.
  7. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Asa este cu cutiile Piccolo... Event frumos , mie imi place! Am o nelamurire : ''Ca recompensă, pe lângă contorizarea rundelor la misiunea principală, veți primi 35 monede-stea la finalul fiecărui mini-joc ...'' 35 monede stea?!?!
     
    rjean777, tcmxxl1975, eZ-Jay și alți 13 apreciază asta.
  8. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Da
     
    tcmxxl1975, ghitane, adriane45 și alți 13 apreciază asta.
  9. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    In acest caz, chiar si fara niciun bonus, la 49 de runde jucate, se pot obtine 1715 monede stea, suficiente pentru a lua cam tot ce este interesant la "Diverse". Nu vad vreun item care sa merite luat ca dublura...
     
    rjean777, tcmxxl1975, ghitane și alți 16 apreciază asta.
  10. fabian201070

    fabian201070 Avansat

    merita facut.fara cutii picollo.decat din cutii ape termale mai bine cu arta pulverizarii florilor,un item ffbun pt avansare nivel.+multe monede stea.am pregatit terenurile cu amarant.
     
  11. GYMY68

    GYMY68 Începător forum

    De unde ,achizitionati ferma roz? Multumesc frumos.
     
    paulici_01, tcmxxl1975, valemnd158 și alți 7 apreciază asta.
  12. sclau8

    sclau8 Cunoscător forum

    In stanga te duci pe cosul de cumparaturi,apesi icoana decoratiuni,scrii roz, si este de cumparat cu 299 mamudele " Design ferma roz". Nu stiu daca in perioada de reduceri este la acelasi pret, sau este redus.
     
    paulici_01, tcmxxl1975, valemnd158 și alți 7 apreciază asta.
  13. RazvanAndrei

    RazvanAndrei Expert forum

    Ca sa terminati eventul, aveti nevoie de:

    Plante: 12,103
    Drop: 1,078

    Daca este ceva gresit, voi modifica. :)
     
    paulici_01, tcmxxl1975, matusam și alți 9 apreciază asta.
  14. fabian201070

    fabian201070 Avansat

    eventul se face usor fara bonusuri sau jack ,asta daca il faci in 5 zile ,daca vrei in 6 ore baga resurse,eu joc de placere si fara graba;daca il faci in cateva ore care unde este frumusetea jocului.dar fiecare are stategia lui ,,am citit un comentariu foarte corect in privinta altor fermieri,,;sa ne vedem de strategia noastra si de ferma noastra ,nu ce face vecinul,e corect.
     
  15. OanaMihaela

    OanaMihaela Cunoscător forum

    Ai uitat sa scazi Manusa pe care o primesti inca de la inceput :) La moara produci doar 48 de Manusi, caz in care necesarul este cel scris de mine mai sus.
     
  16. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Ai impresia ca cei care il termina in 6 ore,nu joaca de placere?Doar nu joaca din obligatie..Placerea este diferita de la caz la caz;de ex.eu,daca il termin in 6 ore sau intr-o zi,am placerea ca in urmatoarele 4-5 zile sa-mi rezolv alte stocuri de plante,fructe si tot ce mai tine de joc si care imi sunt necesare iar frumusetea jocului,in acest caz este aceea ca mi-am refacut stocurile pe care,poate,le-am consumat la un alt event,poate chiar la eventul anterior. Resursele nu sunt facute sa stea in inventar si sa le consumi...eu bag resurse cind am ptr.ca de aceea le fac si pe urma incep sa le refac...Deci,in toate cazurile,toti joaca de placere,nimeni nu e obligat si nimeni nu pierde timpul aiurea pe joc indiferent ca face un event in 6 ore,intr-o zi sau in 6 zile...toti joaca din placere si isi aleg strategia in functie si de timpul pe care il au la dispozitie..
     
  17. rjean777

    rjean777 Expert forum

    Incep cu 286 drop !
    spor !
     
  18. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Incep cu 566 drop, fara cadouri si copacii fermecati, recoltati dimineata...
    Spor!
     
    paulici_01, tcmxxl1975, matusam și alți 12 apreciază asta.
  19. cp58

    cp58 Ambasador forum

    [​IMG]
    Succes tuturor!
     
    paulici_01, tcmxxl1975, matusam și alți 12 apreciază asta.
  20. geta57

    geta57 Rutinat