Feedback Ziua garajelor deschise

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 24 Aug 2021.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 31 Aug 2021.
  1. Îmi place

    34,0%
  2. Îmi este indiferent

    8,5%
  3. Nu-mi place

    57,4%
  1. tuca4747

    tuca4747 De-al casei

    Multumesc Cruella pentru precizare.
    Faptul ca am privit fugitiv desenul la plante ar fi putut induce in eroare si pe alti useri.
    O seara placuta
     
    mara62, Criselt, stiucarul și alți 6 apreciază asta.
  2. .mirela85.

    .mirela85. Junior Expert

    de unde ati facut rost de monede stea?
     
    mara62, Criselt, stiucarul și alți 5 apreciază asta.
  3. bmia_maria

    bmia_maria Scriitor activ

    Le cumperi de la shop cu plantele de event
     
    mara62, tcmxxl1975, Criselt și alți 6 apreciază asta.
  4. geta57

    geta57 Rutinat

    Pe terenul special este o iconiță cu semnul monedei stea(lângă semnul Înapoi).
     
    mara62, tcmxxl1975, Criselt și alți 6 apreciază asta.
  5. AnaMaria

    AnaMaria Novice forum

    ca imagine de ansamblu...te chinui sa faci rost de 300 monede stea cu ajutorul plantelor, si ce mai faci cu ele la ambele misiuni....deci se pot lua lazile Piccolo...dar daca nu bagi ban real ca sa cumperi cosurile, nu ai nici o sansa sa iei si pomii/ adaposturile, dar si lazile... pe scurt - ai de ales! ori ori! si apoi pui problema daca iti pica ceva care sa merite fie din lazi fie din pomi/adaposturi...cu o sansa mai mare evident din adaposturi /pomi decat din lazi! eu merg pe varianta cu lazile...sper sa merite! Dar, cum nu sunt sanse egale in a alege sa te chinui sa plantezi sau sa platesti cu ban real (varianta simpla), clar nu este genul meu de event. Desigur se poate merge pe varianta de a lua doar una sau 2 lazi si restul pomi/adaposturi...dar tot cu jumatati de masura se merge daca nu se investeste moneda reala deloc! ca si parere personala, sunt alte eventuri mult mai ok ca acesta!
     
    mara62, tcmxxl1975, MicuNicu și alți 12 apreciază asta.
  6. .mpond.

    .mpond. Profesionist forum

    Daaaa,am decis: NU imi place acest gen de event !!!!:sleepy: Chiar daca,initial,am crezut ca e bine sa fie pe teren separat,am aflat ca ma tine "legata" la program mai rau ca oricand.Nu e pic de distractie,doar socoteli de timp,monede,etc.Nici macar nu voi plasa pe teren premiile (contrar obiceiului meu de super,mega,extra curioasa) o perioada,pt a nu mari dezamagirea eventului.Succes tuturor . Vot negativ.:(
     
    mara62, jymi52, MicuNicu și alți 11 apreciază asta.
  7. stiucarul

    stiucarul Demiurg forum

    Am luat prima Cutie Pico.
     
    mara62, dulcica1970, ani.vajai și alți 11 apreciază asta.
  8. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Gata si a patra cutie Piccolo. A fost un event lejer totusi.
    [​IMG]
     
    mara62, -iulia1992-, stiucarul și alți 10 apreciază asta.
  9. mara031991

    mara031991 Expert forum

    de ce oare nu putem cu plantele facute sa luam mai multe monede stea decat cele limitate ca nr ? Pacat mai luam si alltceva nu numai lazile picco;o
     
    mara62, -Abramburica-, -iulia1992- și alți 9 apreciază asta.
  10. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Este un event cu dificultate ridicata, nu prea exista eventuri la care sa iei toate-toate premiile. ii ca in viata. "Cine poate, cioante roade". Fiecare face in functie de timp, in cazul acestui event, in functie de resurse din ferma sau din buzunarul real, in cazul altor eventuri. Il tratam ca pe un joc si nimic altceva. A fost lejer, am plantat peste noapte, planta mare si cu calcule - ori 2 plante mici si 1 mare peste zi, ori 3 mici. Maine la amiaza o sa iau a 4-a lada Piccolo si.... cam asta este. Iar lazile le adun, poate daca vor fi mai multe, am sanse mai mari si la ceva mai special. SPOR
     
    mara62, -Abramburica-, -iulia1992- și alți 11 apreciază asta.
  11. -mamaleone

    -mamaleone Mare-maestru forum

    Salut!
    Mie imi place acest tip de event: practic fara nici un fel de resurse investite, timpi destul de mari de recoltare, plantez cat pot, iau ce pot. La bilant, toate bunurile pe care reusesc sa le iau sunt aproape cadou. Bonus, toate terenurile fermei libere, pot cultiva ce am nevoie.
    Deocamdata am luat 1 cutie Piccolo, astazi am sa o revendic pe a doua. Daca mai am timp, poate reusesc si una dintre cutiile cu monede stea. Nu e rau 3 cutii Piccolo, zic eu, la un event fara prea mari batai de cap. Succes!
     
    paulici_01, mara62, -Abramburica- și alți 16 apreciază asta.
  12. malagambafane

    malagambafane Legendă vie

    Eu am votat ,, imi place ,, fara nici un fel de stres sau cheltuieli am reusit sa iau 3 lazi picolo din care au iesit loveste viermele, elevul lui Ingrid si floare capcana pentru hamsteri.
     
    paulici_01, cp58, mara62 și alți 12 apreciază asta.
  13. derby54

    derby54 Veteran Forum

    Event terminat din punctul meu de vedere cele 4 cutii picollo luate de aseara din care au iesit jobenul magic,distractie la inot,loveste viermele si umbreluta cu puncte destul de binisor dupa mine.Mult spor celor ce mai lucreaza la event.
     
    paulici_01, cp58, mara62 și alți 8 apreciază asta.
  14. -Abramburica-

    -Abramburica- Scriitor activ

    la acest event am reusit sa iau cutiile piccolo, inclusiv itemul ,,napasta fermierului"
    nu am reusit sa iau itemul ,,inginer infuriat"
    arborii minune nu ma intereseaza intrucat am din fiecare
    ar fi fost bun si un cuib pasare-secretar...dar...nu poti sa le iei pe toate
    spor!
     
    paulici_01, cp58, mara62 și alți 7 apreciază asta.
  15. leutzu61

    leutzu61 De-al casei

    final de event. 4 cutii piccolo,napasta fermierului,6 lazi lumina de foc.
     
    Modificat ultima dată: 31 Aug 2021
    paulici_01, tcmxxl1975, cp58 și alți 7 apreciază asta.
  16. mariuta48

    mariuta48 Legendă vie

    [​IMG] [​IMG]
    Arta pulverizarii florilor, jobenul magic, cantece florale si vanatoarea eterna de comori din cele 4 cutii.
    Pentru mine a fost un event "cuminte" care si-a vazut de treaba lui:D, iar eu am ramas cu premiile de care sunt foarte multumita.
    :music::inlove:
     
    paulici_01, tcmxxl1975, Criselt și alți 8 apreciază asta.
  17. mara62

    mara62 Conte forum

    Finalul inseamna pentru mine cele 4 cutii piccolo :p
     
    paulici_01, dulcica1970, MicuNicu și alți 10 apreciază asta.
  18. tcmxxl1975

    tcmxxl1975 Expert forum

    4 cutii in final si la mine (a 4-a la limita limitei cu 15 minute inainte de final ) si avem elevul lui ingrid ,dansul frunzelor, geniu multitasking si distractie la inot.....3 perfecte unul indiferent.....succes
    [​IMG]
     
    paulici_01, leutzu61, MicuNicu și alți 6 apreciază asta.
  19. Alphers

    Alphers Junior Expert

    3 cutii si la mine, din ele am primit prietenul urs, cadoul lui jack, jobenul magic
     
    paulici_01, MicuNicu, Criselt și alți 4 apreciază asta.