Feedback Ziua liberă a ajutoarelor

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 19 Noi 2019.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 26 Noi 2019.
  1. Îmi place

    75,0%
  2. Îmi este indiferent

    6,0%
  3. Nu-mi place

    19,0%
  1. EllaBalerina

    EllaBalerina Board Administrator Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Vă așteptăm în această temă pentru păreri, opinii și nelămuriri cu privire la eventul Ziua liberă a ajutoarelor. De asemenea, prin intermediul sondajului vă puteți exprima rapid opinia în privința evenimentului.

    Nu uitați să consultați AICI tutorialul iar pentru alte link-uri utile: Indexul.

    Succes!
     
    donnadmn, amy46, -katnik- și alți 7 apreciază asta.
  2. celina_amarandei

    celina_amarandei Talent de excepţie

    Nu mi se pare asa de interesant eventul, nu votez deocamdata, sunt dezamagita ca nu avem la recompense nici o combina. Ma voi hotari maine ce voi face, functie de drop.
     
    Ade-Leona, donnadmn, amy46 și alți 12 apreciază asta.
  3. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Macar e bine ca nu cere nimic din sura, ci doar timp pe continent. Putem continua refacerea surilor pe Baha. O sa votez mai tarziu, inclin spre imi place, desi un pic alambicat cu obtinerea stejarilor intai si apoi itemurile pentru vrej cu frunzele lor. O sa intru in event fara calcule, la 'ce-o iesi'. Spor si voua!
     
    amy46, bmw123bmw, pinok86 și alți 8 apreciază asta.
  4. Tudy

    Tudy Mare-maestru forum

    Prima zi de event nu e 20.11, ora 15- 21.11 ora 15? In tutorial apare 21-22.
     
    donnadmn, amy46, bmw123bmw și alți 10 apreciază asta.
  5. Criselt

    Criselt Legendă vie

    Vot pozitiv!
     
    Modificat ultima dată: 19 Noi 2019
    donnadmn, amy46, bmw123bmw și alți 8 apreciază asta.
  6. sclau8

    sclau8 Cunoscător forum

    "Sarcina notată cu numărul 6 va fi deblocată după finalizare celor 12 sarcini prezentate mai sus și va putea fi refăcută de câte ori doriți, pentru a obține mai mulți Arțari bătrâni. "
    Repeti sarcina aia de cateva ori. Cam alambicat, da asta e, incerc sa il fac ca nu am multi dintre copacii care dau fructele alea din lazile de fructe exotice.
     
    Iulia20022002, donnadmn, amy46 și alți 8 apreciază asta.
  7. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Eu inteleg asa: Suntem obligati sa facem cele 12 sarcini ca in orice event normal, la rand, si vom obtine 12 stejari batrani. La timpul maxim de coacere, vor produce 12 x 810 = 9720 contravaloare frunze. Deci, pentru a obtine si ultimul item, trebuie un stejar in plus. Sper ca sarcina 6 sa se deblocheze dupa ce terminam bara de event cu cele 12 donari, si apoi putem obtine cati stejari putem sau dorim,pentru finalizare si premiile suplimentare. Nu este exclus nici castigul la roata, dar daca nu gresesc, nu e neaparata nevoie. Ma insel cumva?
    PS: Si mai sper sa nu se recolteze automat cu combina respectivii stejari, ne-ar cam da planurile peste cap. Sa fim atenti...
     
    Modificat ultima dată: 19 Noi 2019
    Ade-Leona, donnadmn, amy46 și alți 12 apreciază asta.
  8. fermierulluca

    fermierulluca Conte forum

    Asta daca socotesti doar primele 3 misiuni pentru linia de vrej. Pentru ca nu putem dona la gramada va trebui sa sa socotim cv frunze pe cerinta. ( 3000= 3x810+570)x2 si 4000= 6x570+2x300. Necesar 16 artari. Se poate si (4x810)x2 si 5x810 daca timpul de coacere ne permite
     
    donnadmn, amy46, bmw123bmw și alți 9 apreciază asta.
  9. mona_is

    mona_is Novice forum

    corect
     
    amy46, bmw123bmw, davidsiirina08 și alți 8 apreciază asta.
  10. mona_is

    mona_is Novice forum

    pt. sarcina 4 si 5, o varianta ar fi: (5150=6*810+300)*2, deci inca 14 artari !
     
    donnadmn, amy46, bmw123bmw și alți 9 apreciază asta.
  11. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Cred ca ai dreptate, cred ca nu se contabilizeaza surplusul de la fiecare donare, sunt sarcini individuale.
     
    amy46, bmw123bmw, davidsiirina08 și alți 8 apreciază asta.
  12. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Da vad ca de pricomigdale nu ziceti nimic, eu vad ca avem nevoie de 28470 de bucati (fara a pune sarcina nr.6 pentru stejari). Adica de 16 recoltari fara bonusuri. Mie mi se pare din nou mult, 4 recoltari pe zi, 4 zile, o gramada de cupoane de combina si la recompense, ioc. Din acest motiv, vot negativ. SPOR

    PS acelasi vot si pentru faptul ca se cer anumite punctaje pentru donarea frunzelor si ca se pierd puncte. Nu le-au putut pune multipli de 810 sau altfel spus valoarea sa fie corelata cu necesarul de donat??
     
    donnadmn, amy46, bmw123bmw și alți 16 apreciază asta.
  13. 09kis

    09kis Baron forum

    Asa este dar realizarea lor depinde de noi iar dropul..........de noroc
     
    amy46, bmw123bmw, davidsiirina08 și alți 9 apreciază asta.
  14. -iulia1992-

    -iulia1992- Maniac forum

    Eu, o sa radeti probabil, n-am inteles sau nu sunt sigura ca am inteles, cate ore are nevoie artarul sa stea la "copt" pt a-l culege si a avea parte de frunza rosie.
    Cand am avut eventuri de genu', sper sa nu ma insel, dar niciodata nu s-a cumulat surplusul...
     
    24ali24, donnadmn, amy46 și alți 11 apreciază asta.
  15. paulici_01

    paulici_01 Conte forum

    -iulia1992- artarul are nevoie de 12 ore sa obtii frunza rosie .
     
    donnadmn, amy46, bmw123bmw și alți 9 apreciază asta.
  16. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Citez:
    Arțar bătrân
    ...Acesta se va obține ca recompensă la anumite sarcini ale eventului, din coșuri și mai poate fi câștigat și de la Roata Norocului (party și normal), dar doar în prima și ultima zi de event: între 21.11 - 22.11 și 26.11 - 27.11, în ambele cazuri începând cu ora 15:00 a României și până a doua zi la aceeași oră.
    Cred ca este vorba de 20.11 - 21.11.

    Daca gresesc ma puteti corecta!
     
    paulici_01, donnadmn, amy46 și alți 10 apreciază asta.
  17. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Nu te putem corecta. Multumim. Modificam.
     
    paulici_01, donnadmn, amy46 și alți 11 apreciază asta.
  18. -iulia1992-

    -iulia1992- Maniac forum

    ma gandeam eu... multumesc de lamuriri :) :*
     
    paulici_01, donnadmn, amy46 și alți 9 apreciază asta.
  19. Catiss

    Catiss Scriitor activ

    Si pe mine ma intereseaza sa stiu daca se vor recolta stejarii la folosirea combinei sau se va face manual.
     
    donnadmn, amy46, -iulia1992- și alți 8 apreciază asta.
  20. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Am adăugat o informație în tutorial:
     
    paulici_01, -jenitrandafir-, amy46 și alți 7 apreciază asta.