Feedback Ziua liberă a ajutoarelor

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 19 Noi 2019.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 26 Noi 2019.
  1. Îmi place

    75,0%
  2. Îmi este indiferent

    6,0%
  3. Nu-mi place

    19,0%
  1. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Doar am incercat sa ajut. ;)


    Pentru primele 12 misiuni, la care se castiga Linia de vrej, ne trebuie 78 Fursecuri ghindă si 1560Trufe de ciocolata, de unde castigam numai 12 Artari batrani?
    ...wow
    Eu am calculat ca ne trebuie 26 artari (Frunză de arțar roșie), pentru a dona la acele 5 sarcini Contravaloare frunzelor de artari.
    Asa ca Misiunea 6 ar trebui sa o fac de 14 ori.
    Pentru misiunea 6 trebuie, 14 Fursecuri ghinda adica 5110 Pricomigdale dulci și 280 Trufe de ciocolata.
    Obligatoriu trebuie facute primele trei sarcini, de aici itemii Liniei de vrej!
    Un event interesant, care va depinde de drop!xD


    P.S. Sper ca planta de event la timpul de productie sa ne ajute sa avem o recolta in plus la 24 ore, pe timpul zilei.
    Clar, dropul o sa fie belea!
    Sper sa fie ok, sa nu avem stres!
     
    Modificat ultima dată: 19 Noi 2019
    MicuNicu, paulici_01, matusam și alți 11 apreciază asta.
  2. dydyana97

    dydyana97 Demiurg forum

    Artarii se recolteaza manual? Altfel trebuie sa recoltam fara combina si e groaznic la parcele mici...
     
    paulici_01, matusam, MicuNicu și alți 9 apreciază asta.
  3. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Pentru cei ajunși la maturitate funcționează recoltatorul.
     
    dydyana97, paulici_01, matusam și alți 9 apreciază asta.
  4. -iulia1992-

    -iulia1992- Maniac forum

    Salutare!
    Incep acest event cu 562 de trufe din trestie + 2 menajerii, 1 manufactura, 1 arboretum + HOWIE
    :)
     
    paulici_01, matusam, bmw123bmw și alți 11 apreciază asta.
  5. Amst3l

    Amst3l Cunoscător forum

    deja după 20 de tichete de petrecere şi 30 normale am 12 arţari ... mai incerc, nu am făcut încă un calcul câţi trebuie dar am văzut undeva mai sus cică ar trebuie 26 , mai am oleacă
     
    paulici_01, matusam, bmw123bmw și alți 12 apreciază asta.
  6. amy46

    amy46 Comandant forum

    Spor la event..
    [​IMG]
     
    paulici_01, matusam, bmw123bmw și alți 15 apreciază asta.
  7. blackangel773

    blackangel773 Comisar forum

    26 de artari batrani,547 trufe de ciocolata,10 conuri de irigat pentru inceput.
     
    paulici_01, matusam, bmw123bmw și alți 12 apreciază asta.
  8. ostrogot

    ostrogot Junior Expert

    unde pot gasi pt a planta artarul batran ?
     
    matusam, bmw123bmw, donnadmn și alți 7 apreciază asta.
  9. sclau8

    sclau8 Cunoscător forum

    La inventarul de la pomi.
     
    matusam, bmw123bmw, donnadmn și alți 10 apreciază asta.
  10. bmw123bmw

    bmw123bmw Supervizor forum

    [​IMG]
     
    MarinaLauR, laurr4566, Shoparla și alți 15 apreciază asta.
  11. mara62

    mara62 Conte forum

    Incep cu 15 de artari batrani,465 trufe de ciocolata,22 conuri de irigat .
     
    matusam, sclau8, donnadmn și alți 9 apreciază asta.
  12. -iulia1992-

    -iulia1992- Maniac forum

    Am prins si eu la roata 15 artari batrani, 8 conuri de irigat si 3 frunze verzi
    Apoi am facut un calcul rapid pt a vedea exact ce tipuri de frunze trebuie donate la cele 5 misiuni din al doilea tabel.
    1: in val de 3.000 => 3 frunze rosii + 1 aurie
    2: in val de 3.000 => 3 frunze rosii + 1 aurie
    3: in val de 4.000 => 5 frunze rosii
    4: in val de 5.150 => 6 frunze rosii + 1 verde
    5: in val de 5.150 => 6 frunze rosii + 1 verde
    Asta inseamna un total de 27 de artari batrani din care scadem frunzele primite la roata, acolo unde e cazul :)
     
  13. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Dropul mai slabut, 369. Nu m-am indurat de adaposturi si pomisori sa pregatesc terenurile cum trebuie, sunt in refacere sura. Si 12 artari de la roata, vreo 25 simple si 15 petrecere. Plus un +1, care ajuta la faza a 2-a de inmultire. Spor si voua. La frunze nu m-am uitat, dar au picat si de alea.
     
    davidsiirina08, paulici_01, matusam și alți 11 apreciază asta.
  14. 230 trufe si din 20 de tichete petrecere am reusit doar 2 artari batrani, e cam dezastru pentru inceput, dar mai am 99 de rotiri normale si poate mai ies ceva. Succes!
     
    davidsiirina08, paulici_01, matusam și alți 15 apreciază asta.
  15. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    39 artari batrani din aproximativ 200 rotatii gratuite, 630 trufe de ciocolata, 22 conuri de irigat
     
    davidsiirina08, matusam, -katnik- și alți 12 apreciază asta.
  16. ca_zaza

    ca_zaza Pretendent

    Am parte de o surpriza placuta la acest event. Artarul batran pica bine la incercarile normale (la tichete petrecere am tras doar de cateva ori si fara rezultat). Plus conurile si dropul. E o idee buna si pentru alte eventuri, daca mentin aceleasi sanse la roata. E distractiv, imi place. Voi avea ocazia sa iau mai multe lazi neon si cu arbori minune. Si m-a mai si dezmortit dupa socul valorilor donarilor la top 3000 al festivalului toamnei
     
    davidsiirina08, paulici_01, matusam și alți 11 apreciază asta.
  17. cathyrock90

    cathyrock90 Cunoscător forum

    14 artari batrani de la roata si 5 primiti de la donatii ca am primit bonus recolta 200% si cu supercompost am o recolta f mare de planta de event. La drop stau rau dar o sa plantez plante cu timp f mare peste cateva zile
     
    davidsiirina08, paulici_01, matusam și alți 11 apreciază asta.
  18. marianvaly6767

    marianvaly6767 Mogul forum

    Un inceput bunicel la drop,artarii sau pus la locul lor asteptand sa cada frunza ,insa numarul de plante ma speriet putin:28105 pricomigdale dulci.Dar nu conteaza un vot pozitiv. O intrebare mai am:daca folosim conul de irigat pe artar se reduce si timpul la toate culorile de frunze.?
     
    davidsiirina08, paulici_01, matusam și alți 9 apreciază asta.
  19. Shepherd

    Shepherd Guest

    Se reduce 35% din timpul rămas. Conul de irigat se folosește o singură dată pe fiecare arțar.
     
    davidsiirina08, paulici_01, matusam și alți 11 apreciază asta.
  20. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Extrem de putine! Se pot face lejer 5 recoltari pe zi. Duminica pana-n pranz e gata doar cu chutney, fara Jack, fara bonusuri de la roata. In mod normal, eventul se poate face de doua ori in timpul alocat.