Feedback Ziua liberă a ajutoarelor

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 19 Noi 2019.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 26 Noi 2019.
  1. Îmi place

    75,0%
  2. Îmi este indiferent

    6,0%
  3. Nu-mi place

    19,0%
  1. primavara68

    primavara68 Profesionist forum

    daca am terminat sarcinile 5 din cele 6 mai imi ttrebuie oare frunze?
     
    -katnik-, matusam, amtinar și alți 12 apreciază asta.
  2. amy46

    amy46 Comandant forum

    nu
     
    -katnik-, matusam, amtinar și alți 15 apreciază asta.
  3. kiri2270

    kiri2270 Legendă vie



    [​IMG]
     
    soso2169, -katnik-, matusam și alți 26 apreciază asta.
  4. cp58

    cp58 Ambasador forum

    [​IMG]
    Nu stiu ce se intampla cu itemul Picnic frunzos pentru ca nu-l gasesc in inventar.
    [​IMG]
    Ce trebuie sa fac? Multumesc.
    Rezolvat. Multumesc.
     
    Modificat ultima dată: 22 Noi 2019
    -katnik-, matusam, amtinar și alți 21 apreciază asta.
  5. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Efectueaza o stergere de cookies si trebuie sa apara. Nu sunt probleme.
     
    -katnik-, amtinar, donnadmn și alți 12 apreciază asta.
  6. amy46

    amy46 Comandant forum

    [​IMG]
     
    -katnik-, matusam, donnadmn și alți 24 apreciază asta.
  7. fermierulluca

    fermierulluca Conte forum

    Felicitari fermierilor harnici! vin si eu din urma. Mai am nevoie de 18 fursecuri ( cam doua zile).
     
    -katnik-, matusam, amtinar și alți 16 apreciază asta.
  8. mara62

    mara62 Conte forum

    Event finalizat
     
    -katnik-, matusam, bmw123bmw și alți 15 apreciază asta.
  9. (VioMig25)

    (VioMig25) Scriitor în devenire

    Unde am gresit? Am terminat bara orizontala, am luat vrejul si ultimul artar batran. Pe pajiste la copt am acum 2 artari care imi vor da 2 frunze rosii. Ca sa fac sarcina 5 imi trebuie frunze in valoare de 5150 ... Eu din cele 2 frunze fac 1620. Ce fac cu diferenta? de unde o iau daca nu mai am artari si nici posibilitatea sa ii castig la roata din tichete in ultima zi. Nu pot sa ma las in seama norocului. In prima zi din 45 de tichete de petrecere am luat un singur astar. Mostra de noroc. Se poate sa nu pot termina eventul desi am bagat si bani reali in el?
     
    -katnik-, matusam, donnadmn și alți 9 apreciază asta.
  10. -iulia1992-

    -iulia1992- Maniac forum

    Incearca sa dai la roata, dar la rotatiile normale, pot pica artari si acolo :)

    PS: peste 3h iau si eu ultimele plante, imi lipsesc 4 fursecuri pt a putea spune : event finalizat!
    Mi-a placut :)
     
    -katnik-, matusam, donnadmn și alți 9 apreciază asta.
  11. celina_amarandei

    celina_amarandei Talent de excepţie

    Nu e o idee buna sa dea astazi la roata, pentru ca in tutorial spune clar artarul batran,,Acesta se va obține ca recompensă la anumite sarcini ale eventului, din coșuri și mai poate fi câștigat și de la Roata Norocului (party și normal), dar doar în prima și ultima zi de event: între 20.11 - 21.11 și 26.11 - 27.11, în ambele cazuri începând cu ora 15:00 a României și până a doua zi la aceeași oră. Asa ca, atentie la sfaturile e care le dati.
     
    -katnik-, matusam, raisa2005 și alți 11 apreciază asta.
  12. -iulia1992-

    -iulia1992- Maniac forum

    Ai dreptate, am uitat acest detaliu.
     
    -katnik-, matusam, donnadmn și alți 10 apreciază asta.
  13. Nemo

    Nemo Forum Moderator Team Farmerama RO


    Din Tutorial:
    Sarcina notată cu numărul 6 va fi deblocată după finalizare celor 12 sarcini din bară și va putea fi refăcută de câte ori doriți, pentru a obține mai mulți Arțari bătrâni.
    Arțarii bătrâni mai pot fi câștigați și de la Roata Norocului (party și normal), dar doar în prima și ultima zi de event: între 20.11 - 21.11 și 26.11 - 27.11, în ambele cazuri începând cu ora 15:00 a României și până a doua zi la aceeași oră.
    Spor!
     
    -katnik-, -iulia1992-, matusam și alți 10 apreciază asta.
  14. sandokanlord

    sandokanlord Baron forum

    Event terminat de ieri a fost foarte simplu,spor celor ce mai au de muncit
     
    soso2169, -katnik-, -iulia1992- și alți 9 apreciază asta.
  15. (VioMig25)

    (VioMig25) Scriitor în devenire

    Multumesc de atentionare, dar asa am obtinut in prima zi din 45 tichete doar un singur artar. Acum am 15 tichete si 6 normale pe care le tin pana in ultima zi. Pt ca acest event e bazat si pe noroc nu doar pe munca o sa dau vot negativ!

    Da, eu terminat cele 12 sarcini din bara orizontala, dar m-am impotmolut la sarcina 5 din lipsa de artari pt frunze... Am doar 2 artari ...
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 23 Noi 2019
    -katnik-, -iulia1992-, matusam și alți 8 apreciază asta.
  16. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Nu ai lazi nedeschise care sa-ti ofere incercari normale? Creitari ai? Poti cumpara de la Shop cu 10 creitari 5 incercari.
    Multa bafta!
     
    -katnik-, -iulia1992-, bmw123bmw și alți 10 apreciază asta.
  17. Criselt

    Criselt Legendă vie

    Pai atunci planteaza pricomigdale si doneaza la sarcina 6 pentru a obtine artari batrani. Sarcina 6 nu e conditionata de finalizarea primelor 5, ci doar de a barei orizontale. Bafta, timp e destul!
     
    Modificat ultima dată: 23 Noi 2019
    -katnik-, -iulia1992-, bmw123bmw și alți 12 apreciază asta.
  18. sclau8

    sclau8 Cunoscător forum

    Din tichete normale am prins mult mai multi artari decat din cele de petrecere.Din 24 petrecere am prins unul, din 50 si ceva normale, 16 artari. In plus poti repeta sarcina 6 de la frunze unde iti cere un fursec, si poti primi cate un artar.
     
    -katnik-, -iulia1992-, bmw123bmw și alți 10 apreciază asta.
  19. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Mai asteapta pana in ultima zi a eventului si mai poti prinde artari batrani la roata norocului (cu 24 de ore inainte de finalizare)
     
    -katnik-, -iulia1992-, bmw123bmw și alți 9 apreciază asta.
  20. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Vezi ca poti repeta ultima sarcina cu un singur fursec si iei un artar. Asa iti faci diferenta de frunze. Dar asta numai daca ai terminat 'Bara orizontala' dupa cum spui.
     
    Modificat ultima dată: 23 Noi 2019
    -katnik-, -iulia1992-, bmw123bmw și alți 8 apreciază asta.