Feedback Ziua maimuțelor de templu

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 15 Mai 2018.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 31 Mai 2018.
  1. Îmi place

    58,3%
  2. Îmi este indiferent

    3,1%
  3. Nu-mi place

    38,6%
  1. EllaBalerina

    EllaBalerina Board Administrator Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Vă așteptăm în această temă pentru păreri, opinii și nelămuriri cu privire la eventul Ziua maimuțelor de templu. De asemenea, prin intermediul sondajului vă puteți exprima rapid opinia în privința evenimentului.

    Nu uitați să consultați AICI tutorialul, iar pentru alte link-uri utile: Indexul.

    Distracție plăcută!
     
    gabone02, donnadmn, Agro80 și alți 7 apreciază asta.
  2. cucu5555

    cucu5555 Novice forum

    foarte multe plante! Dupa un calcul la repezeala avem nevoie de 63 tiara de flori x 150 plante = 9450 plante. Pt ghirlanda de flori 78 ghirlande x 150 = 11700plante. Plus cele 7500 livrate separat rezulta ca avem nevoie de peste 28000 plante. Nu e o greseala undeva? Da, nu avem nevoie de toate, este in functie de ce ne va cere jocul Lemn de tec, Obsidian sau Alabastru dar totusi sunt foarte multe plante!
     
    gabone02, donnadmn, -katnik- și alți 5 apreciază asta.
  3. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Și cam ce durată are eventul? ;)
     
    gabone02, donnadmn, -katnik- și alți 8 apreciază asta.
  4. cucu5555

    cucu5555 Novice forum

    Cam asa se intampla de obicei, ne legam de unele ( nr de plante) si trecem cu vederea altele cum ar fi durata, poate pt ca m-am obisnuit cu eventuri de 5 -6 zile . scuze!
     
    gabone02, donnadmn, -katnik- și alți 6 apreciază asta.
  5. bobocvali11

    bobocvali11 Veteran Forum

    Mamut ;este animal ce va fi introdus in joc pe perioada eventului ?

    Multumesc amy46 ,nu am avut si gandurile acasa
     
    Modificat ultima dată: 15 Mai 2018
    gabone02, donnadmn, -katnik- și alți 5 apreciază asta.
  6. amy46

    amy46 Comandant forum

    este un septel de la elefanti ,care il poti obtine din reproducerea elefantilor
     
    gabone02, donnadmn, -katnik- și alți 10 apreciază asta.
  7. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Un event complicat la prima vedere, dupa incepere, vedem ce si cum, ce putem dona, pentru a evita plantele si dropul si a economisi cupoanele de combina. Aparent o perioada aglomerata, dar imparteala pe ferma, insula si teritoriul vrajitoarelor, ne scuteste de bataie de cap cu impartirea terenurilor pentru eventuri. SPOR
     
    -Abramburica-, gabone02, donnadmn și alți 9 apreciază asta.
  8. Veverita02

    Veverita02 Rutinat

    Cred ca e prima oara cand ma exprim inainte de inceperea unui event: imi place. E ceva nou, tocmai am descoperit ca va tine aproape 2 sapt, premiile sunt promitatoare. Nu am inteles exact ce e cu echipele, dar ma voi lamuri pe parcurs. Cred ca vor fi momente in care ne vom afla in dificultate ce premii sa alegem sau ce sa donam. Cerinte multe si destul de mari, dar nu poti avea si event usor care sa nu solicite si premii valoroase. Spor tuturor!
     
    gabone02, donnadmn, -katnik- și alți 9 apreciază asta.
  9. pinok86

    pinok86 Împărat forum

    Un nou tip de event. Avem aproape doua saptamani, deci plantele le vom face. Mi-e cam frica de drop, mai ales ca avem doua tipuri, dar sper sa o scoatem la capat si de data aceasta. Spor la toata lumea!
     
    gabone02, donnadmn, -katnik- și alți 9 apreciază asta.
  10. dydyana97

    dydyana97 Demiurg forum

    Avand in vedere ca eventul tine 2 saptamani, cred ca dropul va fi destul de slab.N-am calculat inca resursele necesare pentru finalizare, dar cred ca sunt destule...
    Poate ma lamuriti si pe mine... Sunt 8 misiuni cu cate 5 sarcini fiecare. Avand in vedere ca sunt 2 toteme, avem de fapt 10 sarcini?
    Pentru un totem, trebuie se alegem oricare 2 materiale dintre lemn de tec, obsidian si alabastru. Ma raportez la misiunea 1 si am 2 intrebari :
    1. Daca aleg, sa zicem, tec si obsidian la inceputul misiunii, pot schimba materialele la sarcina 3, totemul 1 cu tec si alabastru?
    2. Daca aleg tec si obsidian, trebuie sa donez 30 papirus si 50 hibiscus?
     
    gabone02, donnadmn, -katnik- și alți 8 apreciază asta.
  11. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Nu.
    Da.
     
    gabone02, donnadmn, cp58 și alți 2 apreciază asta.
  12. dydyana97

    dydyana97 Demiurg forum

    Multumesc de raspuns !
    Dar am si intrebarea nr 3 : Materialele pe care le alegem la inceputul misiunii pentru totemul 1 pot fi schimbate pentru totemul 2 sau raman aceleasi? Si daca raman aceleasi, primesc aceeasi recompensa de 2 ori?
     
    Modificat ultima dată: 15 Mai 2018
    gabone02, donnadmn, -katnik- și alți 6 apreciază asta.
  13. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Cele două totemuri selectate la o misiune nu pot fi aceleași (de unde și denumirea neoficială a eventului: ”2 din 3”). Pot fi selectate altele 2 la următoarea misiune însă.
     
    gabone02, donnadmn, -katnik- și alți 5 apreciază asta.
  14. dydyana97

    dydyana97 Demiurg forum

    Merci de raspuns !
     
    gabone02, donnadmn, -katnik- și alți 8 apreciază asta.
  15. blackangel773

    blackangel773 Comisar forum

    Eventul arata super.Timp mai mult decat destul,dar...nu putem face toate misiunile?
    (Sincer,pentru moment nu prea inteleg cum e,dar le vreau pe toate)

    Vot pozitiv,bineinteles :)
     
    gabone02, donnadmn, -Abramburica- și alți 7 apreciază asta.
  16. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Am sărit întrebarea nenumerotată :)
    Avem 8 misiuni a câte 5 sarcini x 2 totemuri, deci 80 de sarcini.
     
    gabone02, donnadmn, -katnik- și alți 6 apreciază asta.
  17. -iulia1992-

    -iulia1992- Maniac forum

    dydyana97 a spus:
    1. Daca aleg, sa zicem, tec si obsidian la inceputul misiunii, pot schimba materialele la sarcina 3, totemul 1 cu tec si alabastru?
    Deci, sa inteleg ca daca la echipa de dans 1 aleg sa incep misiunea cu lemn de tec si obsidian sunt nevoita ca toate cele 5 sarcini sa le fac indeplinind cerintele de la lemn de tec si obsidian si abia la misiunea pentru echipa de dans 2 pot modifica optiunile?
    Nasol... mi-ar fi placut mai mult sa putem schimba dupa fiecare sarcina, asa putand obtine fiecare ceea ce isi doreste la cele 5 sarcini din fiecare misiune.
    Vedem de maine ce va iesi si cum va fi.. Inca n-am dat un vot, sunt indecisa.

    PS: sper ca am explicat bine ceea ce am vrut sa imi fie confirmat sau nu :D
     
    gabone02, donnadmn, -katnik- și alți 11 apreciază asta.
  18. Criselt

    Criselt Legendă vie

    Eu am dat vot pozitiv, mi se pare atractiv, fie si datorita noutatii. Un avantaj il reprezinta durata (oricine il poate finaliza fara stres), apoi posibilitatea alegerii materialelor in functie de resurse si optiuni... E clar, imi place!!!
     
    -Abramburica-, gabone02, donnadmn și alți 12 apreciază asta.
  19. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Ai explicat bine și ai și răspuns corect.
     
    gabone02, donnadmn, -katnik- și alți 9 apreciază asta.
  20. dadan

    dadan Împărat forum

    Pare atractiv,desi mi s-au cam incurcat circuitele in materiale.Oare maimutele nu era firesc sa poarte doar o centura din banane in jurul taliei ?xDxDxDOricum pentru inovatie ,antren si suspans am dat un vot pozitiv!Bafta sa avem cu totii!