Feedback Ziua maimuțelor de templu

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 15 Mai 2018.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 31 Mai 2018.
  1. Îmi place

    58,3%
  2. Îmi este indiferent

    3,1%
  3. Nu-mi place

    38,6%
  1. catapen

    catapen De-al casei

    Event cu o planta cu timp mare de maturare si 2 tipuri de drop, asta e foarte bine, deoarece nu sunt 2 tipuri de plante. Partea buna e ca putem alege noi materialele, un avantaj pentru cei ce nu au deblocate toate plantele de la templu. Acum sa vedem cum o sa fie cu dropul, din pacate eu am doar 3/6 zone ale Cascadelor Cristaline deblocate (si pana acum in afara de ultimul event nu am avut probleme cu drop-ul si atunci aveam doar 2/6 zone deblocate). Sa vedem ce va fi acum :).

    E un event foarte lung, iar premiile sunt atractive. Vedem ce va fi ;)
     
    -Abramburica-, gabone02, donnadmn și alți 8 apreciază asta.
  2. yocoama

    yocoama General forum

    Vot pozitiv si de la mine:D
    Astept cu nerabdare sa ma apuc de treaba:p:oops:
     
    -Abramburica-, gabone02, donnadmn și alți 5 apreciază asta.
  3. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Foarte multe plante pe care trebuie sale facem in mult timp ( timp de productie 8 ore).
    Drop Tiară separat de la plante si drop Ghirlandă de la recoltarea pomilor, adăposturilor și atelierelor (aici o sa avem ceva probleme).
    Nu prea am inteles "mecanica" jocului, in alegerea materialului si cum putem jongla intre dansuri.
    Ideea este ca ne trebuie gemuri si ingrasamant foarte mult pentru culturi si cum acum gasim asa ceva in piata la pret decent.
    O sa incep cu plantele din prima clipa a eventului. Apoi am sa pun adaposturi si pomi.
    Plantele nu dau un PE spectaculos, premiile sunt date cu zgarcenie pentru cerinte destul de mari si diversificate.
    Partea buna este ca mai facem cativa banuti in piata, din vanzarea unor fructe, plante, sepel, produse, animale.
    Sper sa am rabdare sa finalizez eventul! xD
     
    gabone02, donnadmn, -katnik- și alți 5 apreciază asta.
  4. horiaflorin41

    horiaflorin41 Scriitor activ

    Un event super, singurul minus este obligativitatea de a avea aceleasi cerinte alese la inceput pentru fiecare sarcina/misiune! Si apropo de misiune, am observat la sectiunea calendar, ca in data de 21 misiunea nu este trecuta! Facem o pauza cu misiunea de o zi?;););)
     
    gabone02, donnadmn, -katnik- și alți 5 apreciază asta.
  5. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Era "ascunsa" sub adaposturile neon.:p Acum se vede. ;)
     
    gabone02, -katnik-, yocoama și alți 4 apreciază asta.
  6. lentzica_blue

    lentzica_blue Pretendent

    Buna ziua,o intrebare am: la misiunea 7 se dau cele 3 iteme pt vrej,dar cum le vom lua daca trebuie sa alegem doar doua sortimente de lemn?Multumesc de raspuns!
     
    gabone02, donnadmn, malagambafane și alți 3 apreciază asta.
  7. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Așa:
    Alegând 2 materiale vei obține 2 itemuri. Tu decizi la ce dorești să ai dubluri.
     
    gabone02, donnadmn, malagambafane și alți 3 apreciază asta.
  8. lentzica_blue

    lentzica_blue Pretendent

    Corect,imi cer scuze nu mi am dat seama,ca acelea erau dublurile))Graba bat o vina!Multumesc!
     
    gabone02, donnadmn, malagambafane și alți 2 apreciază asta.
  9. kiri2270

    kiri2270 Legendă vie

    :oops: supar pe cineva daca spun ca nu mai inteleg nimic acum, dupa atatea pareri si contra-opinii?
    ...astept sa inceapa jocul, asa ma voi lamuri, sper, am numai cucuie gen asa da/asa nu/...:(
     
    -Abramburica-, gabone02, donnadmn și alți 3 apreciază asta.
  10. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Ce anume nu ai inteles?
     
    gabone02, donnadmn, malagambafane și alți 3 apreciază asta.
  11. kiri2270

    kiri2270 Legendă vie


    ...alegerea in sine ma incurca...2 din 3, da?...si daca aleg gresit, ce pot face?...scuze, cred ca si intrebarea mea e atat de proasta, din moment ce , citind tutorialul si postarile aferente, m am incurcat mai tare...multumesc, Cruella, pentru mana de ajutor...!!!
     
    -Abramburica-, gabone02, donnadmn și alți 2 apreciază asta.
  12. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Studiaza cu atentie cerintele si recompensele. Este important ce-ti doresti sa obtii si foarte important ce ai in sura pentru a nu fi nevoita sa produci sau sa cumperi. Daca faci alegerile si donezi pentru prima sarcina, nu te mai poti razgandi.
     
    gabone02, donnadmn, malagambafane și alți 3 apreciază asta.
  13. kiri2270

    kiri2270 Legendă vie


    :inlove: multumesc, Cruella, hai ca ma pun pe studiat...o zi usoara sa ai, fara fermieri ca mine...;):p
     
  14. maxxy

    maxxy Rutinat

    la mine s-a deconectat sper sa nu fi recoltat degeaba, probleme cu dropul si restul
     
    gabone02, -katnik- și malagambafane apreciază asta.
  15. oanceanec

    oanceanec Junior Expert

    Mentenanta acum cand trebuie sa adunam si sa cultivam pt event.... se mai intampla
     
  16. ~violetflame~

    ~violetflame~ Profesionist forum

    Nu-i nimic, urmeaza compensatiile xD;).
     
    gabone02, -katnik-, donnadmn și alți 8 apreciază asta.
  17. Criselt

    Criselt Legendă vie

    Compensatiile nu anuleaza "gustul amar".
     
    gabone02, donnadmn, malagambafane și alți 10 apreciază asta.
  18. clnmarius

    clnmarius Junior Expert

    Și la voi e în continuare mentenanță? A trecut totuși o oră!
     
  19. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

     
    gabone02, roliana57, donnadmn și alți 4 apreciază asta.
  20. cathyrock90

    cathyrock90 Cunoscător forum

    Sper ca mi s-au inregistrat la ora 15 plantele de event. Am reusit sa le pun dar acum astept finalul mentenantei....
     
    Modificat ultima dată: 16 Mai 2018
    gabone02, fantaghira, donnadmn și alți 3 apreciază asta.