Feedback Ziua maimuțelor de templu

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 15 Mai 2018.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 31 Mai 2018.
  1. Îmi place

    58,3%
  2. Îmi este indiferent

    3,1%
  3. Nu-mi place

    38,6%
  1. bobitastratulat

    bobitastratulat Novice forum

    Am recoltat cele 3 terenuri cu planta de event și nu am primit nicio ghirlandă...:cry:
     
    ioanparintele, Papy, roliana57 și alți 5 apreciază asta.
  2. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    Este cunoscut si discutat - la fiecare event, faptul ca planta de event nu este "darnica" in drop... de tiara :)
     
  3. ciocoiuanisoara

    ciocoiuanisoara Începător forum

    M-am blocat. De unde sa fac rost de mamut ?
     
  4. amy46

    amy46 Comandant forum

    din reproducerea elefantilor sau cumperi de la piata..
     
  5. cid_special

    cid_special Începător forum

    In tutorial spune " Ghirlandă : Aceasta va apărea, aleatoriu, în urma recoltării pomilor, adăposturilor și atelierelor de pe cele trei terenuri tropicale. O veţi regăsi și în secţiunea "Articole de sezon" din lista de cadouri.

    Pe parcursul eventului, pe lângă cele 650 PE, Arborele fermecat va oferi și 1 Ghirlandă! " in concluzie este normal ca din planta de event sa nu ai ghirlanda ci tiara . Spor !
     
  6. 12mela

    12mela Novice forum

    Asa am patit si eu si din pacate am ratat eventul!Recunosc ca e greseala mea ca nu am citit tot tutorialul dar nu m-am gandit ca trebuie sa fiu atenta la fiecare pas,ca sa nu mi se darame constructia!:(:(.Pe viitor va trebui sa studiem mai atent tutorialele dar la o ferma asa mare nu prea ai timp de citit!:DSucces!!
     
    roliana57, stef85600, -Abramburica- și alți 9 apreciază asta.
  7. yocoama

    yocoama General forum

    Am facut 7 misiuni iar la a 8-a astept dropul.xD
    Cam greu cu dropul dar este timp destul.;):oops:
    Spor!:D
     
    roliana57, -Abramburica-, Criselt și alți 10 apreciază asta.
  8. beatrice_piss

    beatrice_piss Novice forum

    si eu mam blocat cu totem tiki am citit mai sus ca poy=t sa fac atelier daca am habitat tucan dar mie nu imi apare nici unde sa pot face atelier :-( poate mai sunt si altii care sau blocat si as fi curioasa cum a procedat
     
    malagambafane și amy46 apreciază asta.
  9. amy46

    amy46 Comandant forum

    daca ai habitat tucan,dar nu ai si atelierul ca sa-l poti produce tu,atunci poti cumpara produsul totem tiki ,de la piata
     
    roliana57, -Abramburica-, pinok86 și alți 6 apreciază asta.
  10. beatrice_piss

    beatrice_piss Novice forum

    iti multumesc frumos pentru ca mai dezmeticit era la piata la sectiunea produse:D
     
  11. Criselt

    Criselt Legendă vie

    Eu am facut 8 misiuni si nu mai am tiare… cred ca voi planta si altceva maine dimineata, pentru drop.
     
    Papy, roliana57, -Abramburica- și alți 5 apreciază asta.
  12. dariuss2000!

    dariuss2000! Profesionist forum

    cei care ati facut asa de multe misiuni, cam cit frangipiani ati folosit ,cu aproximatie!!
     
  13. t_ina_e

    t_ina_e General forum

    Se pot face mai multe runde decat cele 16 obligatorii pentru a lua linia de vrej?
     
  14. pedrutu

    pedrutu Scriitor în devenire

    Vezi pe pagina 3, este un calcul pentru un material, pe fiecare misiune in parte.
    Pe total misiune, deoarece se folosesc 2 materiale, inmultesti cantitatile cu 2
     
  15. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Nu este un event resetabil.
     
    -katnik-, Papy, pinok86 și alți 6 apreciază asta.
  16. -ciocollate-

    -ciocollate- Ambasador forum

    Buna ziua ,8 drop de pe un teren cu planta de event + o aramata de howie ?
     
    matusam, ioanparintele, pinok86 și alți 7 apreciază asta.
  17. dariuss2000!

    dariuss2000! Profesionist forum

    dar trebuie puse la socoteala si tiara si ghirlandele de flori.
     
  18. pedrutu

    pedrutu Scriitor în devenire

    Sunt luate in calcul.
    Tot ce este necesar ( livrare planta event, tiare si ghirlande, tiare de flori si ghirlande de flori) sunt incluse in calculul pe misiunea respectiva(punctul a) ), ca si materii prime.
    Diferenta intre un material si altul, la fiecare misiune, este ca la unul se cere planta si dropul specific ca atare, la altul (aceasi cantitate de plante si drop) trebuie "trecuta" prin moara ca sa "fabrici" ce se solicita ( vezi la b) ).
    Spor in continuare.
     
  19. Veverita02

    Veverita02 Rutinat

    Am ajuns la jumatatea eventului, dar am ramas fara tiare. Rata dropului la ghirlande e mult mai bun. Chiar si din plante de 12 ore am primit 4 tiare de pe un teren. Ufff, ne trebuie rabdare.
     
  20. denisa200

    denisa200 Începător forum

    buna ziua......am si eu o intrebare dea TOTEM TIKI .....de unde il luam???
     
    donnadmn și malagambafane apreciază asta.