Ziua Națională a Ungariei 2015 - Frige! - Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Adelina40, 17 Iul 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Adelina40

    Adelina40 Guest

    Salutare fermieri,

    Pentru orice nelămuriri cu privire la evenimentul „Ziua Națională a Ungariei 2015 - Frige!” sau pentru păreri cu privire la acesta, vă rugăm să folosiți doar această temă de discuții!

    Pentru a impartasi evolutia voastra cu ceilalti jucatori, va invitam sa folositi doar ACEST topic.

    Nu uitați să consultați de AICI tutorialul!

    Multă succes la eveniment!
     
  2. bobocvali11

    bobocvali11 Veteran Forum

    atentie lace calcule va faceti dragi colegi de farmerit:
    pe langa dropul de 125 ardei iute cascabel mai sunt necesare 216 unitati necesare pepararii punci picant rezultand total drop 341 bucati,
    pentru punci mai sunt necesare 135 macese totalizind 5635 unitati.
     
  3. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Cam putin timpul, la limita, si sa vedem cum o sa fie cu dropul, sa speram ca reusim.
     
    naivreasastii, SOSYGMA, 12mela și alți 5 apreciază asta.
  4. teona7070

    teona7070 Scriitor în devenire

    cam putin timp, si fara bahamarama..... vom vedea...

    de ce un item la alegere, daca avem de la event 3. nu am inteles eu sau este o greseala?
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 17 Iul 2015
  5. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Era o greșeală, s-a corectat.
     
  6. deea_sarpe

    deea_sarpe Junior Expert

    Timp putin, dar speram sa reusim sa l finalizam. Mult succes tuturor!
     
    naivreasastii, SOSYGMA și kameliana59 apreciază asta.
  7. dariuss2000!

    dariuss2000! Profesionist forum

    da,intradevar la prima vedere cam putin timpul.cred ca vom sta 24/24 ore pe ferma.ca norocul ca lucrez de noapte si poate zic poate o sa termin eventul.
     
  8. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Ce anume ar putea face un jucător 24/24 în fermă? Privește cum cresc plantele de event?
     
    GOTHIC68, naivreasastii, andrew1997 și alți 10 apreciază asta.
  9. neo

    neo Locuitor permanent

    cu siguranta nu poate sa stea 24/24.
    dar cu siguranta ar trebui sa isi puna telefonul sa sune ca sa culeaga la timp, asta e parerea mea. se puteau adauga macar 3 ore in plus ca sa nu alerge nimeni.
     
  10. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Hop si eu, ca nu pot sta de caldura.:D Dupa cum am mai spus si cu alte ocazii, timpul evenimentelor este calculat astfel incat ca evenimentele sa fie terminate. Daca veti incepe, clasic, ca de obicei cu super compost, parcele mari, super compost a la Susy si alte trucuri, in prima zi a evenimentului veti atinge cifra de 1000 de plante de event la cel putin o planta de event. Veti vedea, ca se va putea incheia evenimentul.
     
  11. -lenamerlus-

    -lenamerlus- Începător forum

    timpul foarte scurt, daca esti la munca cum termini eventul? poate mai faceti o prelungire, eu chiar daca ma voi stradui nu voi reusi sa termin muncesc 10 ore pe zi, cand mai termin?
    ?
     
  12. geobull

    geobull Novice forum

    Drop-ul de event se obtine si de la Ateliere sau doar de la adaposturi ?
     
    naivreasastii, StinckyRedneck și SOSYGMA apreciază asta.
  13. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Daca nu se specifica in mod expres ca din ateliere nu se obtine, inseamna ca acel cuvant "adapost" include si atelierele. Foarte rar s-a intamplat ca atelierele sa nu ofere drop de event la vreun eveniment, ci doar adaposturile, iar atunci s-a specificat in mod expres.
     
  14. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Se poate face eventul fara sa stai non stop pe joc,mai greu ptr cei care lucreaza toata ziua ca ar trebui sa mai foloseasca super compost;eu nu il fac ptr ca nu-mi plac premiile si nici linia de vrej nu ma incinta ca da putine puncte,dar altfel l-as putea termina fara batai de cap....ptr ca se poate.
     
    naivreasastii, andrew1997, SOSYGMA și alți 3 apreciază asta.
  15. tuca-tuca

    tuca-tuca Novice forum

    ... se poate dar nu se merita, premii prea mici pentru a sta pe calculator, consum mare de SC, iar linia de vrej ... dar mai bine o las balta... astept urmatorul event...
     
    Modificat ultima dată: 22 Iul 2015
  16. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Cu siguranta sunt jucatori carora le place sa colectioneze tot ce se poate si atunci, cel putin din punctul lor de vedere se merita orice eveniment. Sunt si jucatorii care joaca din maxima placere si nu se uita la recompense ci doar vor sa faca evenimentul. Ideea este sa beneficieze si de timpul necesar binenteles. Repetam, nu este nevoie sa stam "toata ziua pe calculator". Stiti prea bine ca plantele de event nu se coc in 5 minute. Dar am prins ideea, este doar un fel de a spune.
     
  17. iarina56

    iarina56 Mogul forum

    Eu am sa fac eventul asa cum le-am facut pe toate. De ce spuneti ca nu este interesant din cauza premiilor ? Primim aproape 50.000 PE, 32.000 PET, 36 stelute, combina , 5 adaposturi misterioase Lyra, rotatii de petrecere, arbori minune, SC si altele. Si apoi linia de vrej se incarca la 6 ore... Deci eu cred ca merita. O seara frumoasa!
     
    naivreasastii, georg2503, andrew1997 și alți 9 apreciază asta.
  18. ancadoina

    ancadoina Avansat

    buna seara , este steag sau strat cu flori unguresc ?
     
    naivreasastii și SOSYGMA apreciază asta.
  19. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Este acelasi lucru, indiferent de denumire.;)
     
    naivreasastii apreciază asta.
  20. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Sa vedem cum o sa iasa ardeiul iute, si de piese mecanice ne-am facut probleme si au fost suficiente, probabil au luat in calcul dezvoltatorii corelatia intre sansa de drop si durata eventului. Poate ar fi mai buni pomii sau parcelele mici gata de recoltare inainte de inceperea eventului.
    Spor si sansa la toti.
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.