Ziua Națională a Ungariei 2015 - Frige! - Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Adelina40, 17 Iul 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Este vorba cumva de browserul Google Chrome?
     
    naivreasastii apreciază asta.
  2. ca_zaza

    ca_zaza Pretendent

    Da Chronos, de Google Chrome. Am aceeasi problema cam de o saptamana. Dureaza 12-15 secunde pana recolteaza un teren
     
    naivreasastii apreciază asta.
  3. Chronos

    Chronos Guest

    De ce intreb de Google Chrome? Pentru ca aceeasi problema a aparut si la mine, dupa ce, dupa o stergere de cache and cookies scapasem de rularea greoaie a jocului. Daca este sa compar cu timpul de intarziere de la mine, 15 secunde este mult. In timp ce scriu aceste randuri, am cules cele 3 terenuri cu ajutorul combinei pe Google Chrome si a durat 4 secunde la primele 2 terenuri si 6 secunde la Pasunea salbatica. Apare intr-adevar o intarziere, dar 15 secunde la un teren nu le-am regasit nicicum. La browserul Mozilla Firefox nu intampin probleme. Eu sunt fan Mozilla Firefox de cand joc Farmerama asa ca, deocamdata, daca stergerile de cache and cookies au fost facute, imi permit sa fac o mica "reclama" si va recomand micul dejun al campionilor, adica browserul Mozilla Firefox.
     
  4. mihaelaAB1046

    mihaelaAB1046 Scriitor în devenire

    buna,eu am aceiasi problema si merg cu mozilla
     
    naivreasastii și robert-adila apreciază asta.
  5. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! In lipsa unor informatii concrete cum ca ar fi o problema generala, recomand, deocamdata o stergere de cache and cookies din browser. Atata timp cat eu nu am probleme, nu pot considera ca fiind ceva general.
     
    naivreasastii și robert-adila apreciază asta.
  6. naivreasastii

    naivreasastii Comandant forum

    da
     
    robert-adila apreciază asta.
  7. Chronos

    Chronos Guest

    Este posibil ca momentan, Google Chrome sa fie putin "certat" cu jocul.
     
    naivreasastii apreciază asta.
  8. Veverita02

    Veverita02 Rutinat

    Buna seara. Si eu folosesc Firefox si am aceeasi problema. Minim 10-15 secunde latenta.
     
    naivreasastii apreciază asta.
  9. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Eu chiar le-am numarat si sunt 4-6 secunde. Totusi, ar fi trebuit sa ne afecteze pe toti la fel, dar probabil mai depinde si de conexiunea la internet acest lag.
     
    naivreasastii apreciază asta.
  10. megryan1

    megryan1 Novice forum

    Unde pot gasi informatii despre cum se face stergerea de cache and cookies? Multumesc!

    Am gasit pe pagina anterioara. Scuze!
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 21 Iul 2015
    naivreasastii apreciază asta.
  11. horiaflorin41

    horiaflorin41 Scriitor activ

    Buna ziua! In cadrul acestui event s-au castigat si adaposturi misterioase Lyra. Imi puteti spune daca din acestea pot iesi pescarusul, ornitorincul sau broasca testoasa?
     
  12. X-mod

    X-mod Guest

    Numai ornitorincul il poti obtine din Lyra. Testoasa si pescarus, nu.
     
  13. horiaflorin41

    horiaflorin41 Scriitor activ

    Multumesc de raspuns si de promptitudine!!! O zi faina si racoroasa!!!
     
  14. X-mod

    X-mod Guest

    Cu placere. De asemenea, o zi frumoasa!
     
  15. cristimiha

    cristimiha Scriitor activ

    Eu chiar m-am "fript",cu evenimentul asta :)).Fiind si la servici ,nu il termin.Pacat ....
     
  16. dariuss2000!

    dariuss2000! Profesionist forum

    oare nu se poate prelungii evenimentul pina deseara la ora 20 sau 21!altfel nu il termin!!
     
  17. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Nu se poate din pacate. Daca ar fi inceput cu o eroare grava, care sa afecteze activitatea pe ferma, atunci ar fi fost prelungit probabil.
     
  18. yerdna

    yerdna Novice forum

    Şi eu am avut aceeaşi problemă cu combina....Google Chrome, dar am terminat de ieri seară şi am lucrat pentru toată familia pe 4 conturi(sunt învacanţă:)) A meritat pentru pomii rari. Spor la treabă celor ce sunt pe ultima sută!
     
    cristina-violeta05, tcmxxl1975 și bobmic501 apreciază asta.
  19. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Admin Chronos, te rog primeste scuzele de rigoare pentru carcotelile de la inceputul eventului, s-a facut :)
     
    cristina-violeta05 și tcmxxl1975 apreciază asta.
  20. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Stai linistit, nu ai pentru ce. Stiam ca vei incheia evenimentul. Mi-am dat seama din prima ca la tine nu era problema de timp dedicat de tine pentru joc in perioada evenimentului, ci doar timpul alocat de dezvoltator evenimentului, asa ca mi-am dat seama ca il vei incheia. Te vad impatimit si dedicat jocului, deci nu aveai cum sa nu il inchei. Eu ma amuz de fiecare data cand jucatorii se panicheaza, pentru ca mereu se intampla asa: ne panicam la inceput si ne enervam, pentru ca ne grabim cu concluziile fara sa analizam si apoi rasuflam usurati, ca de fapt nu a fost greu. Acum la final, am realizat ceva: daca nu terminai, ma certai tu, dar daca il terminai, trebuia sa pun conditii. Asta este, data viitoare, te taxez eu.:D O dupa amiaza placuta sa ai si acum trageti o gura scurta de aer in plamani si pregatiti-va....
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.