Ziua Oceanelor - Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Chronos, 3 Iun 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. georgeta

    georgeta Scriitor activ

    la sfarsit de event pot spune ca acest event a avut si plusuri si minusuri
    1. nelipsitele mii de plante de event de cultivat mi-au luat ceva timp - mai exact pana azi dimineata caci am plantat de 3 ori pe zi cu cateva plantatii de trandafir sau alta planta cu timp mai mare de coacere intercalate pentru drop atunci cand nu puteam culege plantele decat seara tarziu
    2. dropul - extrem de mare cerinta fiind utilizat si la misiuni si la hrana pentru margean si facut cam greu si aproape la limita pentru a termina misiunile in ritmul in care am plantat eu
    3. e adevarat ca de aceasta data nu am mai vazut atat de multe mesaje cu am terminat eventul in 2 sau 3 zile de la inceperea eventului asa cum se intampla alte dati
    4. premiile ceva mai consistente fata de alte dati deci din acest punct de vedere e ok
    5. nemultumirile legate de puieti si adaposturi ar fi ca la unii "norocul" a fost cam mare in timp ce la altii mai slabut asa ca le-as propune celor in masura sa decida acest lucru ori egalizeaza sansele ca sa avem toti acelasi "noroc" ori in locul celor misterioase sa ofere direct un pom sau adapost mai rar caci pana la urma si eu am terminat eventul asa cum l-au terminat si altii dar ei au obtinut si kiwi si ornitorinc din adaposturi misterioase pe cand eu nici macar unul din cele 2 tipuri iar la pomisori nici nu mai zic ca la unii au iesit numai raritati si xxl iar la mine asa si asa (la pomisori sunt un pic mai multumita desi nu a iesit ceva spectaculos)- se putea si mai bine

    in concluzie daca tot trebuie sa facem mii de plante si sa adunam drop cu nemiluita ca sa finalizam eventul eu zic sa avem parte totusi toti de aceleasi recompense caci si asa sunt destule lucruri care diferentiaza conturile unul de altul datorita investitiilor si recompenselor primite in urma investitiilor
    daca se doreste a se face diferenta intre conturi in ceea ce priveste recompensele atunci tineti cont de nivelul jucatorului, introduceti alte etape ale misiunilor si reganditi eventurile cu cerinte mai mici , mai mari si mai dificile astfel incat eu dupa ce termin un event sa fiu multumita de ceea ce am primit si sa nu ma plang ca la nivel 94 nu am primit nimic multumitor de la misterioase in timp ce altul la nivel 70 si ceva a primit cam tot ce se putea din "ultimele aparitii"
     
    Miguel, .Raluca06., Ker2yo și alți 22 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.