Ziua Oceanelor - Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Chronos, 3 Iun 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. adrianapatran

    adrianapatran Comisar forum

    Un event super ,cu un grad de dificultate mai ridicat fata de celelalte,insa nu cred ca vom avea timp sa producem hrana pentru margean,daca timpul afisat este exact de 1h 30 min.pentru o singura unitate, tinand cont ca trebuie sa producem 490xD
     
    naivreasastii, SkumpikaNina și SOSYGMA apreciază asta.
  2. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Si dacă este vorba despre 1 minut și 30 secunde?
     
  3. adrianapatran

    adrianapatran Comisar forum

    :De perfect atunci,multumesc si spor la treaba tuturor
     
  4. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Pai la 17000 de alge pe 3 terenuri cu pacele mici si chutney, vor trebui 10 recoltari a aprox 1700 de alge la o recoltare. Asta inseamna 3 zile si un pic de recoltare normala adica 3 recoltari a 6 h si 11 minute fiecare. Primele alge date prin moara de la baha, se poate face 40 x 4 recoltari de margean pe zi, adica 160 margeane pe zi, deci in cele 3 zile cat producem algele, facem si margeanul. Raman 3 zile de trandafiri si garoafe pentru completare drop. (plus bunavointa vecinilor si a "prietenilor"). Se poate face dar este de lucru . Va fi interesant, mai ales ca vom completa si cu cadourile estivale.
    Atentie mai ales pentru incepatori cu pregatirea fermei pentru recoltare dupa debutul eventului (un lucru bine inceput, este pe jumatate facut, parca :)
     
    adria2, naivreasastii, kris-ana80 și alți 12 apreciază asta.
  5. stef050000

    stef050000 Novice forum

    stii sccoteala de acasa nu se potriveste cu acea din tirg pt ca la inceput ai 10 seminte pierzi o jumate de zi ca sa faci restul sa poti cultiva celelate parcele asa caci din 3 ramin 2 zile si jumatate si tinpul e de 6 ore si 23 minute
     
  6. Miguel

    Miguel Scriitor activ

    Buna,

    In tutorial scrie ca sunt necesare, iar eu am completat cu rosu

    13.870 Alge + 7 Alge *490 (pentru Mărgean) = 17300 Alge
    490 Mărgean
    960 Sare de mare + 490 Sare de mare (pentru
    Mărgean) = 1450 Sare de mare

    Succes si spor la treaba :)))
     
  7. intradevar este vorba de 1 min si 30 sec, multa bafta tuturor fermierilor
     
    naivreasastii, sosy_frumusica și Miguel apreciază asta.
  8. iarina56

    iarina56 Mogul forum

    Imi spuneti si mie ce este Adapost misterios Lyra, Copac Rio si Tiki ? Multumesc
     
  9. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Sunt pomi misteriosi si adaposturi misterioase, de la editii mai vechi (fostele stolere misterioase si fostii puieti misteriosi).

    AICI si AICI ai detalii.
     
  10. cristina-violeta05

    cristina-violeta05 Maestru forum

    Premiile mi se par fantastice. Voi încerca să îl termin. Va fi o adevărată provocare.
     
    naivreasastii, Miguel, matusam și alți 2 apreciază asta.
  11. iarina56

    iarina56 Mogul forum

    Multumesc pt raspuns Chronos. O seara frumoasa !
     
  12. Chronos

    Chronos Guest

    Cu mare drag. O seara frumoasa asemeni iti doresc.
     
    naivreasastii, Miguel și donnadmn apreciază asta.
  13. valentin-1959

    valentin-1959 Novice forum

    Unde poate fi amplasata piscina de margean
     
    naivreasastii, Miguel și SOSYGMA apreciază asta.
  14. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Avand in vedere ca va oferi PE tropicale, in Insula Bahamarama se va putea amplasa.

     
    naivreasastii, -ciocollate-, Miguel și alți 3 apreciază asta.
  15. ardentlove

    ardentlove Talent de excepţie

    Avind in vedere ca trebuiesc 17.300 plante de event (alge), facute in 6 zile, mai exact 5 zile - ca juma' de zi o pierzi cu dezvoltarea lor, e necesar, zic eu, ca toate 3 parcelele sa fie "curatate ca-n palma" si sa scoatem pomii, adaposturile, si iteme (care au iteme).
    Doar asa poti face plantele repede.

    Dar cu margeanul chiar e dificil. Cred ca voi scoate si din Insula, Pomii, si Adaposturile, respectiv Atelierele, si am sa o las si Bahamarama, "defrisata total" si sa amplasez doar Piscine de Event.
     
  16. tcmxxl1975

    tcmxxl1975 Expert forum

    de maine un event pe cinste....drop bun....cine se plangea de drop pana acum....de maine va urla....premiile sunt bune....chiar foarte bune....cine are supercompost sa tina de el....va avea nevoie de el....cine nu are ....sa cumpere......daca pana acum majoritatea pe forum anuntau event terminat dupa 2 zile de maine....cel putin 4 zile....va fi liniste....transpiratie...strategie....calcule....ferma va fi intoarsa pe toate fetele....unde este dropul?.....ce putin a venit....legenda vie +30% resurse...unde este howie?.....cati se vor inneca in ocean?....vom vedea.....fantezie si strategie de maine.....gata cu joaca de-a eventul......
     
  17. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    maine la 15.00 recoltezi pentru drop, pui 10 seminte si le da-i suzi si chutney, deci in 2 ore si ceva (cu super si apa) faci 90, apoi inca o tura faci 810, plantezi seara pe cele 3 parcele si mai raman ceva pentru moara. in prima dimineata ai deja 1700 de alge, pana seara mai faci 3400. si a fost prima zi, etc, etc
     
  18. -dedeutza-

    -dedeutza- Scriitor în devenire

    Am si eu o nelamurire : cum poti sa faci la inceput 90 de plante cu compost a la Suzi si Chutney?:)
     
    naivreasastii, adrianapatran, Miguel și alți 2 apreciază asta.
  19. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Plantezi cele 10 plante de event pe parcele mari normale,pui compost Suzi si trebuie sa ai chutney
     
  20. -dedeutza-

    -dedeutza- Scriitor în devenire

    mersi mult, eu ma gandeam la parcele mici si de aici confuzia :)
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.