Ziua Oceanelor - Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Chronos, 3 Iun 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. farmerache

    farmerache Începător forum

    si totusi, cei 490 de margeni dureaza 4 ore fiecare :)?
     
  2. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Cam incurcat eventul acesta;foarte multe cerinte,e nevoie de timp foarte mult ca sa faci atitea plante,margean si sa stringi si atita drop;E nevoie de multe strategii si trebuie scos tot de pe toate cimpurile.Cum trebuie ca pentru acest event sa petreci mult timp pe joc,si cum seful nu imi da concediu,personal nu ma apuc de acest event,mai ales ca am experienta dropului de la eventul care abia s-a incheiat.In rest,eventul e frumos si premii destul de bune.Succes fermierilor.
     
  3. Miguel

    Miguel Scriitor activ

    iar cu bonus 10% Comisul cel Mare - vezi Arborele minune, si 20% apa obtii o reducere totala de 28% adica 2h 53 min/adapost margean
     
    naivreasastii și SOSYGMA apreciază asta.
  4. Angela-a

    Angela-a Scriitor în devenire

    daca pui apa si hrana timpul scade, tu ce zici
     
  5. farmerache

    farmerache Începător forum

    chiar si la 2 ore un margean ,dureaza 40 zile :D
     
  6. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    pai pui mai multe piscine de-astea, de fapt pe toata suprafata disponibila in bahamarama, si atunci poti face de 4 ori sa zicem x 40 piscine = 160 piscine pe zi. In 3 zile faci cam tot ce este necesar
     
  7. hi3na_n3buna

    hi3na_n3buna Novice forum

    sper sa nu fie misiunea ca daca nu faci prima toate 3 sa nu te lase sa treci la a doua
     
  8. tcmxxl1975

    tcmxxl1975 Expert forum

    revin...ce spuneam mai devreme...nici nu a inceput eventul si deja se fac strategii....este un event in care produsele mestesugaresti trebuie corelate cu liniile de la vrej....scad timpii de productie la ateliere si de la vrej 2 linii si de la produsele mestesugaresti...2...deci pot fi folosite in acelasi timp minim 3...2 produse si o linie...la plante pentru inceput avem linia de vrej la super compost si 2 produse mestesugaresti care cresc eficienta supercompostului...in rest drop sa fie....aici va fi problema nu la cele 490 produse care se pot face lejer in 2 zile.....
     
  9. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    E frumos cum spui tu,numai ca tu te-ai referit din punctul tau de vedere cum s-ar putea face,dar nu ai luat in calcul ca nu toti avem toate liniile de vrej necesare plus multe scule ca sa facem piscine multe.Da-ne un sfat,o strategie ceva, fara linii de vrej si atitea produse mestesugaresti.
     
    naivreasastii, Miguel, adrianapatran și alți 3 apreciază asta.
  10. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Nu iti trebuie prea multa strategie, trebuie sa ai gata de recoltare plante cu PE maxim la inceputul eventului, sa folosesti chutney si compost de la Suzi sa incepi repede sa ai alge suficiente pentru a planta peste tot, sa da-i prioritate macinatului la moara a algelor si nu donarii lor, sa nu uiti sa folosesti chutney in fiecare dimineata. Apoi dupa ce ai plantele (17000) sa pui trandafiri seara cu apa si garoafe sau ce ai mai bun tot cu apa dimineata, sa le recoltezi seara. Pe insula, dupa terminarea scaldatului la piscina, pui copaci sau planta cu PE mare. Uite asa se poate face si dropul. Asta fara linii de vrej sau broaste sau altceva.
     
  11. -ciocollate-

    -ciocollate- Ambasador forum

    Buna dimineata ...care va fi ora de incepere a eventului ?
     
    naivreasastii, Miguel și SOSYGMA apreciază asta.
  12. X-mod

    X-mod Guest

    3 pm. Scrie in Anunt. :)
     
    naivreasastii și Miguel apreciază asta.
  13. -ciocollate-

    -ciocollate- Ambasador forum

    Multumesc eu m am uitat in F.A.Q si nu am vazut ...

    EDIT X: Cu placere. Spor(t) la event. :)
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 4 Iun 2015
    naivreasastii, Miguel și SOSYGMA apreciază asta.
  14. SOSYGMA

    SOSYGMA Profesionist forum

    Bună ziua! vreau să știu dacă merită să las pe teren pentru recolta de PE-uri itemi de genul ”Pogo Sperieciori”...influențează în bine cantitatea de dropuri? Mulțumesc anticipat!
     
    naivreasastii, Miguel și adrianapatran apreciază asta.
  15. StinckyRedneck

    StinckyRedneck Junior Expert

    Ce broaște??

    Deși pare un event greu, eu unul mă apuc să-l fac tocmai din această cauză :) Însă sunt puțin dezamăgit de ce va da linia de vrej, doar 3500 xp :(
     
  16. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Linia de vrej este resetabila totusi la 9 ore, avantajos pentru cei care au ceva mai mult timp liber pentru ferma.

    Buna ziua! Dropul de event este influentat doar de doua linii de vrej. O linie de vrej ofera o sansa de 5% la dropul general (inclus si cel de event) pe Insula Bahamarama si o linie de vrej ofera aceeasi sansa la dropul general, insa pe terenurile fermei. Cat priveste Pogo Sperieciori, doar sperie ciorile:D, insa trebuie sa il verific daca isi face treaba.:D
     
    Modificat ultima dată: 4 Iun 2015
    naivreasastii, -ciocollate-, Miguel și alți 4 apreciază asta.
  17. SOSYGMA

    SOSYGMA Profesionist forum

    Mulțumesc, în cazul ăsta îl concediez!
     
    naivreasastii, -ciocollate-, Miguel și alți 2 apreciază asta.
  18. tcmxxl1975

    tcmxxl1975 Expert forum

    SH - 72 buc. , rotatii - 7 , arbori minune - 34 , supercompost - 135 , suzy - 100 , adaposturi misterioase -10 buc. + o linie vrej bahama 3500 puncte/9h etc.... mi se pare mai mult decat destul - sunt premii ce depasesc 500 md ....deci un event mai mult decat ok.....asa ca eu zic ca merita din plin efortul...cred ca la drop sansa va fi mai ridicata ca de obicei...asa presimt....ramane de vazut
     
  19. .Raluca06.

    .Raluca06. Analist forum

    Piscina de margean este adapost asa cum scrie in Faq sau atelier pentru ca se produce la atelier.
    Deci ce folosim pentru a reduce timpul de producere a margeanului? Produse din camara ce reduc timpul pentru atelier sau pentru adapost? Gen turta dulce sau ghiveci de flori Valentin? Multumesc.
     
    naivreasastii, Miguel și SOSYGMA apreciază asta.
  20. X-mod

    X-mod Guest

    Cotetul de gaini I galben se face la atelier. Este intr-adevar atelier?
     
    naivreasastii și Miguel apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.