Ziua Oceanelor - Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Chronos, 3 Iun 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. .Raluca06.

    .Raluca06. Analist forum

    Am intrebat ca sa fiu sigura. Multumesc.
     
    naivreasastii, Miguel și SOSYGMA apreciază asta.
  2. X-mod

    X-mod Guest

    N-ai de ce. Spor(t) la event. :)
     
    donnadmn, naivreasastii, _Chihuahua_ și alți 2 apreciază asta.
  3. maxxy

    maxxy Rutinat

    cate adaposturi de event trebuiesc construite ?
     
  4. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Cate consideri tu ca ai nevoie. Poti face atata cat ai spatiu pe Insula Bahamarama.
     
  5. maxxy

    maxxy Rutinat

    pai aia intrebam scuze daca nu m-am exprimat clar, cate incap pe insula ? cred ca numai acolo le putem amplasa sau..
     
    naivreasastii și Miguel apreciază asta.
  6. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    41 maxim in cât Tetris cunosc eu...
     
    Modificat ultima dată: 6 Iun 2015
    Vladut, donnadmn, naivreasastii și alți 5 apreciază asta.
  7. maxxy

    maxxy Rutinat

    multumesc frumos de raspuns, pai atatea o sa construiesc atunci :)

    fyi: adaposturile se pot hrani si cu super hrana, asa ca numai avem necesar nevoie de hrana de la moara, si timpul de recoltat scade evident
     
  8. k0

    k0 Global Team Leader Team Farmerama RO

    Normal, sunt adăposturi, chiar dacă sunt temporare.
     
    SOSYGMA, donnadmn, naivreasastii și alți 3 apreciază asta.
  9. branzica80

    branzica80 Avansat

    asta daca dispui de super hrana ;)
     
  10. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Eu o sa incerc sa nu folosesc SH ( am 183 ) ; daca vad ca nu ma descurc cu dropul ( am inceput cu 201 de sare de mare) spre sfarsit o sa folosesc SH ; am luat 20 de adaposturi ; e mai greu eventul dar e frumos si recmpensele sunt pe masura ; spor la toti care vor sa-l termine!
     
    SOSYGMA, donnadmn, adrianapatran și alți 2 apreciază asta.
  11. scolaritzzza

    scolaritzzza Începător forum

    eu am construit piscina..dar nu o gasesc.. nu`mi apare.. si nici hrana la moara sa o fac nu`mi pare... imi da cineva un rasp? oare dc?
     
    Miguel, naivreasastii și SOSYGMA apreciază asta.
  12. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Ai incercat sa o cauti in Inventar cand te afli pe Insula Bahamarama sau pe Insula Comorii?
     
    Miguel, naivreasastii, -ciocollate- și alți 2 apreciază asta.
  13. bobocvali11

    bobocvali11 Veteran Forum

    in insula incap 41 de adaposturi(parcele mari 2*2)
    inseamna 12 *41=492
    decicu 12 recoltari se pot obtine 492 margean
    timp avem drop sa iasa.
     
    Modificat ultima dată: 4 Iun 2015
  14. tcmxxl1975

    tcmxxl1975 Expert forum

    asa cum am anticipat sansa la drop este mai mare cu cel putin 10% fata de drop-ul altor eventuri ....de pe un teren cu ceapa , parcele mici , am primit 46 sare si nu am decat legenda vie cu plus 30%....dar in mod normal primeam 35-39 variabil....deci inclin sa cred ca la drop sansa este mai mare...ma conving la recoltarile viitoare si din spusele altor colegi fermieri....numai bine
     
  15. fane_coman

    fane_coman Începător forum

    sper ca aveti concedii , vacante , etc vorbiti de parca nu mai faceti nimic altceva . ehei unii mai avem servicii scoala , etc . noi nu avem nici-o sansa .degeaba punem chutney si altele ca se degeaba atita timp cat nu suntem acasa . trebuie sa ma rog de sotie si fata cand au ele timp sa-mi recolteze ele . si asta cu multe oftaturi pt. ca ele au abandonat jocul din cauza ca a devenit .....prea complicat.
     
    naivreasastii, Miguel, ani.vajai și alți 4 apreciază asta.
  16. elen_cost

    elen_cost Începător forum

    A-m luat 6 piscine si nu le gasesc nicaieri ma puteti ajuta multumesc.
     
    naivreasastii și Miguel apreciază asta.
  17. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Le gasesti in Inventar la adaposturi cand te afli pe Insula Bahamarama.
     
    naivreasastii, Miguel și donnadmn apreciază asta.
  18. gaby.baby

    gaby.baby Novice forum

    ce as putea face sa am drop mai mare? cu ce sa sporesc?...multumesc !
     
    naivreasastii, Miguel și SOSYGMA apreciază asta.
  19. Chronos

    Chronos Guest

    Cu plante cu timp mare de coacere si care ofera si puncte multe de experienta la culegere. Daca te referi doar la dropul de event, pe langa cele spuse mai devreme, poti activa doua linii de vrej inainte de o recolta. Daca ai acele linii de vrej, iti vor oferi 5% sansa la dropul de event pe insula si 5% pe terenurile fermei. Cu alte produse mestesugaresti nu poti mari sansa la dropul de event. Mai poti creste nivelul cupelor care ofera sansa mai mare la dropul in general. Poti amplasa, daca ai, testoase Howie Donut pe terenuri. O testoasa Howie ofera 5% sansa la dropul in general pe terenul unde este amplasata. Ti-am prezentat asa pe scurt si putin haotic, cateva posibilitati. Poti activa si runa Expert in bricolaj, care ofera 10% sansa in plus la dropul constituit din scule (te vor ajuta la constructia adapostului de event).
     
  20. CrazySouth

    CrazySouth Începător forum

    Nu stiu ce fac eu gresit, dar nu imi apare deloc in atelier rubrica in care as putea construi acele piscine. Este necesar un anumit nivel la Bahamarama ? Mersi anticipat.
     
    naivreasastii, Miguel și SOSYGMA apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.