Ziua Oceanelor - Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Chronos, 3 Iun 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Dupa cum am mai spus, este necesar sa te afli in Insula Bahamarama si in acel timp sa verifici Inventarul.;)
     
    naivreasastii și Miguel apreciază asta.
  2. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Daca ai nivelul 14 atunci vei gasi la atelier prima rubrica unde iti vei putea construi piscinele.
     
    naivreasastii și Miguel apreciază asta.
  3. Chronos

    Chronos Guest

    Mea culpa. De citit am citit cum trebuie, dar de inteles am inteles ce am vrut eu.:D
    Intr-adevar, acel adapost se poate construi la cladirea Atelier din Oras.
     
  4. CrazySouth

    CrazySouth Începător forum

    Am inteles, tocmai asta este problema, deschid atelierul dar nu gasesc nimic ce ar semana sau ce m-ar duce la construirea acelor piscine. Arata exact ca si inainte de event, am incercat 2-3 relog-uri, sperand ca s-ar remedia, dar nimic. Pot face cateva screenshot-uri daca nu mi-am ales bine cuvintele. Multumesc mult.
     
    naivreasastii și Miguel apreciază asta.
  5. Chronos

    Chronos Guest

    Probabil o stergere de cache and cookies ar rezolva problema. Nici un print screen nu ar fi rau sa faci.
     
    naivreasastii și Miguel apreciază asta.
  6. CrazySouth

    CrazySouth Începător forum

    AICI! Sunt 2 screenshot-uri in care se poate vedea tot ce-mi apare in atelier. Am incearcat si stergerea cache and cookies, dar nu s-a schimbat nimic.
     
    naivreasastii, Miguel și SOSYGMA apreciază asta.
  7. Chronos

    Chronos Guest

    Bun, insa ce nivel ai la Insula Bahamarama?



    [​IMG]
    Piscină de mărgean
    (adăpost tropical de event)
    Disponibil de la nivelul 14
    Poate fi produs la Atelier din 10 x Cui, 1 x Ciocan, 5 x Lemne
     
    naivreasastii și Miguel apreciază asta.
  8. CrazySouth

    CrazySouth Începător forum

    Am nivel 8 la Bahamarama, 45 la ferma. In FAQ eventului am observat ca este nevoie de minim lvl 14 pentru piscine, dar fiind nespecificat am considerat ca este nivel 14 la ferma, cand ai acces la Arborele Intelepciunii, si prin urmare si la Bahamarama.
     
    naivreasastii, Miguel și SOSYGMA apreciază asta.
  9. Chronos

    Chronos Guest

    De nivelul avut in Insula Bahamarama era vorba. Deci acum ai inteles de ce nu iti apare: nu ai nivelul necesar, din pacate. Daca avansezi in timp util, vei avea si tu posibilitatea sa construiesti acel adapost tropical. Ce sa zic, trage tare. O noapte linistita iti doresc.
     
    naivreasastii și Miguel apreciază asta.
  10. CrazySouth

    CrazySouth Începător forum

    Asemenea, si va multumesc pentru timpul acordat.


    Edit (Chronos): ;)
     
  11. -pisi2011-

    -pisi2011- Începător forum

    NU APAR IN SURA PISCINELE (LA ANIMALE). ATUNCI CAND SE CONSTRUIESC PISCINE SE CONSUMA MATERIALE. ???
     
    naivreasastii, Miguel și SOSYGMA apreciază asta.
  12. craniulalb

    craniulalb Scriitor în devenire

    e normal sa fie un drop mai bun, avand in vedere ca timpul de coacere al plantei este de 8 h, incomparabil cu eventul care s a incheiat recent, cand timpul a fost la jumatate
     
    naivreasastii, Miguel și SOSYGMA apreciază asta.
  13. Chronos

    Chronos Guest

    Buna dimineata! Sura este Sura, Inventarul este Inventar. Piscina, pe care trebuie sa o construiesti la Atelier (o poti construi daca ai nivel minim 14 pe Insula Bahamarama) si pentru care, da, consumi materiale (scule), o vei regasi in Inventar, la sectiunea Animale, cand te afli in Insula Bahamarama.
     
    naivreasastii și Miguel apreciază asta.
  14. StinckyRedneck

    StinckyRedneck Junior Expert

    Bună ziua,

    Cred că este o problemă la moară, în special la cea de pe insula Bahamarama. Și ieri și azi când am deschis moara, deși toate cele trei sloturi de producție erau complete, la primul slot îmi scria 0%, iar la timpul total de producție, 00:00. În speță, e vorba de hrana pentru noile adăposturi de event (de aceea am și postat aici), am pus și clădirile dar îmi spune că hrana nu e gata. Problema asta mă încurcă foarte rău - de unde știu când va fi gata hrana? În mod normal, trebuia să fie gata pe la 6 dimineața iar acum să am un slot liber din cele trei.
    M-am delogat și relogat, degeaba. Vă rog să mă ajutați.
     
  15. Chronos

    Chronos Guest

    Buna dimineata! Sa inteleg ca productia hranei pentru adapostul de event s-a incheiat si nu ai hrana sau slotul inca este ocupat cu hrana pentru adapostul de event?
     
    naivreasastii și Miguel apreciază asta.
  16. -classified-

    -classified- Novice forum

    deci event de nota 10, cam greu dar asta e!
    Apropo, nu a observat nimeni ca se fac 10000 PET la 3 ore? (40X250) cu ele stau pana la sfarsitul eventului
     
  17. StinckyRedneck

    StinckyRedneck Junior Expert

    Bună dimineața, Chronos :) Chiar zeu al timpului ești, online non stop :p (dacă-mi e permis, felicitări pentru noua semnătură, mai mică și mult mai prietenoasă!).
    Asta e problema, nu știu dacă producția s-a încheiat, îmi apar trei sloturi: primul slot, cu hrană de mărgean, scrie „o%”, sloturile al doilea și al treilea cu hrană papagali, scrie tot 0%, iar timpul total, 00:00... După calculele mele, trebuia să se termine deja slotul cu hrană de mărgean, să fie început slotul al doilea iar slotul al treilea să fie liber.

    Între timp m-am deconectat din nou, am dat un restart la laptop, și acum m-am relogat: se pare că problema s-a rezolvat între timp... Dar am întârziat la serviciu din cauza asta. :(
     
  18. Chronos

    Chronos Guest

    D-aia mi se parea si mie dubios si putin lipsita de logica situatia. Dar se pare ca a fost o problema la tine. Asa se intampla cand lasi, daca lasi, peste noapte calculatorul sau laptopul deschis mai multe ore fara un restart, chiar daca ai fost logat sau nu in joc in acest timp.
    Bine ca s-a rezolvat si ca acum ai hrana necesara. Daca te supara seful, il trimiti la mine si il servesc eu cu ce am pe placa de surf, ori mancare ori animale. O zi buna sa ai.
     
    naivreasastii, Miguel, matusam și alți 7 apreciază asta.
  19. StinckyRedneck

    StinckyRedneck Junior Expert

    Chiar nu cred că ai vrea să-mi cunoști șeful :D Are o colecție de 24 de arme de foc, din care 20 funcționale, la care se adaugă niscaiva arbalete, arcuri, săbii și altele. :p
    Mulțumesc pentru ajutor, un week end plăcut îți doresc.
     
    naivreasastii, Miguel, matusam și alți 2 apreciază asta.
  20. Chronos

    Chronos Guest

    Si eu sunt pasionat de arme, de razboi si pe cat sunt de prietenos, pe atat sunt de neprietenos, depinde de situatie (atestat, certificat si parafat):D. Joc consecvent un shooter (o serie celebra) de 10 ani, deci stiu sa pun bine si repede tinta (adoram in armata sa trag cu trasoare), iar cand ma ia flama...fac spam. :DGata, inchei.
     
    naivreasastii, Miguel, tuca4747 și alți 6 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.