Ziua Oceanelor - Unica temă de discuții

Discuție în 'Runda de discuții' creată de Chronos, 3 Iun 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. tchupy

    tchupy Analist forum

    fara nici cea mai mica agitatie se pot lua premiile importante, maine termin si nivelul 4 tot si dupa asta vad daca pot sa termin si restul de nivele
     
    alexsilviu11, SOSYGMA, mariag98 și alți 3 apreciază asta.
  2. bulgi

    bulgi Scriitor activ

    hai sa nu ne mai plangem ca nu e chiar asa greu eventul,cu chutney 3 zile se rezolva
     
    alexsilviu11, SOSYGMA, _Chihuahua_ și alți 4 apreciază asta.
  3. iarina56

    iarina56 Mogul forum

    Event frumos cu premii pe masura. Am strans algele necesare si margeanul insa nu stiu daca am sa pot termina din cauza dropului. Mai am de strans 350 bulgari de sare.
     
    alexsilviu11, SOSYGMA, donnadmn și alți 3 apreciază asta.
  4. puric60

    puric60 Începător forum

    strategii sunt foarte multe, fiecare adoptandu le dupa nivel si posibilitati, eu spre exemplu merg cu un teren mereu cultivat cu trandafiri (cu apa)care se pot recolta la 8 h jumate si ofera 96 PE iar celelalte doua terenuri cu planta de event.De la trandafir obtin mai de fiecare data cate 45-50 drop, nu imi scot niciodata pomii de pe terenuri, deoarece la fiecare 20 h / 12 h - la cei xxl -obtin drop frumusel de la ei, pentru piscine folosesc/,,mananc,, chiftelute cu branza si lichior de oua care reduce timpul de productie cu 10%, astfel sper sa termin eventul pana maine la pranz.Bafta multa!
     
    SOSYGMA, adria2, -jenitrandafir- și alți 2 apreciază asta.
  5. -elenaion49-

    -elenaion49- Baron forum

    Buna ziua!Stiu ca nu trebuie sa postez aici dar am o intrebare.Contul meu afost creditat cu produse mestesugaresi(o cununa de primavara,o placinta de mere,o placinta de mere cu zucchini,o dulceata pascala),30 de super compost si 30 de compost special a la Suzi.Stie cineva daca sunt premii pentru toate conturile?Am intrebat o vecina,dar la ea pe ferma nu a primit nimic.Este posibil sa fie o recompensa numai pentru cei din TGC?
     
    SOSYGMA, donnadmn, Miguel şi o altă persoană apreciază asta.
  6. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Este o recompensa primita in urma cumpararii pachetului tematic dedicat ajutorarii nepalezilor. Ai si un mail care te informeaza in acest sens.
     
    _Chihuahua_, donnadmn, Miguel și alți 5 apreciază asta.
  7. -elenaion49-

    -elenaion49- Baron forum

    Multumesc frumos pentru raspunsul promt!Esti mereu aici pentru noi Chronos.Bravo!
     
    SOSYGMA, _Chihuahua_, donnadmn și alți 5 apreciază asta.
  8. Chronos

    Chronos Guest

    Cu mare drag. Ma mai joc eu si "pititea" din cand in cand.:D Nu sunt chiar mereu aici, dar sunt pentru voi. O seara frumoasa.
     
    _Chihuahua_, misu_mama, donnadmn și alți 6 apreciază asta.
  9. naivreasastii

    naivreasastii Comandant forum

    Am ramas surprinsa de cadoul primit si am intrat si eu pe forum sa vad de unde vine si cu ce ocazie !Multumesc BP,si sper ca macar copiilor nepalezi sa li se indulceasca putin viata cu micul ajutor de la noi ,jucatorii farmeramei !!
     
    SOSYGMA, _Chihuahua_, misu_mama și alți 5 apreciază asta.
  10. .cheer2004.

    .cheer2004. Scriitor în devenire

    mail-ul nu e la posta farmerama

    scuze, l-am gasit pe adresa mea de mail, trimis pe 5 iunie

    :)) cam ai dreptate. trimite-mi un val, imprumut, il restitui la sfarsitul lunii
     
    Modificat ultima dată: 8 Iun 2015
    SOSYGMA, _Chihuahua_, adria2 și alți 4 apreciază asta.
  11. Chronos

    Chronos Guest

    Buna ziua! Cand, vreodata, ai primit un email la Posta Farmerama?:D
     
    donnadmn, Miguel și matusam apreciază asta.
  12. .Raluca06.

    .Raluca06. Analist forum

    As vrea sa fac unele precizari in urma acestui event incheiat cu speranta ca nimeni nu se va supara si ca intentia mea este una constructiva si nu una suparatoare. Nici nu mai stiu numarul eventurilor la care s-au dat ca recompensa arbori minune Rio si Tiki Corsica. Personal am in inventar o multime de arbori de acest gen mai putin din cei noi, gen Kowhai /Sorb/Baobob. Ce pot sa fac cu 25 buc de soc ? Sau cu 17 buc de catacalpa? Sau cu 17 caisi? Sau cu 11 buc arbori Sakura? Si lista poate continua. Pot umple tot terenul avut la dispozitie. De ce nu se fac setari in functie de nivel, astfel incat din numarul de pomi acordati ca recompensa, unul macar sa fie nou.
    Cand va fi eventul Interpuiet express? Poate reciclam o parte din ei.... Sa facem arbori jumbo a la Suzi sau super jumbo care ne sunt de un real folos.
    Cat despre adaposturi.... din cele 17 nici macar unul nu a fost nou. Este hilar sa primesti ca recompensa, la un nivel nu foarte mic, cotet de iepuri galben. Sa fie vorba de lipsa de imaginatie din partea "dezvoltatorilor"?
    Dezamagire totala...sincer....
     
    SOSYGMA, _Chihuahua_, electrizantul și alți 10 apreciază asta.
  13. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Nu, este vorba de factorul "aleatoriu".;)
     
    SOSYGMA și Miguel apreciază asta.
  14. alexsilviu11

    alexsilviu11 Avansat

    acest factor ''aleatoriu" este valabil doar pentru unii chronos
    nu am mai primit ceva bun la adaposturi sau pomi nici minte nu mai tin ,deci cum este cu acest factor "aleatoriu"
     
  15. Chronos

    Chronos Guest

    Buna seara! Pai tocmai acest ALEATORIU presupune acest aspect neplacut sau placut. Pentru ca poate "pica" orice. Adaposturile colorate (roz, rosii) au o rata scazuta de aparitie, cele rare nici ele nu "pica" des si ganditi-va putin: sunt multe adaposturi posibile ce pot "pica", multe. Asa ca sa nu va mire ca ne trezim cu adaposturi galbene. Credeti ca eu am fost ferit de asa ceva? Credeti ca vreun jucator este? Eu nu cred ca exista vreun jucator care sa nu fi avut parte din adaposturi misterioase si de nedoritele adaposturi galbene. Exista acest aleatoriu care inseamna noroc de fapt si care poate fi manifestat uneori prin cumpararea a 5 adaposturi misterioase si sa "pice" numai adaposturi valoroase si sa cumperi 30 de adaposturi misterioase si sa ai parte tot de aceleasi 5 adaposturi valoroase (numeric vorbind), desi mai multe adaposturi misterioase inseamna mai multe sanse. De ce am scris aceasta postare? Nici eu nu stiu:D, poate din dorinta de a va face sa intelegeti un lucru important: nu are legatura acest aleatoriu cu conturile, cu cele unde se investesc mamudele si unde nu se investesc. Gata, ca facem spam. O seara buna sa aveti.


    Edit: tocmai ce vorbeam:D:D:D:D:D:D:D. Ultima runda de adaposturi misterioase oferite ca recompensa, au oferit:


    stolere.JPG


     
    Modificat ultima dată: 8 Iun 2015
    _Chihuahua_, roliana57, melizanda10 și alți 4 apreciază asta.
  16. tcmxxl1975

    tcmxxl1975 Expert forum

    si eu m-am confruntat cu aceste iluzii psihologice cum ca .....factorul aleatoriu.....ca sa vorbesc in termenii postarilor anterioare...nu imi este aproape deloc favorabil...dar inclin sa cred ca nu este asa....cu cat ne punem mai mult speranta in indeplinirea unui lucru...cu atat este mai mare dezamagirea atunci cand acest lucru nu se intampla.....si atunci inconstient creierul nostru trebuie sa ne ofere raspunsuri pentru asa zisele nereusite....si asa apar unele teorii ale noastre cum ca la altii e bine si la noi nu...si asta pentru ca fiecare dintre creierele noastre tin cu noi insusi si automat din partea lui apare raspunsul ca.... de vina sunt altii...sau formulele nu sunt valabile pentru toti....in fine...ca sa revin trebuie sa privim puietii misteriosi si adaposturile misterioase ca si roata norocului....eu ce sa zic ca nu am fost in stare sa completez linia de vrej cu un lupin hazliu...in conditiile in care am flori de incarcare si lalele si nu mai stiu eu cate 8 din fiecare...si crede-ma ca de 2 luni urmaresc la roata cand jackpot-ul este lupinul si atunci invart...si ce sa vezi?....la toti e bine...numai la mine nu....??...pai eu ce sa mai zic?...sakura sau caisul sunt pomi relativi noi...si apropo...eu am un pom amherstia de 2-3 luni...nu mai situ exact de cand...acum mi-au venit inca 3 si abia acum i-am pus in ferma!....daca cineva vrea o ferma de raritati ...pai atunci cumpara 200 de puieti si plus 34 de la event in total 234 puieti....imposibil sa nu te alegi cu 3-4 din fiecare sortiment de pomi rari....daca vrei o ferma multicolora ...astepti eventuri ...si vezi daca la level 100 cresti iepuri in adaposturi galbene sau magari in adaposturi rosii? pai nu este asa? zic si eu.....
     
    Modificat ultima dată: 8 Iun 2015
    Miguel, SOSYGMA, roliana57 și alți 2 apreciază asta.
  17. crystinna00

    crystinna00 Scriitor în devenire

    eu am primit la arborii misteriosi lamai, lamai , lamai ,lamai xl lamai xl ,lamai xxl si tot asa ,cam mult acru nu credeti? m am umplut de lamai , banane , rodie ,nimic nou sunt curioasa la cotete , in fine si la tichetele de petrecere buchet rosalia , nimic consistent , asta e poate am bafta altadata dar mai mereu sunt fffff mici ,ma refer la aceste tichete si pomi misteriosi si adaposturi misterioase , la campanii premiile sunt ok ,seara buna !
     
    alexsilviu11, SOSYGMA și cristina-violeta05 apreciază asta.
  18. Chronos

    Chronos Guest

    Aceste "iluzii" nu reprezinta nimic altceva decat copilul din noi: "oare ce mi-o aduce sau ce mi-a adus Mosul"? Si ce poate fi mai frumos decat sa stai cu sufletul la gura? Important este ca a venit Mosul. Haideti sa postam ceea ce am primit de la pomii misteriosi si adaposturile misterioase in topicul potrivit.;)
     
  19. stefa_steffy93

    stefa_steffy93 Începător forum

    Buna ziua cum as putea sa fac si eu margean ca nu stiu va multumesc..
     
    Miguel și SOSYGMA apreciază asta.
  20. mariasamoila16

    mariasamoila16 Mogul forum

    La atelierul din oras fabrici piscine si le amplasezi in insula
     
    Miguel și SOSYGMA apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.