Feedback Ziua ouălor și a iepurașilor

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 13 Apr 2022.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 27 Apr 2022.
  1. Îmi place

    60,1%
  2. Îmi este indiferent

    6,0%
  3. Nu-mi place

    33,9%
  1. EllaBalerina

    EllaBalerina Board Administrator Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Vă așteptăm în acest topic pentru păreri, opinii și nelămuriri cu privire la evenimentul Ziua ouălor și a iepurașilor. De asemenea, prin intermediul sondajului vă puteți exprima rapid opinia în privința evenimentului.

    Nu uitați să consultați AICI tutorialul, sau pentru alte link-uri utile: Indexul.

    Succes!
     
  2. aida59

    aida59 Maestru forum

    terenul special cu reguli speciale dintre Pajiștea principală și Lumea Clar de Lună. Va rog frumos sa ma lamuriti ce reguli speciale sunt pe cele 2 terenuri ultumesc mult
     
  3. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Aceastea pot fi cultivate doar pe terenul de event și nu sunt influențate de niciun bonus de recoltă. Timpul va putea fi redus doar cu apă, îngrășământ și produsul special Ouă-n Coș (detalii mai jos, la categoria coșuri).

    Este doar un teren, nu doua. Cred ca la asta se referă, ca nu se aplica bonusuri, sh, suzie…
     
  4. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Din pacate nu voi reusi decit sa fac prima misiune,adica barele curbate ai atit,din lipsa de timp..Vot pozitiv.
     
  5. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    M-am repezit si am votat pozitiv, fara sa ma gandesc... Dupa aceea a intervenit matematica!
    Si rezulta urmatoarele:
    E nevoie de 76 recolte de planta de 4 h si 16 recolte de planta de 8 h. (140 campuri mici, produc +1 samanta din fiecare camp).
    Si mai e si faza de inmultire!
    Presupunand ca stam tot timpul pe joc, nu ajunge sa plantam doar noaptea planta lunga (de 8H, probabil cu apa si ingrasamant se face undeva sub 6 h).
    Ce sa mai zic de cele 76 recolte de planta scurta!
    Cred ca iar s-a exagerat cu cerintele, daca ratezi o cultura doar cu cos poti reintra in grafic!
    Niu-mi schimb deocamdata votul, dar presimt ca o sa ma plictisesc groaznic in cele 2 saptamani, si cu siguranta ratez una-2 culturi!
     
  6. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Eu am calculat plantele si cand am vazut de cate recolte e nevoie... am zis ca merg pe "indiferent".
    Dar nu cred ca ma leg la cap sa zac atata aici, ca nici nu prea vad pentru ce, sincera sa fiu.
    Nu zic ca nu mi-ar prinde bine vrejul ala in privinta punctelor, dar nici nu pot sa zic ca e musai ca nu am target de avansare(mai putin presiunea lui @Laurentiu909 care se tot lauda ca nu-l ajung :mad:). Asa ca nu ma nici ajuta, nu ma nici incurca. Si aproape 2 saptamani sa intru din 3 in 3h....o_O. O sa fac cele curbate, iar din cealalta parte o sa plantez de cate ori intru pe ferma in mod normal cand nu sunt eventuri si vad cate bifez.
    Eu nu o sa votez cu pozitiv un event care "te obliga" cumva sa achizitionezi cosurile pentru ca altfel nu stiu daca ai cum sa il termini, asta ca sa nu stai cu ceasul la indemana sa intri la fix 12 zile. Daca am gresit cu presupunerea asta, greseala mea, dar tot nu schimb votul xD.
    Imi amintesc de eventul de la Craciun insa, in afara de faptul ca si ala a fost pe o perioada mai lunga de timp nu gasesc alta asemanare.
    Succes celor care se incumeta sa-l dea gata! :D

    @raisa2005 nu, calculele tale sunt corecte. Doar ca s-a modificat necesarul. Cand ne-am scris noi "of-urile" era un necesar mai mare de plante.
     
    Modificat ultima dată: 13 Apr 2022
  7. EllaBalerina

    EllaBalerina Board Administrator Team Farmerama RO

    Au fost făcute unele modificări la cerințele eventului, mai exact o scădere a cantăților de plante de event necesare, vă rugăm să consultați din nou tutorialul.​
     
  8. raisa2005

    raisa2005 Talent de excepţie

    Bună,
    La calcule mie mi-au ieșit, 9910 planta ou si 2060 crini, am omis ceva?

    Mulțumim Ella, am postat aproape în același timp!
     
  9. NM1969

    NM1969 Conte forum

    10570 planta ou si 2170 crini, era necesarul de plante afisat in tutorial in formatul initial ,inainte sa i se aduca modificari

    Salut.In postarea mea am intrebat daca mai exista si alte posibilitati de a cumpara bonusul OUA-N COS decat cumparand COSUL DE LUX ? Cosurile mentionate de tine nu contin niciunul bonusul OUA-N COS.
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 13 Apr 2022
    rjean777, kameliana59, -katnik- și alți 11 apreciază asta.
  10. -iulia1992-

    -iulia1992- Maniac forum

    Eu tind spre PAS!
     
    rjean777, derby54, -Abramburica- și alți 13 apreciază asta.
  11. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Imi place , dar am putina treaba in perioada urmatoare asa ca o sa fac din el cat pot!
     
    mihai.1998, ipopa, rjean777 și alți 14 apreciază asta.
  12. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Daca era pe vreun alt teren, cred ca ziceam si eu pas!
    Dar neavand altceva de facut acolo pe terenul special, cand mai intru pe ferma trec si pe acolo, ce "o iesi o iesi"
    E o perioada speciala, nu poti sta la fiecare 3 H sa faci event in perioada asta! Nefericita sincronizare!
    Totusi, continui sa-mi mentin votul pozitiv, mai ales ca si-au dat seama ca s-a sarit calul cu cerintele, asa ca au mai coborat stacheta un pic, departe insa de a-l face mai atractiv!
     
    pmarian, bmia_maria, paulici_01 și alți 15 apreciază asta.
  13. geta57

    geta57 Rutinat

    Facem cumpărături de Paște sau ne jucăm?
     
    paulici_01, rjean777, malagambafane și alți 9 apreciază asta.
  14. coboduza

    coboduza Scriitor activ

    La eventurile de acest tip, nu e mai avantajos sa cultivam pe parcele mari ???
     
    paulici_01, rjean777, -iulia1992- și alți 7 apreciază asta.
  15. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    E terenul ca la eventul de la Top. Iti incap 35 parcele mari care e echivalent cu 140 plante cat ai strange de pe parcele mici.

    Stiti sa fie ceva eroare la misiune? Incerc sa bifez cerintele insa cand apas click pe "Plateste" nu se intampla nimic. (Am produsele pe stoc).
     
    paulici_01, rjean777, -iulia1992- și alți 7 apreciază asta.
  16. catalin97

    catalin97 Scriitor în devenire

    mie imi apar doar 3 parcele , mica ,mijlocie si mare..si nu pot sa pun mai multe, asa trebuie sa fie sau am eu bug?
     
    paulici_01, rjean777, -iulia1992- și alți 5 apreciază asta.
  17. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Iepurasul meu e prea ocupat sa se opreasca din treaba sa-i pot da niste lapte de soia... Lucreaza din greu la banda... Doar la personajul din mijloc (cred ca e hamster) apare posibilitatea de a-i darui fulgi de ciocolata, evident ca nu am!
    Asa ca se pare ca iepurasului nu-i place laptele de soia, si nici nu pot sa zic ca nu-l aprob!
    Sugerez dezvoltatorilor sa incerce un tort de morcovi, ceva, ca nu ne intelegem cu el!
    Edit:
    L-am prins intr-o pauza, cand se odihnea in stanga jos (odihna activa, ca era cu stropitoarea in mana... uda gradina!). Acolo a primit 1lapte, dupa aia s-a dus din nou la banda si ma ignora...
     
    Modificat ultima dată: 14 Apr 2022
    paulici_01, z.zoita, rjean777 și alți 10 apreciază asta.
  18. valemnd158

    valemnd158 Junior Expert

    Si eu am fost insistenta cu el pana sa reusesc sa ii dau :)
     
    paulici_01, z.zoita, rjean777 și alți 11 apreciază asta.
  19. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Am pus parcelele , am pus plantele , am terminat misiunile curbate acum sa vedem cand le strang!:)
     
    mihai.1998, stiucarul, ipopa și alți 14 apreciază asta.
  20. vyyo5252

    vyyo5252 Expert forum

    Curbatele gata restul rabdare.......
     
    stiucarul, paulici_01, rjean777 și alți 10 apreciază asta.