Feedback Ziua ouălor și a iepurașilor

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 13 Apr 2022.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul?

Sondaj închis pe 27 Apr 2022.
  1. Îmi place

    60,1%
  2. Îmi este indiferent

    6,0%
  3. Nu-mi place

    33,9%
  1. martinygor

    martinygor Novice forum

    imi place eventul vot pozitiv
    sper sa ajung si la linia de vrej :)
    voi in ce stadiu sunteti cu plantele ?
    bafta tuturor
     
  2. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Eu is in stadiu de cocon, nici nu ma laud, nici nu ma plang ! xD Is model de asa nu, cu siguranta majoritatea sunt mai harnici.
    Cand posteaza cineva ca sta mai rau ca tine iti da mai mult curaj, asadar eu sunt aia care sta mai rau :)).
    [​IMG]
     
    robert-sara2022, matusam, rjean777 și alți 16 apreciază asta.
  3. -iulia1992-

    -iulia1992- Maniac forum

    [​IMG]
    Na, poftim, simte-te bine, fiindca eu stau mai rau ca tine! :music::p
     
    robert-sara2022, stiucarul, matusam și alți 23 apreciază asta.
  4. primavara68

    primavara68 Profesionist forum

    eu apas intre iepuras si oua . in locul dintre . el se albeste si dispare imediat , si eu m am chinuit pana am gasit cum sa dispara
     
  5. valemnd158

    valemnd158 Junior Expert

    nu stiu ce face iepurasul vostru imbracat in albastru, dar al meu nu mai trece deloc pe la morcovi, cred ca ii e suficient laptele de soia :)
     
    robert-sara2022, stiucarul, matusam și alți 14 apreciază asta.
  6. paulici_01

    paulici_01 Conte forum

    Multumesc pentru pont! Am incercat si eu si chiar functioneaza f bine. Nu trebuie sa apesi pe iepure ci in zona lui.
     
    robert-sara2022, stiucarul, matusam și alți 14 apreciază asta.
  7. Tudy

    Tudy Mare-maestru forum

    Foarte generos acest event! Am ajun la nivelul 8. Am primit pana acum 4 lazi de bonusuri, adaposturi si pomi cat nici nu le mai stiu numarul. Chiar e un event pt care merita sa intri cat poti pe ferma.
    Am o rugaminte, daca poate cineva sa imi arate cum sa postez o poza a fermei, ca am uitat cum se facea si nici nu gasesc unde s-a mai postat. Multumesc!

    Vot pozitiv!
     
  8. .mpond.

    .mpond. Profesionist forum

    Nu m-am aruncat in declaratii,am asteptat sa vad cum e.Deocamdata e bine,sunt la sarcina 8 si s-au adunat de toate,pomi,adaposturi,bonusuri(2 de plante,chiar:inlove: din lazi),MM,creitari,etc,stiti si voi...:)Daca ajung pana la capat,e bine...Daca nu,(din motive de curatenie,pasca,sarmale,etc,) aia e.Cred ca votul va fi pozitiv , pt iepuroiaca dolofana si darnica din centrul terenului!O zi de Florii sau de Paste, frumoasa sa aveti.Si spor.
     
  9. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Nici eu nu stau rau! Si da , cadourile de Paste sunt pe gustul meu!:)
    [​IMG]
     
  10. ***bunirodica01***

    ***bunirodica01*** Scriitor în devenire

    Cine foloseste parcele mici, vreau sa intreb daca dropul e mai bun decat la parcele mari? .
     
  11. fabian201070

    fabian201070 Pretendent

    nu cred ca foloseste cineva parcele mici acum,,poate spre final.daca pui pe parcele mici pierzi ,,la parcela mare pui 1 planta recoltezi 5 la parcela mare ,1planta recoltezi 2 plante,,cu siguranta voi incerca dar nu acum ci spre sfarsit cand am toate plantele.am timp si de experimente..
     
  12. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Pierzi doar timp, cam o cultura, plante nu pierzi! Adica in loc sa cultivi 35 pentru 175 (raman 140 dupa ce cultivi) trebuie cultivate 140 pentru 280 (raman tot 140). Stocul ala de 105 suplimentare trebuie sa-l obtii, aproape ca pierzi timpul de o recolta!
    Poate ca dropul ar fi mai generos, o sa incerc diseara cu planta mai lunga unde am stoc mai mare!
    Si asa sunt mai in urma, nu stau chiar calare pe joc!
    [​IMG]
     
    robert-sara2022, stiucarul, derby54 și alți 14 apreciază asta.
  13. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Nu are cum fi. Daca ar iesi de ex 35 de unitati de pe 35 de parcele mari, atunci poate pe parcele mijlocii sau mici ar iesi cu ceva mai mult. Dar in conditiile in care ies 4-5 fulgi de ciocolata din planta mica si in jur de 15 lapte de soia (9-10 plus 27-30 din planta mare) .... n-are de ce sa iasa mai mult de pe parcele mai mici
     
    robert-sara2022, stiucarul, derby54 și alți 12 apreciază asta.
  14. fabian201070

    fabian201070 Pretendent

    am pus parcele mici cu planta de 8 ore ,,drop 6 fulgi de ciocolata si 15 lapte
     
    robert-sara2022, stiucarul, matusam și alți 11 apreciază asta.
  15. geta57

    geta57 Rutinat

    Oare se mai poate dona drop și după terminarea misiunii?
     
  16. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO

    Da.
     
    robert-sara2022, stiucarul, derby54 și alți 13 apreciază asta.
  17. geta57

    geta57 Rutinat

    Mulțumesc!
     
  18. fabian201070

    fabian201070 Pretendent

    am ajuns la runda 11,,iepurasul e foarte darnic azi ,,am donat 18 fulgi de ciocolata si am primit adaposturi,pomi dar mai important 2 cutii de bonusuri , 3 x4SH ,si 3 bonusuri de 200%,,,e bine.
     
    robert-sara2022, stiucarul, matusam și alți 8 apreciază asta.
  19. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Asa este , si parca iese si mai mult drop decat de obicei !:)
     
    paulici_01, mara62, robert-sara2022 și alți 15 apreciază asta.
  20. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Eu sunt intr-un univers paralel xD. Am vreo 18 adaposturi primite cu care nu stiu ce fac si o lada de bonus, restul nu mai retin, deci inseamna ca nu erau tare importante.
    La iepurele ala harnic nu prea imi dau interesul sa ii dau ceva ca nici el nu-si da interesul la recompense.

    Alta dorinta am eu, nu se poate sa ne lasati cadou de Paste terenul asta nou? Oricum e spatiu gol acolo si creste iarba degeaba, imi pun si eu adaposturile, nu stiu daca cineva s-ar supara foarte tare :D