Feedback Festivalul toamnei III

Discuție în 'Runda de discuții' creată de k0, 15 Noi 2023.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Ce părere aveți despre acest eveniment?

Sondaj închis pe 23 Noi 2023.
  1. Îmi place

    55,3%
  2. Mi-e indiferent

    9,6%
  3. Nu-mi place

    35,1%
  1. craniulalb

    craniulalb Scriitor în devenire

    Ma ajutati,va rog, cum pun steagul, de cand nu am mai schimbat imaginea nu mai stiu de unde pot face asa ceva, va multumesc si succes romani la clasament!
     
    oni2012, MicuNicu, victorashi și alți 10 apreciază asta.
  2. tchupy

    tchupy Analist forum

    click pe vilisoara, butonul din mijloc "generator de stindard"
     
    oni2012, MicuNicu, victorashi și alți 12 apreciază asta.
  3. popik70

    popik70 General forum

    Dai clic pe vilisoara, generator stindard, apoi selectezi
    [​IMG] - [​IMG] -[​IMG] - [​IMG]
     
    oni2012, paulici_01, ani.vajai și alți 10 apreciază asta.
  4. _Agathon_

    _Agathon_ S-Moderator Team Farmerama RO

    ... sau poti consulta Tutorialul. :)
     
    oni2012, z.zoita, paulici_01 și alți 11 apreciază asta.
  5. craniulalb

    craniulalb Scriitor în devenire

    Multumesc!
     
    oni2012, victorashi, z.zoita și alți 12 apreciază asta.
  6. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Ma simt asa .... pitic pe langa MIG21, care in comparatie cu Godzilla II .... 1000 de miliarde, inseamna o medie de mai mult de 3 miliarde pe zi. Cum?, mie imi da cu virgula, nu reusesc sa inteleg.... pomi, adaposturi, plante, toate mai mult decat instant.... teleportare?. Sentimentul nu este de invidie si nici de neputinta cat de .... fara rost. Nu stiu daca felul in care se desfasoara acum festivalul recoltei este benefic jocului in general. Vorba cuiva de mai sus. O sa donez cat mai putin pentru a castiga cat mai mult. Pragul peste care beneficiul devine defavorabil donarii va fi sfarsitul eventului pentru mine. Va doresc bafta in a ajunge acolo unde va doriti in concurs. Si felicitari vecinei mele "lucile71", singura care tine steagul sus dintre vecinii mei, eu inca pregatesc steagul pentru a-l propti pe teren. BAFTA.
     
    -oana5500-, alexsilviu11, oni2012 și alți 32 apreciază asta.
  7. PauL_MC

    PauL_MC Scriitor activ

    @jagarella Nu știu dacă ai observat dar câteva posturi în urmă, cineva spunea că adună de jumătate de an resursele.

    Am vrut să mă bag în top 3000, dar sigur se va ajunge la un miliard, și cu toate că am niște șepțel de 12,5 mil (60de bucăți) nu cred că se merită. Iar animalele ce dau 20 k puncte le-am deblocat acum 2 luni. Aș avea 500 de milioane în fructe. Am depuse 50 de mil, dar nu cred că o să irosesc alte resurse.
    P.s. Din păcate piața nu se mișcă deloc, speram să fac gologani, dar se pare că cei care donează au deja resursele.
     
    oni2012, -Abramburica-, victorashi și alți 13 apreciază asta.
  8. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Prea devreme pt.piata...Urmareste piata, ca sa vinzi sau sa cumperi, cam pe marti, cu o zi inainte de finalul eventului.
     
    oni2012, -Abramburica-, victorashi și alți 11 apreciază asta.
  9. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Asa este . Pe la sfarsitul eventului se vor vinde produsele la piata cu preturi mai mari!
    Eu ma opresc ,deocamdata ,la 21 mld ! Mai pot sa intru marti 21.11! Daca sunt probleme ,probabil ,o sa mai donez atunci!
     
    oni2012, -Abramburica-, victorashi și alți 12 apreciază asta.
  10. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Pai eu nu am donat anul trecut, asa ca adun de 2 ani si am vreo 5 miliarde. Asta nu inseamna ca imi vor ajunge pentru top 500 si nici ca sunt dispus sa donez totul pentru o linie de vrej care in afara de consumabile imi ofera +1 fruct. Cred ca diferenta dintre sura mea si top 500 se mareste pe an ce trece, chiar daca nu donez si adun la anii trecuti. De aia spuneam ca acest sistem de recompensare a "zilei recoltei" nu este benefic jocului si nici jucatorilor incepatori care se "tzepuiesc" in primul an in care spera sa isi vada numele in top. BAFTA
     
    Eveline65, oni2012, -Abramburica- și alți 17 apreciază asta.
  11. Am terminat eventul in sine, dar la top nu particip. Fermier sarac :)))
    Succes tuturor!
     
    -oana5500-, oni2012, -Abramburica- și alți 20 apreciază asta.
  12. .mpond.

    .mpond. Profesionist forum

    eu am donat 5 mld și vreo 254 și ceva de milioane și cred că în ultima zi voi cădea rapid și din top 1000,la cum evoluează lucrurile!:):p
     
    oni2012, victorashi, -ciocollate- și alți 13 apreciază asta.
  13. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Zarurile inca nu s-au aruncat. Cel care era anul trecut pe locull 1 este acum pe 5, cel de pe locul 2 este pe 9. Credeti ca ramin acolo? Eu nu cred. Plus ca nu au intrat toti barosanii. Pe vecinii nostri cu formatiunea lor HUNGARY (de fapt aveau 2 formatiuni) nu-i vad, formatiunea aia mare a polonezilor nu o vad, etc. De miine , poimiine incepe forfota, incepe jocul cu adevarat. Cred ca noi ne-am aruncat in cap, am iesit primii si le-am dat ocazia sa-si faca strategiile ( nu ma refer la cei barosani care doneaza mult), am vrut sa fim mai cu mot. Puteam sa iesim dar sa donam cite 1-2 miliarde si sa-i tinem in suspans pina in penultima sau chiar ultima zi.
    Eu, de marti incolo ma decid daca merg mai departe.
     
    Modificat ultima dată: 19 Noi 2023
    oni2012, victorashi, in.the.rain și alți 17 apreciază asta.
  14. PauL_MC

    PauL_MC Scriitor activ

    am văzut cred că undeva la aproape 20 de conturi ichwerdeestunXXX, (o să îl fac eu). Cred că e gen citat din marvel, de la Thanos, I will do it myself, cred că ar fi traducerea corectă. O fi același om pe 20 de conturi ? Sau oare au fost ceva echipă de pe alt joc. Din ce știu numele nu poate fi schimbat pe farmerama, deci să fie 20 de conturi cu același user e greu de crezut să sunt aleatorii!
     
    -elenaion49-, oni2012, victorashi și alți 7 apreciază asta.
  15. craniulalb

    craniulalb Scriitor în devenire

    Din curiozitate pentru mine, stiti din ce tara este persoana de pe primul loc? Trebuie sa fie extrem de bun la matematica!
     
    -elenaion49-, oni2012, malagambafane și alți 8 apreciază asta.
  16. alex.keegan

    alex.keegan Cunoscător forum

    Este din Ungaria.
     
    -elenaion49-, -oana5500-, oni2012 și alți 10 apreciază asta.
  17. craniulalb

    craniulalb Scriitor în devenire

    Multumesc!
     
  18. kameliana59

    kameliana59 Comandant forum

    Asa arata TOPul in 2021:
    [​IMG]

    Asa arata TOPul in 2022:
    [​IMG]

    Sa vedem cum va fi anul acesta.
     
    oni2012, malagambafane, craniulalb și alți 9 apreciază asta.
  19. craniulalb

    craniulalb Scriitor în devenire

    Cu siguranta tot jucatorii unguri, nu prevad o rasturnare de clasament!
     
    victorashi, clauliviu, oni2012 și alți 7 apreciază asta.
  20. jagarella

    jagarella Supervizor forum

    Orice este posibil. Asa cum a fost anul trecut cu "nuka20" care s-a intercalat intre maghiari.
     
    in.the.rain, craniulalb, victorashi și alți 7 apreciază asta.