Feedback Laboratorul de științe misterioase 2000

Discuție în 'Runda de discuții' creată de nikolae28, 26 Oct 2021.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Cum vi se pare eventul ?

Sondaj închis pe 5 Noi 2021.
  1. Îmi place

    46,8%
  2. Îmi este indiferent

    1,6%
  3. Nu-mi place

    51,6%
  1. nikolae28

    nikolae28 Board Administrator Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Vă așteptăm în acest topic pentru păreri, opinii și nelămuriri cu privire la evenimentul Laboratorul de științe misterioase 2000. De asemenea, prin intermediul sondajului vă puteți exprima rapid opinia în privința evenimentului.

    Nu uitați să consultați AICI tutorialul sau pentru alte link-uri utile: Indexul.

    Succes!
     
  2. aida59

    aida59 Maestru forum

    nu inteleg ce figuri contine un monstru ca sa il realizam ? Cum nu inteleg nimic despre acest monstru va rog sa ma lamuriti fiind convinsa ca eu sunt putin nedumerita
     
  3. mara031991

    mara031991 Expert forum

    am vazut ca se aprind niste beculete atunci cand se completeaza patratele. Cum trebuie sa ne ajute ? sa fie toate aceleasi culoare sau.... Multumesc daca ma luminati
     
    kameliana59, oni2012, fermierulluca și alți 8 apreciază asta.
  4. tchupy

    tchupy Analist forum

    este ca la eventul cu pizza. Pentru un punctaj maxim pe un camp trebuie sa suprapui un cap de monstru, o gura, ochii si parul. Si trebuie sa completezi cat mai multi dintr-o asezare.
     
  5. Adrian

    Adrian Junior Expert

    Personal, am sa particip doar pentru piccolo si am sa urc in runde cat sa obtin token-urile necesare pentru lazi pescuit.
     
  6. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Probabil au mai fost eventuri de genul, dar nu am participat si cel mai probabil nu am citit suficient de atenta ca nu prea am inteles faza cu monstrul.
    Dar am inteles faza cu Piccolo, deci vot pozitiv xD
    Mult succes tuturor.
     
  7. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    In partea dreapta ma intereseaza doar obtinerea a 9530 de puncte, pentru monedele-stea necesare cutiilor Piccolo.
    Da, a fost si cel cu pizza si cel cu vopsitul oualor.
    Nu mai retin cam care era punctajul mediu pe runda, dar banuiesc ca undeva in jur de 100 sau un pic peste.
     
  8. Cruella

    Cruella S-Moderator Team Farmerama RO


    Corect. Poate va ajuta sa intelegeti mecanismul jocului.
     
    kameliana59, stiucarul, oni2012 și alți 13 apreciază asta.
  9. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Undeva sub 200 pe medie, daca imi amintesc bine... Acum depinde (ca nu se specifica exact in tutorial) daca punctajul e mai bun cand partile monstrului sunt de culori diferite, la oua asa era... Incercam sa decoram casutele cu cat mai multe culori, si daca obtineam o tripla erau ceva bonusuri serioase... Parca salvam o combinatie de 4-5 patratele sau oua pentru final, incercam sa punem in casutele care s-ar fi completat cu combinatia salvata cat mai multe culori, si cand plasam combinatia obtineam triple, quadruple, etc...
    In fine, ne lamurim noi!
    PS: Au fost in schimb ceva probleme cu dropul, am avut nevoie de "instanturi" la eventul de pasti...Sper sa nu mai fie cazul si de data asta!
     
  10. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Da, deschizand link-ul postat de Cruella, am remarcat medii intre 180 si 203 puncte, dar in general media a fost in jur de 190-195. La acel event am mizat pe finalizarea acestuia in 104 runde, dar cerinta de puncte era mai mare. Daca modul de atribuire a punctajului ramane acelasi, hai sa mizam pe 66 de runde de data aceasta! :)
    Intr-adevar, dropul a iesit destul degreu la acel event, l-am inceput cu doar 127 gadgeturi. Parca m-as risca sa pun pomi pentru drop de data asta, am vazut ca matusam scosese drop mult mai bun cu ei la acel event...
     
    kameliana59, paulici_01, stiucarul și alți 14 apreciază asta.
  11. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Mda, dar trebuie sa fii Premium, si sa culegi de 2 ori pomii pentru rezultatul ala... Cu functia de culegere instant, cu cateva minute inainte de a se "coace" recolta a 2-a... Nu stiu daca merge si pentru "muritorii de rand" treaba asta! Cel putin asa imi amintesc, a povestit Matusam odata cum se face, dar cred ca mi-a traversat capul via urechi explicatia, fara sa ramana!
    O sa incerc si eu totusi pe un camp cu pomi, simpli nu xxl, ca xxl-urile m-au dezamagit mereu, de genul Salix integra, mesteacan ca au durata mare...
     
    Modificat ultima dată: 26 Oct 2021
  12. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Nu am Premium si nici nu am avut vreodata, asa ca nu stiu exact cum functioneaza, dar imi amintesc explicatiile despre care spui (faci diferenta intre amintesc si inteles, da? xD). Totusi, diferenta dintre prima tura si cea de-a doua este de 370 de bucati de drop, ceea ce, daca intre timp nu a mai obtinut drop si din alte surse, este mult peste cele 127 bucati obtinute de mine din hrisca.
     
  13. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Am rasfoit forumul si am gasit postarile vechi: la eventul de Paste am avut o medie de 203 ( 84 runde /17054 puncte.) iar la cel cu pizza 228 ( 96 runde /21.951 puncte)
     
  14. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    La asta ma refeream si eu!
     
    kameliana59, paulici_01, -katnik- și alți 8 apreciază asta.
  15. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

  16. oni2012

    oni2012 Cunoscător forum

    Din trestie : 105 gadget și 105 cablu electric:oops:
     
    kameliana59, paulici_01, stiucarul și alți 8 apreciază asta.
  17. geta_numai_eu

    geta_numai_eu Maestru forum

    Din hortensie ....123 gadget si 116 cablu electric,un teren am adunat fara broscute!:(
     
    kameliana59, paulici_01, stiucarul și alți 8 apreciază asta.
  18. Criselt

    Criselt Legendă vie

    252 gadgeturi si 121 cabluri din hortenie si 132 reproduceri. Bafta tuturor!
     
    kameliana59, paulici_01, stiucarul și alți 8 apreciază asta.
  19. .mpond.

    .mpond. Profesionist forum

    197 drop cu 100 cabluri din pomi amestecati:cativa jumbo,in rest baybary,hicori,plop alb,etc.,pt ca aveam nevoie de fructe.Buna decizie,zic8):)
     
    kameliana59, paulici_01, stiucarul și alți 8 apreciază asta.
  20. Adrian

    Adrian Junior Expert

    Si acum vin eu cu incredibilul numar de 37 gadgeturi si 40 cabluri8) nu inteleg ce fac gresit =)) (am folosit plante de 15 ore pt prima recoltare) am folosit si broscuta si trofeele...o intrebare, voi cum incepeti sa produceti rapid plantele in prima runda? folosind parcele simple sau confort? plus sc plus suzi plus chutney
     
    kameliana59, paulici_01, stiucarul și alți 8 apreciază asta.