Feedback Sezonul Cornul abundenței

Discuție în 'Runda de discuții' creată de EllaBalerina, 19 Noi 2021.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Ce părere aveți despre acest sezon?

Sondaj închis pe 22 Dec 2021.
  1. Îmi place

    63,0%
  2. Îmi este indiferent

    17,4%
  3. Nu-mi place

    19,6%
  1. EllaBalerina

    EllaBalerina Board Administrator Team Farmerama RO

    Salutare fermieri,

    Vă așteptăm în această temă pentru păreri, opinii și nelămuriri cu privire la noul sezon. De asemenea, prin intermediul sondajului vă puteți exprima rapid opinia în privința acestei caracteristici.

    Nu uitați să consultați AICI tutorialul iar pentru alte link-uri utile: Indexul.

    Spor!
     
    kameliana59, -katnik-, Criselt și alți 7 apreciază asta.
  2. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Pentru doar o cutie Piccolo nu o sa cumpar permisul; cuc alergator are deja toata lumea...
    Am sa fac doar misiunile necesare pentru upgrade-ul Pocalului de sezon.
     
    kameliana59, paulici_01, -katnik- și alți 8 apreciază asta.
  3. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Cand vad atata turta dulce pe dreapta, banane si stelute, ma apuca asa un dor sa le las altora... Ar fi fost nevoie de cucul ala, mai era cate ceva ok, dar per total imi da abtinere... Asa ca doar pe stanga de data asta!
     
    kameliana59, paulici_01, -katnik- și alți 10 apreciază asta.
  4. -ciocollate-

    -ciocollate- Ambasador forum

    Nu fi asa convins ,eu nu am !:DxD
     
  5. tcmxxl1975

    tcmxxl1975 Expert forum

    daca am inceput sa iau permise o tin tot asa si am o intrebare ?....stie cineva , daca, dupa terminarea sezonului item ul mai ofera bonusul timp de 30 zile ? cum a fost anul trecut ? ....mama ce bestial a fost anul trecut !.....??!!!
     
  6. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Speram!:) Ai dreptate... a fost excelent!
     
  7. geta57

    geta57 Rutinat

    La itemul ăsta te referi?



    [​IMG]
    Va oferi timp de 7 zile de la încheierea sezonului bonus de 5% eficiență crescută la super compot pentru 6 ore și 2 Mamudele.
     
  8. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Cred ca spune despre "pocal de sezon", ma rog, atunci a fost "cupa de sezon IX", si se referea la amplificarea semnificativa de PE/PET, dar eu nu-mi mai amintesc sa fi functionat atata timp... Ar fi ceva sa avem 800% amplificare vreo luna... Nu ca nu mi-as dori! Si ce spui tu ar fi bine, ca putem face plante instant fara vrejuri!
    Cred ca o sa intre si asta in categoria "odata, accidental", asa cum a fost primul event cu "Regina Carnavalului", cand s-au facut stocuri de mii de SH!
     
  9. zeepinkstar

    zeepinkstar Baron forum

    Vot pozitiv.
    O sa il fac, bineinteles. La "Sezoane" ma abonez in general ca nu imi dau batai de cap.
    Cat despre "Permisul de sezon"din dreapta, zic pas, nu m-a convins cucul ala, fie el si alergator, gasesc eu altceva sa imi cante prin ferma :)
     
  10. primavara68

    primavara68 Profesionist forum

    chiar daca nu am cucul nu ma incalzeste . am facut misiunea cu aceasta pasare . o sa fie la piata mult mai irftin . sa il iau sa ce ? sa se umple si asta de praf mai incolo .
     
    vinfiert, tcmxxl1975, malagambafane și alți 7 apreciază asta.
  11. derby54

    derby54 Veteran Forum

    Sincer il fac numai pentru upgrad-ul pocalului de sezon si nici permisul de sezon nu merita cumparat tura asta.Poate se mai schimba si premiile din turta,banane si stelute de care cred ca multi dintre noi avem cu miile si nu avem la ce sa-l folosim.Oricum mult spor tuturor.
     
  12. tcmxxl1975

    tcmxxl1975 Expert forum

    ba da , pocalul de sezon anul trecut a intins perioada bonusului pana in februarie anul acesta, daca tin minte , si nu prea ma insel cand este vorba de bonusuri de PE , dupa terminarea sezonului a aparut un anunt si asa a fost.....in fine....vom vedea....succes...si nu ma referea la suveniruri si daca tot a venit vorba cu acest suvenir care creste eficienta super compustului cu 5% ,ar trebui , daca avem event in perioada aceea cu plante de 7h si 30 min, sa le fac in 40 min, bineinteles si cu toate celelalte bonusuri activate.....la ultimul event am facut in 49 min planta de 7h si 30 min.....
     
    Modificat ultima dată: 21 Noi 2021
    kameliana59, malagambafane, -katnik- și alți 3 apreciază asta.
  13. vinfiert

    vinfiert Supervizor forum

    Bonusul aferent cupei de sezon la valoarea maxima la care putea fi upgradata cupa, a fost activ de la obtinerea acestuia in perioada acelui sezon (11 decembrie 2020, ora României 15:00 - 05 ianuarie 2021), pana la finalul sezonului urmator, in care a fost introdus pocalul de sezon (15 ianuarie 2021, ora României 15:00 - 11 februarie 2021).
    [​IMG]
     
  14. Baraldur

    Baraldur Începător forum

    Salut.

    Din experienta voastra de joc imi puteti spune, va rog, daca sunt sanse ca in decembrie Calendarul de iarna sa ofere si Puncte de sezon sau mai degraba nu ofera asa ceva, ori nu ofera deloc?

    Va multumesc.
     
    -katnik-, kameliana59, Criselt și alți 5 apreciază asta.
  15. in.the.rain

    in.the.rain Conte forum

    Parca nu !
     
    -katnik-, kameliana59, Criselt și alți 5 apreciază asta.
  16. MicuNicu

    MicuNicu Maniac forum

    Doar de data asta ai noroc! Nu de la calendar, ci de la "scuzele" dezvoltatorului pentru intarzierea celui mai asteptat event din an!
    https://board-ro.farmerama.com/threads/ziua-recoltei.20634/
     
    -katnik-, kameliana59, Criselt și alți 5 apreciază asta.
  17. tcmxxl1975

    tcmxxl1975 Expert forum

    cadoul lui Jack si buchet de flori din cutiile de la sezon si am ajuns la partea care ma intereseaza cel mai mult din acest sezon....succes
    [​IMG]
     
    paulici_01, Criselt, ani.vajai și alți 7 apreciază asta.
  18. erafreee

    erafreee Scriitor în devenire

    [​IMG]
    primul meu sezon terminat!! din cutie mi-a iesit un pom cu mamudele
     
    paulici_01, Criselt, derby54 și alți 9 apreciază asta.
  19. malagambafane

    malagambafane Legendă vie

    Sezon terminat , bafta !
     
    paulici_01, Criselt, irina_love200 și alți 7 apreciază asta.